Şimdi Ara

Zenginler neden dizel araba alır? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
0
Favori
12.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

En büyük sebebi piyasasının olması. Genel olarak zaten bizim milletimizde dizel motor hastalığı var. En büyük sebebi tabii ki de az yakması zaten ama yerleşmiş bir kalıp artık bu kolay kolay yıkamazsın. Ha zamanında atmosferik benzinliler o kadar ocak söndürdü ki bence haksız da bir durum sayılmaz sonuçta.

İkinci sebebi de basit aslında, sürekli benzinliğe uğramak istememek. Yani adamların aldığı 3 litre dizeller de çok yakıyor zaten, bir de 2 litre turbolar falan deli gibi yakıyor. Fullediğinde en azından bir 2-3 gün kafası rahat gezmek istiyor yani hepsi bu. Fulleyip aynı gün içinde benzin uyarısı yakmasını milyonlarım olsa da istemem ben şahsen.

Zaten A8 dediğin araç yarış aracı falan değil makam aracı, makam aracının da kim ne derse desin dizeli makbuldür bana kalırsa. Yalıtımı falan her türlü sağlıyorlar çünkü.

En mantıklı yorum sizden geldi hocam

Adam şoför kullanacak diye benzinli dizel farketmez diye az yakanını alıyor olabilir.

+Bayilerin tercihi, sen benzinli almak için gidersin elimizde dizel var benzinli isterseniz 3 ay beklemeniz lazım deyince dizelini alabilir

Ki S serisinde, 7 serisinde 3.0 dizeller herhangi bir dizel araçtaki kadar hır gür yapmıyor yani bilmeyen birine sorsan motor sesinden benzinli bu arac diyebilir.

• Evet. Ben de dizelden benzinliye geçtim, fakirlikten. Para olsa dizelini alırdım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Parası olan adam Keyfine bakar ...

Dizel - benzinli - hibrit - elektrikli vız gelir tırıs gider.

• 2010'dan bu yana aldığımız tüm araçlar dizeldi. 2018'de benzinliye döndük. 1.0 tsi polo. Dizel otomatik A3'ü mumla aratıyor. Piyasa çok yükselmeseydi bu yıl polo'yu satacaktım.

• sana ne yazmıştım sildirmişler hahahhah çok matraksınız be

• cormen kullanıcısına yanıt
    Kardeşim burası konu dışı değil o yüzden silmiş olabilirler. 2008 yılından beri üye olan bir kişi olarak bunu bilmen lazım.

• Sıfır alırken dizel araç benzinliden pahalı. Daha pahalı olanı aldık demek istiyor olabilirler

• Benim bir tanıdığım vardı benzinli Manuel araç sahibiydi 1.2 motor adam 10 liraya benzin alırdı fazlasını almazdı uzak yerlere otobüsle giderdi arabayı 0 aldı 3-4 sene sonra 15 bindeyken sattı hakikaten hastalık derecesinde pintiydi konuyla alakası pek yok ama yazayım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de benzinli bir SUV alacaktım.

2019 yıl sonunda hiçbir bayide bulamadım.

Hep dizel gelmiş.

Mecburen dizel aldım. Çünkü 2008 Allure paket dışında donanım ve fiyat olarak tatmin edici başka bir araç yoktu.

Bu yaz ciddi kilometre yaptım.

Otoyollarda bastım. Normal yollarda hız sınırlarına uyarak gittim. İlçelerde köy yollarına, toprak yollara girdim. Klima da sürekli açıktı. Çünkü hava sıcaklığı termometrede 40 derecenin altına düşmüyor. Bazı yerlerde 48 C lere çıkıyordu.

100 km / 3,8 lt tüketim.

Nerdeyse bedava geziyorsun.

Otomatik vites ve üst donanım bir araç daha ne kadar az yakabilir ki ?

Zenginlerin, parası çok olanların dizel tercihi ise hangisi pahalıysa o iyidir psikolojisidir gibime geliyor.

Zengin insan çok fazla düşünmez. Dizel mi alayım benzinli mi alayım.

Hangisi az yakar.

