Şimdi Ara

Zaman Çok Hızlı Geçiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
16.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten de hızlı geçiyor zaman.Eskiden haftasonlarını çok uzun bi zamanda geçirirdik.Şimdi gözümüz açıp kapayınca zaman geçiyor.

Eskiden okula 1.dönem bitmek bilmezdi.Son iki yıldır okul çok çabuk bitiyor.Ya da bana öyle geliyor.

3 aylık yaz tatili özellikle bu sene jet gibiydi.Ne zaman sınava girdik,sonuçlar ne zaman açıklandı,ne zaman liseye başladım farkında değilim.

Eskiden okul da geçmek bilmezdi.Bir dersi dinle dinle zaman akmıyordu.Şimdi 5 dk gibi geliyor.
  • valla tam olarak nerde okudugumu yada nerden duydugumu bilmiyorum ama bu 16saate dusme olayi olabilecegine inaniyorum.bence bunun yasla ilgisi yok var diyenlere de saygim var ama 40 yasindaki bir adamda su arkada biraktigimiz 3-5 yilin cok hizli akip gittinden sikayetci...

kiyamet gunune inananlar bunun kiyametin alametlerinden biri oldugunu bilir.biliminde bununla ilgili mutlaka bir calismasi vardir.benim inandigim nokta sonun hizlica evrene yaklastigidir.bu zamanin bereketsizligide sonun baslangicinin sinyalleri oldugudur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sey15da25

valla tam olarak nerde okudugumu yada nerden duydugumu bilmiyorum ama bu 16saate dusme olayi olabilecegine inaniyorum.bence bunun yasla ilgisi yok var diyenlere de saygim var ama 40 yasindaki bir adamda su arkada biraktigimiz 3-5 yilin cok hizli akip gittinden sikayetci...

kiyamet gunune inananlar bunun kiyametin alametlerinden biri oldugunu bilir.biliminde bununla ilgili mutlaka bir calismasi vardir.benim inandigim nokta sonun hizlica evrene yaklastigidir.bu zamanin bereketsizligide sonun baslangicinin sinyalleri oldugudur.

dediklerine katılıyorum. inanın bir günü daha verimli geçirmek için sabahlara kadar uyumuyorum. günde 5 saat uyuyorum artık. kafamı yastığa koyduğumda bu günü de bitirdim demeyi biraz daha geç söylemeyi istiyorum.
  • Belki bazı arkadaşlarımız biliyor ama bir göz atın derim

SCHUMANN REZONANSI

Jeofiziksel Durum : Dünya’nın Yükselen Temel Frekansı

Dünya’nın zemin temel frekansı, ya da “kalp atışı” (Schumann Rezonansı, SR, olarak adlandırılır) hızla artmaktadır. Coğrafi bölgelere göre değişkenlik göstermesine rağmen, onlarca yıldır toplam ölçüm 7.8 devir / saniye’yi göstermekteydi. Bu değerin sabit olduğu düşünülüyordu ve global askeri haberleşme sistemi bu frekans üzerine geliştirilmişti. Son rapolar oranın 11 devire ulaştığını ve yükselmeye devam ettiğini söylüyor. Bilim bu oranın neden yükseldiğini ya da yükselişe neden olanın ne olduğunu bilemiyor. Gregg Braden verileri bu konu üzerinde çalışan Norveçli ve Rus araştırmacılardan aldı; Amerika’da çok geniş çapta raporlama yapılmıyor. (SR üzerine tek referans hava ile ilgili ve sadece Seattle Kütüphanesinde referans bölümünde bulunmaktadır. Bilim SR’yi sıcaklık değişkenlerinin ve dünya çapında hava durumlarının hassas göstergesi olarak kabul etmektedir. Braden değişen SR’nin son zamanlardaki şiddetli fırtınaların, sellerin ve havanın bir faktörü olduğuna inanıyor.)

