Şimdi Ara

Zekice bir hikayeye sahip ya da sembolik anlatımlı korku filmleri. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apeka

quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

quote:

quote:

bizim tavsiye biraz havada kalmış galiba

Haha yok kardeş hiç havada kalır mı. Öncelikle sağolasın önerin için. Daha izlemedim izleyince yazıcam yorumumu buraya

IMDb puanının düşük olması kafanı karıştırıyodur büyük ihtimalle. Tamam IMDB film seçerken mükemmel bir ölçü ama bazı filmlere harbiden saçma puanlar verilebiliyor, bu da o saçmalıktan nasibini almış bir film. Yorumlardan da anlayabilirsiniz...

yok kardeş imdbde korku filmlerinin notunu okuyabiliyorum 8 üzeri ya klasiktir ya da film dramadır ama korku unsurları felan içeriyordur 7-8 arası başyapıt niteliğindedir. 6-7 başarılı bir korku filmidir. 5,5-6 anlaşılamamış filmler oluyor genellikle bu arada. 5-5,5 güzeldir ama sonunu bağlayamamışlardır kesin 4-5 arası zaman geçirmek için izlenebilir. 4 ve altı film izlenmez Yani tavsiye ettiğin film 7 üzerinden 5,9 alarak aslında 10 üzerinden 8 almış bir film. İzleyeyimde konuşuruz.. tekrardan sağolasın

çok doğru bir çözümleme olmuş

• the game
    usual suspect
    bu ikisi sağlamdır
  • drag me to hell var korku ve komedi ogeleri bir arada . ama zekice tasarlanmış kurgusu veya şaşırtıcı bir sonu varmı dersen , biraz hayalkırıklıgına ugrayabilirsin. yinede türe orjinalite getirmesi bakımından begenecegini umuyorum..
  • After Life olabilir. Ama korku filmi degildir kendileri, belki gerilim olabilir. Filmi izlerken bi evet böyle olmalı diyorsun, 10 dk sonra yok hayır bence böyleydi yaa filan oluyosun. Film seni o kafa karışıklığıyla bırakıyor. Zaten o yanı güzel bence filmin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: slicer

quote:

Orijinalden alıntı: rancorous
    Kesinlikle "Let Me In" Filmini önerebilirim.

Bu filmin hem İsveç hem de Amerikan versiyonu var. İkisi de mükemmele yakın.
    http://www.imdb.com/title/tt1228987/

Film ile ilgili Stephen King'in yorumunu buradan okuyabilirsin:
    http://www.awardsdaily.com/2010/10/stephen-king-let-me-in-the-best-american-horror-film-in-the-last-20-years

arkadasin istedigi tarzla pek alakasi yok o filmin.

festivale geldiğinde izlemiştim lat den ratte komma in'i. Şaşırtıcı ve ilginç bir filmdi. Ama alt metnin taşıdığı eşcinsel temalar rahatsız ediciydi. Hatta Atilla Dorsay film bitmeden salonu terketti.

Doğrudur. Amerikan versiyonunda vampir tamamen kız. Eskiden erkekmiş gibi bir hikayesi yok. O yüzden eşcinsel tema bulunmuyor.

• quote:

quote:

http://www.awardsdaily.com/2010/10/stephen-king-let-me-in-the-best-american-horror-film-in-the-last-20-years

Ya kusura bakma ama sen izlemeden yorum yapmışsın gibime geldi. Arkadaş zekice bir hikayeye sahip korku filmi sormuş. Bu filmde tam ona uyuyor bence.

• The.Skeleton.Key
  • Hayvan mezarlığı,kujo,rose red,ölülerin şafağı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bizim tavsiye biraz havada kalmış galiba

Haha yok kardeş hiç havada kalır mı. Öncelikle sağolasın önerin için. Daha izlemedim izleyince yazıcam yorumumu buraya

IMDb puanının düşük olması kafanı karıştırıyodur büyük ihtimalle. Tamam IMDB film seçerken mükemmel bir ölçü ama bazı filmlere harbiden saçma puanlar verilebiliyor, bu da o saçmalıktan nasibini almış bir film. Yorumlardan da anlayabilirsiniz...

