Şimdi Ara

Zekice bir hikayeye sahip ya da sembolik anlatımlı korku filmleri. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evohan

apeka @
    "In the Mouth of Madness" bodoz korku dedin , sonra tepkiler gelince kalkıp araştırmaya başladın ve şimdide gördüklerini inkar cabası içindesin uzatmayalım bence ( kapitalizm göndermesi var diyip duran sensin , ben öyle bişey yazmadım , her filme kapitalizm göndermesi var yazıyosun :) ) 94 filmi olması ile ilgili nasıl bir gönderme yapmtım onu anlayamamışsın , kısır döngü nedir olayına hiç girmiyorum zaten
    ayrıca ben bu filmin illa beğenilmesi gerektiğini falan yazmadım , öyle bir saçmalık mı olur .... ama başlığa göre bir film arayan için biçilmiş kaftandır , farkılıdır onu anlattım , buna rahmen filmi izleyipde "bodoz korku" diyen kişiye de tavisiye edecek başka film bulamıyor dedim okadar

evet film bodoz korku.ben bu sözümü geri almadım.

kadının kafası dönüyo kolları dönüyo... ne bu abi... yanına bakıyo tak zombi beliriyo. bu bodoz korkudur. bodoz olmayan korkuda onun kafasının dönmesinin mantıklı bi açıklaması olur. yanında beliren zombi polisin polis olmasının bi nedeni olur mesela... sana defalarcada daha önce sordum var mı bir nedeni dedim. cevap gelmedi. sadece kapitalizm göndermesi var dinlere kültürlere gönderme var dedin. ne göndermesi dedim televangelistlere gönderme var dedin.

demekki neymiş bodoz korku filmiymiş korkutmaktan başka bi amacı yokmuş. korkuturken seçtiği unsurlarla kah iğneleme kah gönderme yapabilir. ama anlam varmı yok!

94 yılı filminden efektler beklemek senin hatan demişsin. bende efekt felan beklemediğimi 74 yılı filmininde beni etkileyebildiğini söyledim.

şu son yazdıkların hepsi savunmaya geçiş. içe döndün bu güzel. içe döndüysen filmide belki tekrar ele alıp sorgularsın. araştırıp araştırıp bişeyler yazdığımıda iddia ediyorsun bunu düşünmende ekşisözlükle ilgili dediklerimin etkisi olduğunu düşünüyorum. ama ekşisözlüğü okumuşsan bilirsinki yorumlar genelde bu filmi kendisine tavsiye edenlere söverek başlıyor. o yüzden yazdıklarım tamamen kişisel kanatimdir. sadece mevzu uzadıkça görüşlerimi çeşitlendirdim ve ayrıntılandırdım. bununda bir sakıncası yoktur umarım.

• Doğmamış
  • quote:

bodoz olmayan korkuda onun kafasının dönmesinin mantıklı bi açıklaması olur

daha bişey yazmıyorum ... zaten benim yazmadığım şeyleride kafadan ben yazmışım gibi kuru kurup kendinle savaşıyorsun artık arka arkaya fazla film izleme bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 30 Mart 2011; 17:52:49 >
  • quote:

quote:

daha bişey yazmıyorum ... zaten benim yazmadığım şeyleride kafadan ben yazmışım gibi kuru kurup kendinle savaşıyorsun artık arka arkaya fazla film izleme bence

önce o yazdığını bi spoiler a al koca paragraf içinden cımbızla kelime çekip komik düşürmeye çalışıyosun bu mudur yani kozun... paragraf bütünlüğü açısından mantıklı bir önermeydi sende biliyorsun. ama cevap veremedin. zira bir filmde de aynı sahne kullanılıyordu. ve bu kabalada belirtilen bir yaratığın bir canlının ruhunu ele geçirdiğinde büründüğü şekil olarak tasfir ediliyordu.

ben başlıkta bu kıstasları belirttim. bana boş filmle gelmeyin dedim. bodoz korku istemiyorum dedim. konusu sağlam olsun dedim.
    sen bana
    bir yazarın milleti delirtecek derecede kitaplar yazıp ortadan kaybolunca yeni kitabında öz güven patlaması yaşayıp yarattığı kurmaca karakteri peşine düşürdüğü saçma sapan bir film önerdin ve senin iddiana göre bu bide utanmadan kısır döngüye girdi
    ve hala beni bunun derin bir film olduğuna ikna etmeye çalışıyorsun.

gayet net miyim. netim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apeka -- 30 Mart 2011; 18:16:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apeka

quote:

quote:

önce o yazdığını bi spoiler a al koca paragraf içinden cımbızla kelime çekip komik düşürmeye çalışıyosun bu mudur yani kozun... paragraf bütünlüğü açısından mantıklı bir önermeydi sende biliyorsun. ama cevap veremedin. zira bir filmde de aynı sahne kullanılıyordu. ve bu kabalada belirtilen bir yaratığın bir canlının ruhunu ele geçirdiğinde büründüğü şekil olarak tasfir ediliyordu.

ben başlıkta bu kıstasları belirttim. bana boş filmle gelmeyin dedim. bodoz korku istemiyorum dedim. konusu sağlam olsun dedim.
    sen bana
    bir yazarın milleti delirtecek derecede kitaplar yazıp ortadan kaybolunca yeni kitabında öz güven patlaması yaşayıp yarattığı kurmaca karakteri peşine düşürdüğü saçma sapan bir film önerdin ve senin iddiana göre bu bide utanmadan kısır döngüye girdi

gayet net miyim. netim.