Yazının tamamı

http://oglena.blogcu.com/schumann-rezonansi-dunyanin-kalp-atisi_4821450.html

• quote:

Orjinalden alıntı: Ramazan.K

Belki bazı arkadaşlarımız biliyor ama bir göz atın derim

SCHUMANN REZONANSI

Jeofiziksel Durum : Dünya’nın Yükselen Temel Frekansı

Dünya’nın zemin temel frekansı, ya da “kalp atışı” (Schumann Rezonansı, SR, olarak adlandırılır) hızla artmaktadır. Coğrafi bölgelere göre değişkenlik göstermesine rağmen, onlarca yıldır toplam ölçüm 7.8 devir / saniye’yi göstermekteydi. Bu değerin sabit olduğu düşünülüyordu ve global askeri haberleşme sistemi bu frekans üzerine geliştirilmişti. Son rapolar oranın 11 devire ulaştığını ve yükselmeye devam ettiğini söylüyor. Bilim bu oranın neden yükseldiğini ya da yükselişe neden olanın ne olduğunu bilemiyor. Gregg Braden verileri bu konu üzerinde çalışan Norveçli ve Rus araştırmacılardan aldı; Amerika’da çok geniş çapta raporlama yapılmıyor. (SR üzerine tek referans hava ile ilgili ve sadece Seattle Kütüphanesinde referans bölümünde bulunmaktadır. Bilim SR’yi sıcaklık değişkenlerinin ve dünya çapında hava durumlarının hassas göstergesi olarak kabul etmektedir. Braden değişen SR’nin son zamanlardaki şiddetli fırtınaların, sellerin ve havanın bir faktörü olduğuna inanıyor.)

Yazının tamamı

http://oglena.blogcu.com/schumann-rezonansi-dunyanin-kalp-atisi_4821450.html

@Ramazan.K

Çok sağol. aradığım şey galiba bu.

• Ramazan.K

evet iste o

tesekkurler...
    iste ben tamda bundan bahsetmek istemistim...emegine saglik
    ama kiyamet alametlerinden biri oldugu da haktir gercektir.
  • Rica ederim arkadaşlar.

Zaman konusuna gelince dediklerinizi bende yaşıyorum ve psikolojik bir şey olduğu kanaatinde değilim.Uzun süredir aklımda bu konu ve tanıdığım herkese soruyorum yaşı büyük küçük hiç fark etmiyor hepsi aynı fikirde zamanın hızlandığı konusunda hemfikir.Bu olayın kıyamet alametlerinden olabiliceğide doğru olabilir, bekleyip göreceğiz.
  • Zaman aynı sacede hayat hızlanıyor
  • Bence bu sorunun cevabını bulmak yerine,zamanımı nasıl daha iyi değerlendirebilirim sorusu ile kafanızı
    yorun.Eğer sürekli tek bir noktaya odaklanırsanız,o noktadan başka birşey görmessiniz.Sizde eğer sürekli
    tek bir sorunun cevabını alırsanız ve en kötüsü cevabını bulamassanız böyle psikolojik problemlerinizin
    olması gayet doğal.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ßy Spécops.

Bence bu sorunun cevabını bulmak yerine,zamanımı nasıl daha iyi değerlendirebilirim sorusu ile kafanızı
    yorun.Eğer sürekli tek bir noktaya odaklanırsanız,o noktadan başka birşey görmessiniz.Sizde eğer sürekli
    tek bir sorunun cevabını alırsanız ve en kötüsü cevabını bulamassanız böyle psikolojik problemlerinizin
    olması gayet doğal.

@ßy Spécops.

Burda bahsettiğimiz şey zamanın nasıl değerlendirildiği, sürekli bir şeylerle meşgul olmak, çalışmak veya boşa zaman geçirmenin vermiş olduğu his değil. yani farzı misal ben bugun çok erken kalktım dşarı çıktım bir sürü işimi hallettim arkadaşımla buluştum gitmediğim yerlere gittim yeni şeyler öğrendim farklı insanlarla tanıştım kısacası günü dolu dolu yaşadım yada tam tersi bütün gün evde oturdum hiç dışarı çıkmadım saatlerce tv izledim. bu iki gün olay arasındaki hissedilen süre farkı değil.

• O zaman siz zamanın olmadığını farzederek yaşayın.
    Asıl soru şu : Geçen zaman mı ? Yoksa bizlermiyiz ?
  • zaman görecelidir. gecen süredir ancak bu geçen süreyi eglendirmek yada zehir etmek bızm elımızde olan birseydir.bazı insanlar ıcın zaman belli kısımları göz önune alırsak zevkli,eglenceli geçerken bazıları ıcın o vakit cok kötü,geçmek bilmeyen,sürekli aynı yerde durmus gibi gelir..
    buda zamanın göreceli oldugunun göstergesidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mc donaLd

zaman görecelidir. gecen süredir ancak bu geçen süreyi eglendirmek yada zehir etmek bızm elımızde olan birseydir.bazı insanlar ıcın zaman belli kısımları göz önune alırsak zevkli,eglenceli geçerken bazıları ıcın o vakit cok kötü,geçmek bilmeyen,sürekli aynı yerde durmus gibi gelir..

