Şimdi Ara

Zelda: Tears of the Kingdom | PC Rehberi + Türkçe Yama (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
83
Favori
40.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi bir ekran kartlı iyi bir laptop şart oldu

• selamlar, linklerde "TOTK 1.1.0.nsp" yok (buldum, Ryuijinx in içindeymiş)

YUZU da direk 1.1.0 olarak gördü ama yuzu fix dosyasını kopyalamama rağmen kontrollere cevap vermiyor. klavye de çalışmıyor ama oyun ana ekranı geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchihaitachi -- 25 Mayıs 2023; 12:42:25 >
  • Eline sağlık hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheMuyu kullanıcısına yanıt

Keşke şu exclusive saçmalığını bıraksalar. İnsanları buna mecbur bırakıyorlar.

• uchihaitachi kullanıcısına yanıt

- TOTK 1.1.0.nsp'un Ryuijinx paketinin içinde olduğu zaten konuda yazıyordu.

- YuzuFix dosyasının kontrolcü ile bir alakası yok, launching'de takılı kalırsa gerekli birşey. Bu da konuda yazıyor.

- Klavye fare çalışmaz fakat kontrolcü de çalışmıyorsa kontrolcü ayarını yapmamışsındır yada eksiklik vardır. Nasıl yapıldığı konuda yazıyor.

Biraz hatalı yada acele okumuşsun konuyu, tekrar bi göz atmanı tavsiye ederim.

• Yuzu'da iyi çalışıyor bende. Konuda yazdıklarımı yaparak Yuzu'yu tekrar test eder misin? Elin değmişken Ryujinx'u da deneyip geri dönüş yaparsan süper olur.  

• esenler otogarı alt katı kullanıcısına yanıt

Jiroskopa sahipse kullanabilirsin sanırım. Geri dönüş yaparsan süper olur.

Ben daha çok oynamadım ama yazılanlara göre bazı yerlerde gerekli oluyormuş o yüzden varsa;

- DualSense

- DualShock 4

- Switch Pro Controller

yada gyro bulunan replika kolları kullanmanızı tavsiye derim. Gyro olmayan kollarda bu kısımlar nasıl geçilecek, bir fix yada çözüm var mı araştıracağım.

• TheMuyu kullanıcısına yanıt

Hocam kartın ve işlemcin nedir? Yuzu'yu bir denemeni tavsiye ederim. Sistemin iyiyse 2K'da 60 FPS alabilirsin gibi görünüyor, daha üstü de olabilir.

Oyun ve emülatörler daha iyi hale geldikçe konuyu güncelleyeceğim tabi.  

• Beklemedeyiz hocam

• TOTK ile BOTW temelde aynı olmalarından, hatta TOTK muhtemelen Switch donanımını daha fazla zorlayan bir oyun olduğundan TOTK rehberi BOTW için de kullanılabilir ve çalışabilir diye düşünüyorum. (Düz mantık ) Yanlış mı düşünüyorum. Acaba başlasam önce BOTW ile mi başlasam diye bir aklımdan geçirdim de o yüzden sordum.

Bu arada rehber için teşekkürler, elinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Silip tekrar rar dan çıkardım yuzu da xbox kol çalıştı. Fix kısmını deneyeyim acaba ondan mıdır diye yapmıştım.
    Ryujinx bende daha çok kastı, yuzu daha oynanabilir gibi şimdilik. Bu arada ryujinx de native le 2k arasında çok performans farkı olmadı.

Yalnız yuzuda da anlık fps düşüşleri oluyor yine. İlk açılışta 10 15 fps oldu hatta sonra 22 28 lere çıktı. Ama oyun akmıyor onu hissediyorsun.
    Grafik ayarlarla oynayıp tekrar bakacağım.

Ekran kartı gtx 1650, laptop

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çok faydalı konu, çok teşekkür ederiz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

TOTK rehberi BOTW için de uygulamak demek, BOTW'u Nintendo Switch emülatöründe çalıştırmak demek. Evet, BOTW'un (ayrıca indirilmesi gereken) Switch sürümü var ve çalışıyor fakat araştırdığım kadarıyla BOTW için en iyi PC performansını, Nintendo Wii U sürümü ile Cemu emülatöründen alıyoruz. Yani BOTW'a başlayacaksan Cemu ile oynamanı tavsiye ederim. Rehber konuma şuradan erişebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 25 Mayıs 2023; 17:39:21 >
  • Emeğine sağlık. diğer zelda oyununda olduğu gibi yine magnet linkini okumuyor daha doğrusu açıyor ama boyut klasöt vs yok gozuküyor bir kaç defa denedim olmadı   yine bunda da torrenti direk paylaşabilir misin

• Farkedememişim galiba çok çok teşekkür ederim 

Merhaba hocam öncelikle emeğine ve ellerine sağlık yuzu 30 fps ile sabit çalışıyor ryujin ise 60 fps 2k da sabit çalıştı sistemimde gpu 3080 cpu 5800x3d son olarak Xbox ve ps5 pad ile sorunsuz bağlanıyor sadece ryujin de hazır tuşların sunulduğu bir paket olsa süper olur her tuşu tek tek kendimiz girmemiz gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwmania -- 25 Mayıs 2023; 20:5:19 >
  • hwmania kullanıcısına yanıt

Emülatörleri karıştırmadığınıza emin misiniz? Ryujinx sizde daha iyi çalıştıysa şaşırdım açıkçası, demekki sistemden sisteme değişiyor.   Yuzu'da FPS kilidi yok aslında, orada neden 30 FPS'de kaldı anlamadım.

Konuda anlatmıştım zaten. Ryujinx'de kontrolcü ayarını yapmak için: Önce kontrolcünüzü bağlayın. Sonra;

Options > Settings > Input > Player 1 Configure > Input Device > kontrolcünüzü seçin > Add > profil ismi girin > OK > alttan Save x2

diyerek kaydedin. Tuşlar kontrolcünüze göre otomatik eklenmesi lazım.

Yuzu 30 fps kiliti var sanırım kurcalamam gerekli belki atladığım yanlış yaptığım bir şey olabilir ryujin de bahsettiğiniz gibi 30fps dosyasını silip 60 fps olanı çıkarttım 60 fps de sabit çalıştı tekrardan deneyeyim ryujin de kontrolcü ayarlarını teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

• Bende ilk cutscene den sonra, kale yükseldikten sonra loading ekranında kısa süre bekleyip, donup hard crash veriyor. Hata filan olmadan. Biraz onunla uğraştım farklı şeyler deneyerek ama olmadı. Bunun dışında aslında iyi çalışıyor.

Konuda ki load crash fix'i atsam çözer mi bilemedim. Ya da shader cache kısmı vs silip tekrardan denemek lazım. Vaktim de yoktu ama daha uğraşıcam.

Ryujinx ile denicem bir de. Ancak önümüzdeki günlerde çok müsait değilim biraz uzun sürer geri dönüş yapmam.

Zelda BOTWda böyle olmuştu ama orada stabil hale gelmesi 1.5 sene filan sürmüştü. Bu çok daha hızlı olur diye bekliyorum.

Ryzen 5 3600 - r9 380x 4gb - 16 gb sanırım 2700 mhz ram. Emulator rami yiyor yalnız :D

Teknik konulardan alakasız tavsiye. 60 FPS modu olmadan çalıştırın. Çeşitli fizik hataları ve cut scenelerde bug-glitch yapıyor ve yapacaktır. Ve konuşma dilini Japonca'ya çekince bence çok daha iyi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-744329BC8 -- 26 Mayıs 2023; 0:52:33 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.