Şimdi Ara

Zalman Z9 Neo Kasa İncelemesi Fiyat/Performans Ürünü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
4.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasa internette 250-290tl civarları arasında satılmakta.

Kasanın ön tarafında 2 adet usb 2.0 ve 2 adette usb 3.0 girişi bulunmakta. Ayriyeten mikrofon ve kulaklık girişi, güç tuşu ve yeniden başlatma düğmesi var.Kasa elektiriğe bağlı olduğu sürece açık olmasa bile usb portlarındaki mavi ışık yanıyor ve usb portları çalışmaya devam ediyor ( Zalman z3 plusta bir türlü çalıştıramamıştım bunda kendiliğinden oldu)

Kasanın içinde kullanım kılavuzu, kablo bağları ve vidalar çıkıyor.

Kasada 3 adet renksiz , 2 adette mavi renkli fan bulunmakta ( mavi renkliler üstte bulunmakta).

Kasanın kablolama sistemi ve diğer tarafı şu şekilde:

Psu ve hddler kasanın ön tarafında gözükmüyor arkadan takılıyor :

Arka tarafı şu şekilde:

Ön tarafta kapak var ve açılabiliyor:

Ve montajdan sonrası:

Anakartı taktım içi oldukça geniş kasanın:

Daha sonra öndeki fanları söküp mavi ledli fan taktım:

Ve en sonunda söktüğüm fanlarıda psu ve hddlerin üstüne koydum:

Kasanın içindeki kabloları daha düzenli hale getirdim en son olarak:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 8 Haziran 2016; 12:50:24 >

• Hocam güzel inceleme olmuş

Aerocool aero 800 düşünüyodum.
    Bu kasa şuan aklımıçeldi biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crysef kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kasa daha geniş ve bence daha şık (bana göre) . Birde bu kasada 5 fan varken onda 2 fan var. Z9 neo 420mm ekran kartı alabiliyor o kasa 390mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 3 Haziran 2016; 21:54:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Hocam amazondan flnmı aldınız.

Buradaki sitelerde z9plus var z9neo bulamadım.

• crysef kullanıcısına yanıt
    N11den aldım. Ayriyeten hepsiburada,gittigidiyor ve sinerjide var

• Z11 nasıldır ? Z11 vs z9 dersem ne dersiniz ? Custom sıvı soğutma ve sli yapılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamerYigit17 -- 3 Haziran 2016; 22:02:23 >
  • GamerYigit17 kullanıcısına yanıt
    Z9 neo. Z11 oldukça dar. Üstelik z9 neoda psu ve hdd gözükmüyor . USB girişleri ışıklı bilgisayar kapalıykende çalışıyor. Zaten z11 eski nesil bir kasa. Zalmanın en son ürettiği kasa budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 3 Haziran 2016; 22:6:51 >
  • Z3+ kullandınız sanırım.İkisini karşılaştırırsanız ne kadar fark vardır?Hava sirkülasyonu, malzeme kalitesi vs olarak...

Z3+dan memnunum fakat malzeme kalitesini pek beğenmiyorum.Beraberinde gelen fanlar çok iyi sayılmaz.Biraz sesli ve yavaş dönüyor.Egzoz fanını çıkarıp eski kasadan kalan xigmatek marka mavi ledli fanı taktım, bariz daha hızlı dönüyor.
  • kasa güzelmiş alacak olanlar için gayet iyi bir ön bilgilendirme

fotoğrafları simage yaparsan daha iyi olur.
  • Malzeme kalitesi daha iyi. Z3+ kapağı zor takıp çıkarırken bunda kolayca çıkıyor. Şeffaf kısım kolay çizilmiyor. Fanlar daha iyi ama hepsi psuya bağlanarak çalışıyor sadece arkadaki anakarta bağlanıyor. Hava sirkülasyonu oldukça iyi. Hava kasanın yanındaki ve üstündeki deliklerden çıkıyor. Ön tarafta da toz filtresi var. DVD yeri çıkarılıp takılabiliyor. Ekran kartı bölümünde çıkarılıp takılabiliyor. Düğmeler daha iyi basma hissi veriyor. Kablo saklama sistemi zaten kat kat iyi. Psu ve hddde gözükmüyor. 420mm ye kadar ekran kartı sığıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 3 Haziran 2016; 22:18:17 >
  • güzel kasaymış, fanların ses durumu nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Malzeme kalitesi daha iyi. Z3+ kapağı zor takıp çıkarırken bunda kolayca çıkıyor. Şeffaf kısım kolay çizilmiyor. Fanlar daha iyi ama hepsi psuya bağlanarak çalışıyor sadece arkadaki anakarta bağlanıyor. Hava sirkülasyonu oldukça iyi. Hava kasanın yanındaki ve üstündeki deliklerden çıkıyor. Ön tarafta da toz filtresi var. DVD yeri çıkarılıp takılabiliyor. Ekran kartı bölümünde çıkarılıp takılabiliyor. Düğmeler daha iyi basma hissi veriyor.

Teşekkürler.Hayırlı olsun kasanız.Bence dış görünüşü z11den filan daha güzel.Phanteks kasalara benziyor.
  • Sağ olun teşekkürler. Zalman z11e bakmıştım ön taraftan oldukça kötü gözüküyordu yandan ve üstten bakıncaki kadar iyi gözükmüyor

• TITAN291 T kullanıcısına yanıt
    Fanlar sessiz ve hızlı. Zalman z3+tan çıkarıp taktığım fanlar biraz sesli sadece. Ledli fanların rengi koyu mavi zalman z3ten aldığım fanlar bunun yanında mor gibi gözüküyor

• İnceleme için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamerYigit17

Z11 nasıldır ? Z11 vs z9 dersem ne dersiniz ? Custom sıvı soğutma ve sli yapılacak.

Z11 plus modeli içinmi konuşuyorsunuz z11 neo modeli için mi?
  • Hayırlı olsun kasanız.

O PSU kapağı üzerindeki fanlara gerek yok. Boşuna fan sesi çekmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Hayırlı olsun kasanız.

O PSU kapağı üzerindeki fanlara gerek yok. Boşuna fan sesi çekmeyin.

Fanlar boşta kalmasın diye takmıştım. Elimi koyuyorum kasanın ortasına 4 taraftan hava geliyor iyi bir soğutma sağlıyor

• Dark n10, Aero 800, Z9 Neo... 200 lira civarına artık bu tasarımdaki ledli, pencereli kasalar klasik oldu. Rekavete zalmanda katılmış. Kasa gayet sade ve şık. Hayırlı uğurlu olsun hocam güzel bir inceleme olmuş. Ekran kartı göremiyorum Rx 480 mi bekliyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tristan23

Dark n10, Aero 800, Z9 Neo... 200 lira civarına artık bu tasarımdaki ledli, pencereli kasalar klasik oldu. Rekavete zalmanda katılmış. Kasa gayet sade ve şık. Hayırlı uğurlu olsun hocam güzel bir inceleme olmuş. Ekran kartı göremiyorum Rx 480 mi bekliyoruz :)

öncelikle teşekkürler. evet rx 480 yada fiyatı uygun olursa rx 490x. zaten dota 2 oynadığım için intel hd530 yeterli şuanlık. amd zen çıkıncada i3 ile anakartı satacağım. bu arada 2 mesaj kalmış binbaşı olmanıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 9 Haziran 2016; 12:09:38 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.