Şimdi Ara

Zen v mekanik onarım (resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün joystiğimin kırılması üzerine zen v'i açmak zorunda kaldım =) nette rüm araştırmalarım rağmen cihazla ilgili herhangi bir servis manualine rastlayamadım.Doğaçlama bi şekilde cihaza girdim . Aşamalarında resimlerini çekmeye çalıştım .Bundan sonra ihtiyacı olan birileri olabilir =) Buyrun ZEN V dağıtmak :D

öncelikle burdaki tuş kapağını sökmeniz gerekiyor tırnakları var yukarı doğru çıkıyor , daha sonra altındaki yeşil parçayı tırnaklarından ayırıp yukarı doğru sökebilirsiniz..

Yeşil parçayı söktükden sonra karşımıza çıkan manzara bu , aslında benim işim bu kadardı ama dayanamayıp devam ettim =)

Geldik OLEDi çıkarmaya önemli olan altdan dalmamak resimdede göreceğiniz üzere cihazın altta flexi varönce kenarları yavaşça ayırıp üst tarafdan kaldırın lens ile beraber çıkıyor zaten daha sonra resimdeki gibi katlayın bantı sökün , flexi çıkarın bu kadar :) flexi yırtmamaya özen göstermeyi unutmamak lazım ayrıca bandıda kaybolmayacak bi yere koymalıyız geri yapıştıracağız süs olsun diye koyulmuş bir bant değil :)

OLEDi çıkardıktan sonra manzara şu cihazın boardunu sabitleyen iki vida var onları söküp boardu şasiden ayırabilirsiniz . Altında ne mi var ?

500 mAHlik bir batarya :) boarda soketle bağlanmış creative'in bu küçük cihazın içine soket koymuş olması şaşırttı beni , ortada gerçekten kalite var ..

Zen'e genel bir bakış ..

Bu resimdeki bandı kaldırmanızı tavsiye etmiyorum çünkü lehimli bir bant parazit engellemek amaçlı sanırım bende kaldırdıktan sonra farkettim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exca57 -- 22 Mart 2009; 15:17:07 >

• geçmiş olsun bende bugün zen microyu kulaklıktaki gelgit yüzünden aynen öle dağıttım anlamayan arkadaşlar kesinlikle kurcalamasın derim ben topladım tekrar arızalı parçayı eğer o kadar küçük lehimleme yapabilrsem birde tabi parçayı bulabilirsem değiştireceğim
    zen micro için beyaz kulaklık jackı nerden bulurum tahmini olan var mı?
    iyi akşamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpol -- 23 Mart 2009; 22:38:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: canpol

geçmiş olsun bende bugün zen microyu kulaklıktaki gelgit yüzünden aynen öle dağıttım anlamayan arkadaşlar kesinlikle kurcalamasın derim ben topladım tekrar arızalı parçayı eğer o kadar küçük lehimleme yapabilrsem birde tabi parçayı bulabilirsem değiştireceğim
    zen micro için beyaz kulaklık jackı nerden bulurum tahmini olan var mı?
    iyi akşamlar..

wallahi creative tamiri yapan bi yerle görüştüm jackı sordum şuı an elimizde yok ama buluruz dediler problem değil yani ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.