Şimdi Ara

zen ve d2 detaylı inceleme;)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüm inceleme sırasında her iki alettede eq rock olarak ayarlandı ve d2 de herhangi bi efekt açılmadı…

ses kalitesi:*hemen hemen aynı fakat d2 nin diğer ses efektlerini kullanarak farklı kombinasyonlarla değişik sesler elde etmek mümkün.
    *genel olarak d2 biraz daha tiz kalıyor ve uzun süreli dinlemelerde rahatsızlık verebilir..
    *bu tizlik elektro gitarın kullanıldığı müziklerde rahatsız edici olabiliyor
    ama bas ağırlıklı şarkılarda bi sorun yok(pop-rap vs.)

ses seviyesi:*d2 nin ses seviyesi daha yüksek 50 kademe olan ses 49 a kadar bozma yapmıyor 50 de az miktarda bozma var.
    *zen in ses seviyesi 25 kademe ve d2 nin 40 ına denk.Zen de herhangi bi ses bozulması yok.

Kullanım:arkadaşlar d2 yi yaklaşık 6 ay kullandım zen i 2 gün.Kullanım konusunda önce d2 den bahsetmek istiyorum:

d2:
    d2 de normalde ses ayarlama ve menü işlevi gören tuşlara değişik görevler atayabiliyorsunuz atadığınız görevler
    tuş kilidi devreye girdiğinde geçerli oluyor ve ben ses yükseltip azaltma işini gören tuşarı şarkı değiştirmek menü tuşunuda
    şarkıyı durdurmak için kullandım bu şekilde kullandığınız zaman d2 de şarkı değiştirmek çocuk oyuncağı ama ses seviyesinde oynama yapamıyorsunuz
    haliyle ses seviyesinde oynama yapmak için tuş kilidinden çıkmanız gerekiyor ama kısa süre tuş kilidinden çıkıp sesi aynı tuşlarla ayarlayıp yeniden kilide
    sokabilirsiniz bu konuda bi sıkıntı yok.
    d2 nin ekranı basınca duyarlı olduğundan cebe koyarken herhangi bi karışıklık olmaması açısından tuş kilidini devreye sokmak gerekiyor ve
    bu şekilde şarkı değiştirmek kolaylaşıyor d2 nin bu özelliği çok iyi.Fakat konu başka bi klasöre geçmek ise d2 bu konuda sınıfda kalıyor
    dokunmatik ekranı haraket
    halinde kullanmak zor biraz duraksayıp istediğiniz klasörü seçer ve yolunuza devam edersiniz ama durur pozisyonda iseniz sıkıntı yok.Ayrıca d2 nin
    fontarı biraz küçük kalıyor.
    kısacası d2 nin tarayıcısını haraket halinde kullanmak zor ama tarayıcıyı kullanmadan şarkıyı değiştirmek zen kadar kolay.

dokunmatik ekranın avantajları:
    *film izlerken yada müzik dinlerken ilerleme çubuğuna müdahale edebildiğinizden çok pratik.
    *resim çizme avantajınız var.
    *hesap makinası kullanırken son derece pratik.
    kısacası ekranın her köşesine hükmedebilmek güzel birşey...

dokunmatik ekranın dezavantajları:
    *Basınca duyarlı olduğundan cebe koyduğunuzda tuş kilidini kilitlemek gerekiyor.
    *haraket halinde kullanmak zor.

Zen:zen de isteğiniz görevi atadığınız tuş işinize yarıyor özellikle ses menüsünü atadığınız zaman ses ayarlarını yapmak d2 kadar kolay oluyor cebe koyarken tuş kilidini kilitlemek zorunda değilsiniz tuşlar yeteri sertlikte.hareket halinde kullanımda bi sıkıntı yok zende kullanım açısından bi sıkıntı da mevcut değil.

Ek hafıza:Bu konuda d2 nin önünde saygıyla eğilmemiz gerekiyor.Zen ek hafızaya resmen 2. sınıf muamelesi çekiyor d2 ise bi kardes biliyor
    D2 de müzikleri ister bilgisayarda olduğu gibi klasör klasör görebilir istersenizde (albüm,sanatcı..) gibi görebilirsiniz bu şekilde görmek istediğinizde hafıza kartındaki şarkılar ile kendi hafızasındaki şarkılar bir bütün halinde karşınıza çıkıyor klasör klasör bakmak istediğinizde alet 2 bölüme ayrılmış d2 ve d2 ext.d2 ext e giriyorsunuz ve geri kalan her şey aynı yani kendi hafızasıymış gibi tüm özelliklere hafıza kartını kullanırken de sahip olun.

Amma zen de hafıza kartındaki verilerin kendi hafızasıyla uzakdan ve yakından bi alakası yok.kendi hafızasındaki verileri kullanırken sahip olduğunuz özelliklerin sadece ileri geri sarma,duraklatma ve ses ayarı yapma olan kısmını kullanıyorsunuz bi şarkıyı dinlerken resimlerinize bakmak istediniz yada başka klasöre geçmek isteniz yapmayın.:))şarkı duruyor ve kaldığı yerden başlama gibi bi şansı yok başka klasöre geçmek yada şarkılar arasında gezinmek için dinlediğiniz müzik den vazgeçmeniz gerekiyor.
    Hafıza kartında veri silinemiyor.

Ek özellikler :*Radyoları karşılaştırmak istemiyorum merak eden varsa diğer incelemelere bakabilir.
    *ses kayıdı olarak d2 daha önde.
    *hesap makinası resim çizme vb. özellikler d2 nın artıları ama ben hiç kullanmadım tabi bu gereksiz olduğu anlamına gelmiyor.
    *d2 metin dosyalarını okuyabiliyor.
    *zen bi ajandaya sahip d2 de bi ajanda yok.
    *zen Outlook ile senkronize olabiliyor.
    *d2 gerekli kablolarla birlikte tv ye bağlanabiliyor.
    *d2 de line in özelliğini kullanarak kayıt yapmak mümkün.

Atladığım yada yanıldığım noktalar olabilir bu ek özellikleri pek kullanmadığım ile ilgili olabilir ama ek özellikler bakımından d2 daha önde sezarın hakkın sezara diyorum…

Boyut :
    Zen daha ince ve hafif bi yapıya sahip düştüğünde daha az hasar alır.
    Ama bu aletlerden birini seçerken boyuta bakmak yanlış olur 2 side gayet ufak cihazlar lakin düşürme huyunuz varsa zen derim.Sebebi d2 yi sadece bi kere düşürdüm ve açma kapama tuşu kırıldı daha sonra cep telefonu tamircisine yaptırdım tamir olayı bakımındanda d2 için bi sıkıntı yok

Şarj:D2 den şarj cihazı çıkıyor ama zen de yok.
    zen mikro nun şarj cihazını kullanarak şarj aleti kullanılabiliyor ve 1 saat gibi bi sürede zen şarj oluyor.D2 de o civarda şarj oluyor.
    Pil ömrü bakımından D2 daha önde.

Zen :Genel puanlama:d2
    (10/10)
    9:Ses kalitesi:9
    9:Kullanım:8
    3:Ek hafıza:10
    6:Ek özellikler :8
    8:Boyut :7
    7:Şarj:10
    42-----52
    Gerisi size kalmış…

• Çok teşekkürler. Seçim yapamayan arkadaşlara iyi oldu diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.