yok kardeş imdbde korku filmlerinin notunu okuyabiliyorum 8 üzeri ya klasiktir ya da film dramadır ama korku unsurları felan içeriyordur 7-8 arası başyapıt niteliğindedir. 6-7 başarılı bir korku filmidir. 5,5-6 anlaşılamamış filmler oluyor genellikle bu arada. 5-5,5 güzeldir ama sonunu bağlayamamışlardır kesin 4-5 arası zaman geçirmek için izlenebilir. 4 ve altı film izlenmez Yani tavsiye ettiğin film 7 üzerinden 5,9 alarak aslında 10 üzerinden 8 almış bir film. İzleyeyimde konuşuruz.. tekrardan sağolasın

çok doğru bir çözümleme olmuş

hayatımdan çok değerli iki saati çöpe attın...

• İlk mesajım,İlk önerim The Last House On The Left (Soldaki son Ev )
  • quote:

quote:

quote:

Ya kusura bakma ama sen izlemeden yorum yapmışsın gibime geldi. Arkadaş zekice bir hikayeye sahip korku filmi sormuş. Bu filmde tam ona uyuyor bence.

Kusura bakmadım, merak etme ;) Ben filmin İsveç versiyonunu izlemiştim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bence filmin korkuyla uzaktan yakından alakası yok. Bunun yanında zeki bir hikaye ve kurgu dedirtecek de herhangi bir şeye de rastlamadım. Bence oldukça sıkıcı ve tekdüze bir filmdi. Filmden aklımda kalan tek şey izlerken ne kadar sıkıldığım.

• Suspiria
  • güzel konu, mesajım bulunsun sonra konuyu inceleyip tavsiye ettiğiniz filmleri listeme alıcam. Teşekkürler
  • Rose Red'i öneririm. 4 saatlik bi film ama sıkılmazsın.
  • aynalar ama 1'i, yüksek tansiyon yasaklı bir film (High Tension)
  • The Collector
  • Jashua
  • vay guzel topic ben de kendime yer edineyim o zaman.
    kardes saydiklarimi carpici da bulabilirsin zekice de. senin gorusune kalmis. ama beni gercekten iyi etkilemisti. ozellikle gece vakti hicbir isik olmayan(tamamiyle karanlik) bir ortamda ve tek basina izlemeni tavsiye ederim. bu dipnotu da ekledikten sonra filmleri aciklayayim.
    ils(2006) sonu cok carpiciydi gercekten.
    el orfanato (2007) guzel bir filmdir.
    orphan (2009) korku filminden ote gerilm filmidir.
    bir de bir tane film vardi cok hostu ama adini dahi hatirlamiyorum. basroldeki kizi jessica alba'ya benzetmistim ama o degildi yanilmiyorsam bir fransiz kadindi. konuyu hatirladigim kadariyla aktarayim. cocuklarin oldugu dini bir okul var. (bir kilise) sezon gectigi icin evlerine gidiyorlar. tek bir hizmetciyle bir genc ogretmen kaliyor okulda. ogretmen hamileydi. neyse daha sonra bir cesit supernatural olaylar gelisiyor. tabii ne oluyordu nasil oluyordu hatirlamiyorum. bulursam paylasirim adini bilenler varsa soylesin. selamlar

not: identity'i de ekliyorum.
    not II: arkadas maasallah gereksiz seylerde zekam ne iyi calisiyormus. kadinin adi virginie ledoyen'mis. soyle 5 dk. bir koseye cekilip saglam dusununce buldum. filmin adi da Saint Ange(2004)mus. Ils ya da El orfanato kadar begenmedim ama fena film degildi. secim sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herr18 -- 6 Mayıs 2011; 17:38:27 >

• 90 yapımlı jacob's ladder adlı filmi tek geçerim!.

Zekice bir hikayeye sahip ya da sembolik anlatımlı korku filmleri.
  • ilginç.. nasıl kimse bahsetmemiş.. paranormal activity tabii ki..
    konu olarak çok ilgi çekici bir hikaye değil, beğendiğin ve beğenmediğin filmlere dayanarak bunu söylüyorum ama film hakkaten benim gibi korku filmlerine gülen bi adamı bile korkuttu ya. gerim gerim geriliyosun izlerken bir çok sahnesinde..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.