Şimdi Ara

Zenginler Türkiye'yi neden terkediyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Herkes gitsi de şu istanbul rahatlasa.Gidinlan kafam rahat etsin.Köye yerleşcem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aklı olan zengin ülkede neden dursun.Eğer yandaş ya da yobaz kafada değilse..
    Rte 3 ay önce ne dedi..
    Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum. Bunların hiçbirine kabinedeki arkadaşlarımız çıkış için asla izin vermemelisiniz.Çünkü bu adımlar ihaneti vataniyedir. Bu ülkede kazanıp ülke dışına kaçıranlara iyi nazarda bakmayız

Bu sözler ekonomi için skandaldır..Kısaca ben serbest piyasa ekonomisini takmam sermaye hareketlerini sınırlandırırım demektir.Bunu diyen devlet başkanının olduğu yerde hangi zengin dursun.Özelliklede yabancı.Baktı ki sözleri infial yarattı ondan sonra geri adım attı.Yok ben fetöcüleri kastettim,isteyen yurtdışına çıkartabilir diye..Türkiyede yatırım yapan adam yandaş değilse işi çok zor.Hükümetin sevmediği birisiyse eğer kapısında maliyecileri bulup şirketine el konulması iki dudak arasında..Hukuk falan zaten yok..2 sene öncede Doğan grubu ile ilgili satış olayı gündeme gelmişti.O zaman Kanal D yi asla satmam diyordu..Ama bu ortamda en fazla bu kadar dayanabildi..Adamın yapabileceği başka birşey yok.

Cem küçük denen tetikçinin tweetlerini okuyun.İşte şimdi medyada barış zamanı.Doğan grubundaki muhalifler üzülmesin.Tazminatlarınız sizi tatmin edecektir diye alay ediyor.Yani Demirörene ayar çekmeye çalışıyor.Atacakların belli diyerek.Ülkeden çıkan milyoner sayısı 20 binden fazla.Birde bir o kadar da eğitimli kesim var..Çok önemli beyinlerimiz Amerika ve Avrupaya gittiler.Temel sebebi ise yaşam tarzı ve demokrasi..Başkanlık gelince dolar düşecek diyenler doların 4 lira olmasını dış mihrak diyerek geçiştiriyor..Gerçekten komedi gibi bir ülke olduk..

• Para oldugunda zaten insani bu ülkeye baglayan bir şey kalmiyor. Burada kalmasi icin bir neden yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

Titanik batarken en son fakirlerin haberi olmuştu. İlk zenginler kaçtı.

çok doğru yorum hocam.
  • Ben zengin olsam bende durmam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lumibrite

Zenginlerden ziyade zamanında Erdoğan'la husumeti olanlar gidiyor...

Çok fazla Akp'li zengin yok olanlar ise Araplar ile ortaklar Koç ailesi Sabancı ailesi Doğan ailesi bu ülkenin gerçek zenginleridir.
  • Fransa’dan gidenler asiri yuksek vergilerden dolayi gidiyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

Titanik batarken en son fakirlerin haberi olmuştu. İlk zenginler kaçtı.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.