Şimdi Ara

Zekice bir hikayeye sahip ya da sembolik anlatımlı korku filmleri.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biliyorum çok şey istiyorum ama geçen bir film izledim ve ben hiç korku filmi izlememişim dedirtti bana. Hem tansiyonu tavan yaptıracak kadar korkunç. Hem senaryosu zekice yapılandırılmış hem de olan olayları sürreal sembolik bir dille anlatıyor aslında. Görünen efektler sadece olayın bize yansıdığı şekli.

Bu tarz filimler aklınıza geliyorsa önerelim burada.

Bu arada izlediğim film 73 yılı yapımı ''Don't look now'' filmi idi.

• others aklıma geliyor şimdilik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

others aklıma geliyor şimdilik...

evet kastettiğim tam olarak buydu kardeş izledim ama yinede teşekkürler. Çok korku filmi izlemediğim için korku filmlerinden beklentim yüksek. Rec ve saw u ele alalım tatmin edici filmler değil. İzlemeseydim de olurdu. Onlar da farketti saw a felsefe katmaya çalıştılar ama çok yüzeysel oldu. Beş para etmedi. Ona rağmen uzattılarda uzattılar... Others gibi başka filmler önerecekler memnun olurum. Eski de olur siyah beyaz farketmez

• quote:

kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZelHaS

quote:

kesinlikle

Alıntıları Göster
    in the mouth of madness
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

in the mouth of madness

Alıntıları Göster
    Gothika ve geçenlerde izlediydim adı gelmiyor aklıma ama sağlam filmdi gelince yazarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZelHaS

Gothika ve geçenlerde izlediydim adı gelmiyor aklıma ama sağlam filmdi gelince yazarım :)

Alıntıları Göster
    ''Dead silence'' Saw filminin yönetmenlerinden. Çok aşırı korkunç değil fakat istedigin tarzda bir film. Gerilimi bol,senaryo açısından tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catharacta Skua

''Dead silence'' Saw filminin yönetmenlerinden. Çok aşırı korkunç değil fakat istedigin tarzda bir film. Gerilimi bol,senaryo açısından tatmin edici.

Alıntıları Göster
    son durak serisi olabilir,
    masters of horror var 2 sezonluk dizi,her bölümü ayrı bi usta yazmış,stephen king ,night shyamalan gibi ustalar
  • quote:

in the mouth of madness

kastettiğim bu değildi az önce izledim. bildiğin bodoz korku sadece kapitalizme ve dine ufak göndermeleri var ne zekice bir hikaye ne de sembollere başvurulmuş sadece ordan burdan fırlayan şeylerle korkutmaya çalışan bir film... ama başarıyorda. şöyle bir ürpereyim kalp atışlarım hızlansın diyosanız izleyin ama benim aradığım bu değildi...

quote:

Orijinalden alıntı: olizvel

gotikayı sinemada izlemiştim hayatımda izlediğim en danik korku filmlerindendir kayıp ruhlar ve sis filmleri ile birlikte.

özellikle bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla dediği sahneyi unutmayacam halle berrynin karşı hücresindeki kadının.

quote:

kardeş izlemiştim sağol hayatımda izlediğim en iyi korku filmlerinden biridir. O filmin bende manası büyüktür ya. Eniştemi anaaa anacıım diye bağırtan filmdir o

quote:

masters of horror var 2 sezonluk dizi,her bölümü ayrı bi usta yazmış,stephen king ,night shyamalan gibi ustalar

sağol kardeş bakıcam. sen demek istediğimi anladın senin önerilere güvenim tam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apeka -- 29 Mart 2011; 0:05:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apeka

quote:

in the mouth of madness

kastettiğim bu değildi az önce izledim. bildiğin bodoz korku sadece kapitalizme ve dine ufak göndermeleri var ne zekice bir hikaye ne de sembollere başvurulmuş sadece ordan burdan fırlayan şeylerle korkutmaya çalışan bir film... ama başarıyorda. şöyle bir ürpereyim kalp atışlarım hızlansın diyosanız izleyin ama benim aradığım bu değildi...

quote:

Orijinalden alıntı: olizvel

gotikayı sinemada izlemiştim hayatımda izlediğim en danik korku filmlerindendir kayıp ruhlar ve sis filmleri ile birlikte.

özellikle bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla dediği sahneyi unutmayacam halle berrynin karşı hücresindeki kadının.

quote:

kardeş izlemiştim sağol hayatımda izlediğim en iyi korku filmlerinden biridir. O filmin bende manası büyüktür ya. Eniştemi anaaa anacıım diye bağırtan filmdir o

quote:

sağol kardeş bakıcam. sen demek istediğimi anladın senin önerilere güvenim tam.