yazdığın hiç bişeyin anlamı yok neresinden tutupda alıntı yapayım en komik yeri aldım işte ben seni ikna etmeye falan çalışmıyorum , çünki sana bir faydası olmaz , senin derdin filmin boş bir korku olduğunu senden başka söyleyen tek bir kişi bile bulamaman , aksine kurgudaki derinliklerle ilgili yorumları gördükçe de bozuguncuyu oynamaya çalışman o yüzden film hakkında seninle daha fazla tartışmıyorum , umarım anlamışsıdır beni

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen bana

gayet net miyim. netim.

yazdığın hiç bişeyin anlamı yok neresinden tutupda alıntı yapayım en komik yeri aldım işte ben seni ikna etmeye falan çalışmıyorum , çünki sana bir faydası olmaz , senin derdin filmin boş bir korku olduğunu senden başka söyleyen tek bir kişi bile bulamaman , aksine kurgudaki derinliklerle ilgili yorumları gördükçe de bozuguncuyu oynamaya çalışman o yüzden film hakkında seninle daha fazla tartışmıyorum , umarım anlamışsıdır beni

hahahaha kurgudaki derinlikle ilgili yorumlar nerede? ben göremedim de onları... bozguncu her zaman tartışmayı sulandırmaya başlayan taraftır. Söyliimde...

• quote:

Orijinalden alıntı: Skullputra

Doğmamış

saol kardeş. birdahaki korku gerilim filmleri kuşağında bunu izleriz yazdım listeye
  • quote:

quote:

Doğmamış

saol kardeş. birdahaki korku gerilim filmleri kuşağında bunu izleriz yazdım listeye

O izleyişin sonu büyük ihtimalle hüsran olacak, uyarmadı deme ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer

quote:

quote:

Doğmamış

O izleyişin sonu büyük ihtimalle hüsran olacak, uyarmadı deme ;)

Uyarı için sağol notu da düşük zaten

• aklıma sadece the thing geliyür,
  • mesajım bulunsun
  • Kesinlikle "Let Me In" Filmini önerebilirim.

Bu filmin hem İsveç hem de Amerikan versiyonu var. İkisi de mükemmele yakın.
    http://www.imdb.com/title/tt1228987/

Film ile ilgili Stephen King'in yorumunu buradan okuyabilirsin:
    http://www.awardsdaily.com/2010/10/stephen-king-let-me-in-the-best-american-horror-film-in-the-last-20-years

• quote:

Orijinalden alıntı: rancorous
    Kesinlikle "Let Me In" Filmini önerebilirim.

http://www.awardsdaily.com/2010/10/stephen-king-let-me-in-the-best-american-horror-film-in-the-last-20-years

arkadasin istedigi tarzla pek alakasi yok o filmin.

• quote:

Orijinalden alıntı: slicer

quote:

Orijinalden alıntı: rancorous
    Kesinlikle "Let Me In" Filmini önerebilirim.

arkadasin istedigi tarzla pek alakasi yok o filmin.

festivale geldiğinde izlemiştim lat den ratte komma in'i. Şaşırtıcı ve ilginç bir filmdi. Ama alt metnin taşıdığı eşcinsel temalar rahatsız ediciydi. Hatta Atilla Dorsay film bitmeden salonu terketti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mike Oldfield

aklıma sadece the thing geliyür,

The Thing'in oyununu oynamıştım. Filmi de bilgisayarımda duruyor. Ama ben filmin de oyunu gibi olacağını tahmin edip hep erteliyorum o filmi izlemeyi. Aklıma getirdiğin iyi oldu
  • bizim tavsiye biraz havada kalmış galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

bizim tavsiye biraz havada kalmış galiba

Haha yok kardeş hiç havada kalır mı. Öncelikle sağolasın önerin için. Daha izlemedim izleyince yazıcam yorumumu buraya
  • Madhouse(2004)
  • quote:

quote:

Haha yok kardeş hiç havada kalır mı. Öncelikle sağolasın önerin için. Daha izlemedim izleyince yazıcam yorumumu buraya

IMDb puanının düşük olması kafanı karıştırıyodur büyük ihtimalle. Tamam IMDB film seçerken mükemmel bir ölçü ama bazı filmlere harbiden saçma puanlar verilebiliyor, bu da o saçmalıktan nasibini almış bir film. Yorumlardan da anlayabilirsiniz...

• quote:

quote:

quote:

IMDb puanının düşük olması kafanı karıştırıyodur büyük ihtimalle. Tamam IMDB film seçerken mükemmel bir ölçü ama bazı filmlere harbiden saçma puanlar verilebiliyor, bu da o saçmalıktan nasibini almış bir film. Yorumlardan da anlayabilirsiniz...

yok kardeş imdbde korku filmlerinin notunu okuyabiliyorum 8 üzeri ya klasiktir ya da film dramadır ama korku unsurları felan içeriyordur 7-8 arası başyapıt niteliğindedir. 6-7 başarılı bir korku filmidir. 5,5-6 anlaşılamamış filmler oluyor genellikle bu arada. 5-5,5 güzeldir ama sonunu bağlayamamışlardır kesin 4-5 arası zaman geçirmek için izlenebilir. 4 ve altı film izlenmez Yani tavsiye ettiğin film 7 üzerinden 5,9 alarak aslında 10 üzerinden 8 almış bir film. İzleyeyimde konuşuruz.. tekrardan sağolasın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.