burda zamanin bereketsizliginden bahsediliyor yoksa laylaylom gecen zamanla monoton gecen zamandan bahsedilmiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mc donaLd

zaman görecelidir. gecen süredir ancak bu geçen süreyi eglendirmek yada zehir etmek bızm elımızde olan birseydir.bazı insanlar ıcın zaman belli kısımları göz önune alırsak zevkli,eglenceli geçerken bazıları ıcın o vakit cok kötü,geçmek bilmeyen,sürekli aynı yerde durmus gibi gelir..

iyi tamam da neden bir kaç yıldır zaman göreceli olarak hızlı geçiyormuş gibi geliyor?

sey15da25 ve Ramazan.K ne demek istediğimi çok iyi anladınız

• Bu konuyu ilk görüğümde zamanın hızlı geçtiğini düşünüyordum.Fakat biraz düşününce böyle olmadığına karar verdim.

Bunu örnekle açıklıyacağım.Şimdi sevmediğiniz bir dersi düşünün.Ders geçmek bilmez.Sınıfın saatçisine sorarsınız saati.5 dk kaldı cevabını aldığınızda biraz olsun rahatlarsınız.Fakat o sıkıcı derste 5 dk 1 saat gibi gelir size.

Ama bir de sevdiğiniz dersler olur.O zaman nasıl geçtiğini anlamazsınız dakikaların.Derse girmenizle çıkmanız bir gibi gelir.

Fakat ikisi de 40 dkdır.Kişiden kişiye,mekandan mekana değişir bu 40 dk.
    Burda önemli olan saatin dönmesi değil sizin o 40dk yı nasıl geçirdiğinizdir.

Şimdi teknoloji gelişti.Çoğu da eğlenceli şeyler.Artık herkes her işini teknolojiye yaptırıyor.Boş zamanlarında teknolojiyle uğraşıyor.Bu da eğlenceli geldiği için çoğumuza zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. (DH deki 5 dk kuralı hariç O geçmek bilmiyor.. )

Eskiden 3 ay tatilinde sokakta arkadaşlarımızla oynardık.Futbol,yukarı mahalle baskını,taso.. vs. gibi şeylerle vakit geçirirdik.Şimdi tatillerde teknolojiyle iç içeyiz.Bu yüzden zamanın hızlı geçtiğini sanıyoruz.

Tabii bu benim kendi düşüncem..

• Öncelikle belirtmeliyim ki kıyamet ile ilgili hemen hemen bütün hadisler gerçek dışıdır..Bunu Din Yüksek Kurulu üyelerinden ve yazılarını çok severek okuduğum Saim Yeprem hoca bizzat kendisi söyledi..
    Yani kıyamet ile ilgili "hadis" lerin birçoğu hatta tamamına yakını uydurmadır..

Zaman bana da çok hızlı geçiyormuş gibi geliyor, özellikle şu son birkaç yıldır ne zaman yıl geçmiş, ne zaman ay bitmiş, ne zaman akşam olmuş anlayamıyorum..Büyüklerimden yaş ilerledikçe zaman daha hızlı geçer gibilerinden cümleler duyuyordum doğru galiba..

Bir söz vardır; "ömür tuvalet kağıdına benzer, azaldıkça hızlı döner" ..sanırım doğru bir söz..
  • slm arkadaşlar...bende uzun zamandır zamanın hızlı geçtiğinden şikayetçiyim ve niçin ne amaçla yaşadığımızı düşünüyorum:) ama beni asıl düşündüren konu genelde niçin yaşadığımız oluyor ve böyle düşündükçede eskiden zevk aldığım şeylerden şimdi zevk alamıyorum...aranızda benim gibi bu konu hakkında düşünenler varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydin58523 -- 18 Şubat 2009; 13:08:09 >
  • zaman bence de akması gerektiğinden hızlı akıyor:D
  • zamanın hızlı akması kıyamet ike ilgili değil zamanın hızlı geçmesi bu hayatta yapman gereken düzinelerce iş olduğu için uğraşmaktan nasıl yarın oldu deriz...

bir başka neden ise halk tarafından mutluluk hormonu ile tanınan hormonu bazen fazla çalışması nedeniyle insan hiç bu gün bitmesin diyerek kalkarsa sanki 1dk sonra yatağa geri dönmüş gibi olur
  • Zaman sonsuzdur. Hızlandığında bil ki mutlu bir şekilde uyuyor, yavaşladığında ise bil ki uyumak istiyorsun.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.