Alıntıları Göster
    A Serbian Film 1 hafta etkisinde kalacağından eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: Fairy Tail

etkisinde kalacağım film demiyorum kardeş yaa... zekice olucak. vay anasını dedirtecek. ya da anlatımı kuvvetli olacak kabus gibi rüya sembolleri kullanır gibi bi film olacak. adamı öldüren adamla aynı kıyafetleri giyen çok yaşlı bir adamdı. aslında ölüm korkusu adama ölümünü getirdi şeklinde entel dantel çıkarımlar yapabileceğim bi film olmalı mesela. bu örneği kıçımdan salladım spoiler vermedim belirtiyim. aramızda yönetmen arkadaşlar varsa kullanabilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fairy Tail

etkisinde kalacağım film demiyorum kardeş yaa... zekice olucak. vay anasını dedirtecek. ya da anlatımı kuvvetli olacak kabus gibi rüya sembolleri kullanır gibi bi film olacak. adamı öldüren adamla aynı kıyafetleri giyen çok yaşlı bir adamdı. aslında ölüm korkusu adama ölümünü getirdi şeklinde entel dantel çıkarımlar yapabileceğim bi film olmalı mesela. bu örneği kıçımdan salladım spoiler vermedim belirtiyim. aramızda yönetmen arkadaşlar varsa kullanabilir

Alıntıları Göster
    The Fourth Kind... Korku/Gerilim ve özellikle Bilim Kurgu özelliği ağır basan bir film. Konusunu okuduğunuzda saçma gelebilir ama şöyle gece oturup özellikle kulaklığınızla pür dikkat izlendiğinde "vay anasını" demicek insan yoktur sanırım. IMDB puanı biraz düşük ama bu sizi aldatmasın... Anlatılan konunun yalan veya gerçek olmasıda önemli değil ki zaten bu tam bi muamma siz sadece oturun ve ön yargısız bir şekilde filmi izleyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 29 Mart 2011; 0:26:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

The Fourth Kind... Korku/Gerilim ve özellikle Bilim Kurgu özelliği ağır basan bir film. Konusunu okuduğunuzda saçma gelebilir ama şöyle gece oturup özellikle kulaklığınızla pür dikkat izlendiğinde "vay anasını" demicek insan yoktur sanırım. IMDB puanı biraz düşük ama bu sizi aldatmasın... Anlatılan konunun yalan veya gerçek olmasıda önemli değil ki zaten bu tam bi muamma siz sadece oturun ve ön yargısız bir şekilde filmi izleyin derim.

Evet iyi bir filmdi en azından filmin ilerleyişinde sürekli beyniniz ne olucak sorusuyla meşgul oluyordu benim beğendiğim bir yapım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faivelley

quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

Evet iyi bir filmdi en azından filmin ilerleyişinde sürekli beyniniz ne olucak sorusuyla meşgul oluyordu benim beğendiğim bir yapım.

Alıntıları Göster
    in the mouth of madness'i aptalca buldysan saw serisini öneririm.

• quote:

in the mouth of madness'i aptalca buldysan saw serisini öneririm.

Alıntıları Göster
    13. cuma serisi,jason pek zeki değildir ama ölüm korkusu var.
    elm sokağı zekice ve ölüm korkusu da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SüperSiper

13. cuma serisi,jason pek zeki değildir ama ölüm korkusu var.
    elm sokağı zekice ve ölüm korkusu da var.

Alıntıları Göster
    Dead Silence (2007)

Edit: Daha önce yazılmış ve izlediğini de yazmışsın pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 29 Mart 2011; 3:27:35 >
  • quote:

quote:

in the mouth of madness

farkında olmadan saçmalamışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quak

quote:

quote:

in the mouth of madness

Alıntıları Göster
    Ölümcül bedel ile çığlık tam istediğim gerilim filmleriydi

• quote:

Orijinalden alıntı: Clive

Ölümcül bedel ile çığlık tam istediğim gerilim filmleriydi

Alıntıları Göster

bunu izledikten sonra gerisi hikaye kalacaktır

not : baktım şimdi , konuyu açan arkadaş beğenmemiş hem başlıktaki gibi bir film arayıp hemde bu filmi beğenmeyen için başka tavsiyem yok doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 29 Mart 2011; 17:59:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: quak

quote:

quote:

in the mouth of madness

yoo saçmalamadım...
    ne derinliği var filmin...

adam yazarın peşine düşüyor ama aslında yazarın yeni kitabında bir karakter olduğunu farkediyor filmin sonunda.

bikere saçma bir konu. derinliği de yok.
    film güzel ona birşey demedim.
    ama aradığım film bu değil.
    the others diyen, dead silence diyen arkadaşlar anladı beni. izlememiş olsam 12 den vuran tavsiyeler olurdu bunlar.

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

bunu izledikten sonra gerisi hikaye kalacaktır

not : baktım şimdi , konuyu açan arkadaş beğenmemiş hem başlıktaki gibi bir film arayıp hemde bu filmi beğenmeyen için başka tavsiyem yok doğrusu

bu hikayeye zekice diyorsan bende senden başka tavsiye istemem zaten.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.