Dizel araçlar kalkacak vs vs kafa yormaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 14 Eylül 2021; 10:49:25 >

• Tam olarak dizel tedavulden kalkiyor diye bir olay aslinda yok

Benzinli ve dizel ikisi birden tedavulden kalkacak. Belki aralarinda bi 5-10 sene olacak o kadar. Ust segmentte dizel tercihi, bu araclarin halen yogun olarak dizel motorla uretilmelerinden kaynaklaniyor. Yuksek tork; bu agir ve uzun yol icin tasarlanmis makinelerde halen anlamli olabiliyor

Yine de sahsen benzinli tercih ederim

• titanichay kullanıcısına yanıt

Tork gücü nereden çıktı, tork ayrı, güç ayrı.

• Adamın zengin olması aynı işe daha fazla para vermesini gerektirmez. Daha az yakmak istiyordur. Ancak bir depo yakıt ile gidilecek mesafe olarak bakarsan 1000 km'de bir benzinliğe girmek yerine 600 km'de bir girmeyi ben de istemem. Zengin adamın zamanı değerlidir.

• Sonradan görmelik başka açıklaması yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoyWalsh

2010'dan bu yana aldığımız tüm araçlar dizeldi. 2018'de benzinliye döndük. 1.0 tsi polo. Dizel otomatik A3'ü mumla aratıyor. Piyasa çok yükselmeseydi bu yıl polo'yu satacaktım.

Dizel arabanın verdiği performans ve yakıt tüketim avantajını en kral benzinli araba bile sağlayamıyor bu bir gerçek.

• Cebi zengin, ruhu fakir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • samtiger kullanıcısına yanıt

helal olsun, ben de kim hangi mesajda yazacak diye konuyu okuyordum. şu an konu benim için bitmiştir.  

illa ki ben de cevap vereceksem eğer: bu seçim, aracı kullanacak olan kişinin yoğurdu nasıl yediğine bağlı olarak seçim tercihine yansıyacaktır. buradaki yoğurt, yakıt tüketimi anlamındadır. ikinci ön plana çıkan ise konfordur. üçüncüsü de dışarıdan bakana yani üff be ne araçmış diyecek olana atacağı çalımdır. bu tip araçları alan zaten, ömürlük kullanmıyor. satmak istediğin anda satıyor ve getirisi da makul oluyor. borca mı saplandın? sat, yeni model mi alacaksın sat hesabı ama tek cümleyle, zenginin malı, süğürtün çenesini..  

• Zenginlerin genel özelliği cimri olmalarıdır.

Cimri hem motor torkunu gücünü her an hissedeyim der, hem de depo ibresi çok yavaş düşsün ister..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Çok haklı bir yorum hocam. Bende de f10 var, maalesef benzinli Keşke diyorum zamanında alırken dizeli tercih etseydik. Çünkü şuan muadil donanımda bir 520d veya 525d xd almak için kafadan bir 250 - 300 kağıt eklemek gerekiyor, üstelik nedense f10'da dizellerde benzinliler kadar donanımlı araç da yok. Halbuki zamanında çok daha makul bir maliyetle dizeli alınabilirdi. Piskolojik sınır diye, aman ne gerek var dememek gerekiyormuş, yakıt ibresinin hareketini izlemek çok üzücü

Laf lafı açıyor, konu dışı olacak ama geçen ay arkadaşa araba bakmak bahanesiyle oto pazarına gittik, B9 kasa 2.0 TDI bir A4 gördüm. Özellikle boyutunun ufak olması, iç mekan kalitesi beni cezbetti doğrusu. Motor da cabası. Lakin koltukların nappa olmaması, opsiyon ses sistemi olmaması soğuma sebebi oldu benim için ama araç genel olarak güzel gözüktü gözüme. Yani direksiyon hissiyatı, sürüşü esasında Ford çizgisine yakınsa acaba değiştirsem mi diye düşünebileceğim bir araç A4, siz ne dersiniz araç hakkında?

audiden uzak durun hocam

• OzzY® O kullanıcısına yanıt

Niçin hocam?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.