Şimdi Ara

Zenfone 2 Mikrofon Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
20.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu : ZenFone 2 MIKROFON sorunu - Ses bozuk

Telefonumu uzun süredir kullanan iki arkadaşımın önerisi üzerine aldım Haziran 2016 da aldım. Yaklaşık Kasım başı, arama yaptığımda karşı tarafa sesimin boğuk ve bozuk gittiği şikayetini almaya başladım. Servise de vermek istemiyordum.
    sonunda bu formdan fabrika ayarlarına döndürüldüğünde arızanın geçeceğini okudum.

Bu gün oturdum işlemi yaptım. sonuç başarılı. artık ses oldukça iyi ve net gidiyor. umarım kalıcı olur.

bu işlemi yapmadan önce yaptığım incelemede sesin gürültülü ortamlarda bozulduğunu ama gürültüsüz ortamlarda daha iyi olduğunu gördüm.
    gürültülü ortamlarda arka plan sesleri konuşma sesini bastırıp bozuyor ya da örtüyordu.

Büyük bir ihtimalle sesle ilgili bir uygulama mikrofonun yazılımsal filtrelemesini kendine göre değiştiriyor ve o şekilde bırakıyor. bu da arka plan seslerinin daha ön plana çıkmasını ve konuşma sesini bozmasına sebep oluyor.

İşlem biraz uzun ama sonuç verdi.

işleme başlamadan önce mutlaka yedeklemelerinizi yapın çünkü bütün veriler sıfırlanıyor diye mesaj geliyor ve onaydan sonra işlem başlıyor.

fabrika ayarları ayarlar menüsünün alt kısımlarında.

servise göndermeden önce deneyin derim.

genel olarak ben telefondan çok memnunum ve hala tavsiye ederim. sorun telefon değil uygulamalar.
    ben hangi uygulama olduğunu şu an bilmiyorum, çünkü bir sürü uygulama var ve sürekli güncelleniyor, ama tekrar ederse üşenmeyip uğraşıp hangisi olduğunu bulacağım.

NO PAIN NO GAIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk özbozkuırt -- 20 Kasım 2016; 21:43:32 >

• Kapağı çıkarıp bir deneyiniz belki kapak sorun teşkil ediyordur.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.