Şimdi Ara

Zen3 masaüstü işlemcileri 2021'e kaldı iddiaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zen3 masaüstü işlemcileri 2021'e kaldı iddiaları

15-20 gün önce Zen3 Milan sunucuların 2020 sonuna kaldığı, Zen3 Vermeer masaüstü işlemcilerinin ise 2021 başına kaldığı söylenmeye başlamıştı. Videocardz gibi başka siteler de sızıntılar aracılığı ile böyle olacağı yönünde yayınlara başladı. Zen 3 masaüstü çıkana kadar aradaki boşluğu 1 yıldır biriktirilen üretimden seçilmiş biraz daha hızlı Zen2 işlemcileri (XT serisi) ile doldurulacağı yazılıyor.

https://videocardz.com/newz/speculation-amd-cezanne-rembrandt-and-van-gogh-apus
    https://www.hardwaretimes.com/amd-zen-3-epyc-milan-cpus-to-ship-by-q4-2020-ryzen-4000-vermeer-cpus-might-get-delayed-to-2021/

• ryzen işini bilmem ama rocket lake ya da 11. seri z490'a çıkacak willow cove mimarili seri diyelim 10nm değil 14nm.10nm olanlar garip isimli notebook işlemcileri sunucu değil ice lake.öyle bile olsa sunucu işlemcisini takmayacan herhalde 1200 sokete ya da fiyatlarından haberin var mı sunucu anakartların?yarım yamalak iş yapmayın sonra millet bir şey sanıp birbirine giriyor.
  • XT gelsin yeterli zaten şu an oyun harici rakibi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 27 Mayıs 2020; 14:55:51 >
  • Yüzde 5 eklese bile çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KumKekliği -- 27 Mayıs 2020; 14:52:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KumKekliği

Yüzde 5 eklese bile çok iyi olur
    Frekans artışı konuşuluyor hocam özellikle oyun konusunda bir performans artımı yaşanacak bakalım artık.
  • Sistem yenileyeceğim. Zen3 bekliyordum biraz sarkmış olabilir. Duruma göre bu XT serisinden alacağım. Hızlar artarsa müthiş olur. Oyun konusu o kadar mesele değil. Abartıyorlar burada. Zen 2 bile yeter çoğu durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: KumKekliği

Sistem yenileyeceğim. Zen3 bekliyordum biraz sarkmış olabilir. Duruma göre bu XT serisinden alacağım. Hızlar artarsa müthiş olur. Oyun konusu o kadar mesele değil. Abartıyorlar burada. Zen 2 bile yeter çoğu durumda
    Hocam ben 3600 alacağım sadece fiyatların az düşmesini bekliyorum. 1100 tl civarına gelirse iyi olur, şimdi bu parayı verip bir kaç hafta sonra olası fiyat düşüşünde pişman olmak istemiyorum. :)
  • Pazar payını Intel'e kaptırmamak için golden chip zen 2 yığacaklar galiba piyasaya.

Fiyatlar uygun olursa yok satar.
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    1 yıldır en iyi çipleri satmayıp bugün için biriktirdikleri yazıyor orada burada. Bakalım ne kadar fark olacak. Ayrı isim (XT) verdiklerine göre en az 200 mhz fark olur diye düşünüyorum. Bence güzel işlemci olacaklar. Düz 3700 gibi işlemcilerin de fiyatı düşer. Her keseye fırsat sunuyor Amd
  • İhtiyaç yokken sadece 10-15fps için hele birde sadece oyun için şu dönemde işlemci platform değiştirmenin hiç bir mantığı yok. Paranıza Emeğinize sahip çıkın.
    Bu benim keyfim lüksüm bu, diyen alır ona bir şey diyecek yok. Ama aklı kıtın teki 5-10fps fark ile gelip insanlara yok çöp yok dandik gibi yorumlar yapıp insanların canını sıkmaya çalışıyor, afedersin elin aletiyle tatmin olmaya çalışan arkadaş ama senin beynin en 15fps de çalışıyor.

Amd de sıkıntılar yokmu var ama intelde de var. ben hala intelin microcode ile yaptığı düzeltmelere güvenmiyorum, ceosuna gece vakti hisse sattıran açıkları varken microcode software vs beni ırgalamaz. mimari komple değişmedikçe intel'e asla geçmem. linus torvalds ta sanırım ondan dolayı amd'ye geçti.

intel umarım 11. seride amd nin canına okurda, amd de zen3 demi zen4 demi intelden çok daha iyisini yaparda 64 - 128 çekirdekler ele ayağa düşse. :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.