Şimdi Ara

Zalman Z11 Plus Kullanıcı İncelemesi (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
553
Cevap
4
Favori
53.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Resimdeki gibi bi sıvı soğutma kurmayı planlıyorsan resimdeki gibi büyük bir kasa almanı tavsiye ederim :) Z11'e benim H80 gibi 120mm radyatörlü(resimde çift radyatör var, sağdaki 120mm, üstteki 240mm radyatör) soğutucular takabilirsin ama resimdeki gibi büyük radyatörler için z11'İkesip biçme olayına girmen lazım. Yani Z11 büyük su soğutmalar için ideal değil. Sanırım resimdeki kasa corsair 600T, 500 lira civarı olması lazım... Resimdeki soğutmayı 500e alamazsınız, çift radyatör, rezervuar, pompa, işlemci + ekran kartı blokları...
  • Dediğniz Gibi Çok Zahmetli Bir O Kadar Maliyetli Hemde Kesip Bİçmek Lazım. 600T İdeal Ama Zalman Bence Daha Güzel. Sıvı Soğutmasız Zalmanı Almayı İsterim =)

Siparişi Verdim Zaten. Yarın Kargolanırsa Çarşamba Gelir İnş =) Çok Heyecanlıyım Açıkcası
  • nefestoo kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun...
  • ilk sayfada videoya bakarsanız neon ışığı görebilirsiniz ledlerden çok daha fazla ışık verir
    ayrıca ses duyarlı olanlarıda var
  • Ben de bu kasadan aldım,bugün elime geçti.186 Tl'ye mal ettim.

Montaj kısmı biraz zor geldi

Bu arada çıkartılabilen ön kapakta ki kabloyu nereye takıyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben bişey soracaktım. Nette baktığım tüm fotolarda power tuşunun ışığı yanarken benimki sönük durumda. Ne yapmalıyım ki ışığı yansın?

• quote:

Orijinalden alıntı: McScriptS

Hocam ben bişey soracaktım. Nette baktığım tüm fotolarda power tuşunun ışığı yanarken benimki sönük durumda. Ne yapmalıyım ki ışığı yansın?

Benimki de yanmıyor, yansın da istemem :)
  • tahir40 kullanıcısına yanıt
    Ben isterim valla. Güzel bi görüntü oluşuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: McScriptS

Hocam ben bişey soracaktım. Nette baktığım tüm fotolarda power tuşunun ışığı yanarken benimki sönük durumda. Ne yapmalıyım ki ışığı yansın?

anakart üzerindeki bağlantı yapılmamış olabilir

anakart üzerinde power led bağlantısını bulun ve soketi takın çalışmazsa led değişecek
  • 5yaprak kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. Ama olmadı :)
  • Rica etsem kasanın yükseklik genişlik vs. gibi boyut ölçülerini atar mısınız?
    @5yaprak
  • Üst kapağı çıkartmayı tam olarak beceremedim nedir bunun püf noktası ? Ekstra fan ekleyeceğim de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyprosoft

Üst kapağı çıkartmayı tam olarak beceremedim nedir bunun püf noktası ? Ekstra fan ekleyeceğim de.

Kasanın içerisinde üst kısım da iki sağda iki de solda tırnağı var onları açarak üst kapak yerinden oynuyor ama çıkmıyor, çıkartmak için USB, power vs tuşlarına ait kabloları da çıkarmak gerekiyor sanırım.
  • Arkadaşlar acil cevap ön panele fan kontrolü takmak istiyorum ama nasıl çıkarıcam bu ızgaraları?

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Arkadaşlar acil cevap ön panele fan kontrolü takmak istiyorum ama nasıl çıkarıcam bu ızgaraları?

Izgaraları çıkarman için yan kapağı açman ve ızagaralrın klipsinden çıkarman gerek ama en temizi ön kapağı üst ve altta bulunan ikişer mandaldan çıkar dikkat et led bağlantılarını felan koparma sonra zaten mandallardan istediğin gibi çıkarabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cristiano.

quote:

Arkadaşlar acil cevap ön panele fan kontrolü takmak istiyorum ama nasıl çıkarıcam bu ızgaraları?

Izgaraları çıkarman için yan kapağı açman ve ızagaralrın klipsinden çıkarman gerek ama en temizi ön kapağı üst ve altta bulunan ikişer mandaldan çıkar dikkat et led bağlantılarını felan koparma sonra zaten mandallardan istediğin gibi çıkarabilirsin.

Çok saçma sapan bişey yapmışlar ya zorla çıkardım Türkiye'de kasa alacaksın ergonomi ve kullanışlılık var şekil yok; şekil var diğeri yok....

• quote:

quote:

quote:

Çok saçma sapan bişey yapmışlar ya zorla çıkardım Türkiye'de kasa alacaksın ergonomi ve kullanışlılık var şekil yok; şekil var diğeri yok....

Ergonomi konusunda Corsair çok başarılı Bende 150 Liraya felan almıştım Z11 Plus'ı 200 Liraya 400R vardı, onu alsaydım keşke daha ergonomik cidden.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ergonomi konusunda Corsair çok başarılı Bende 150 Liraya felan almıştım Z11 Plus'ı 200 Liraya 400R vardı, onu alsaydım keşke daha ergonomik cidden.

Ama hocam yani sözde oyuncu kasası ama resmen arka sokak internet cafe kasaları gibi görüntüsü var. Yahu etme eyleme Corsair ne biçim tasarım ekibin var...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ama hocam yani sözde oyuncu kasası ama resmen arka sokak internet cafe kasaları gibi görüntüsü var. Yahu etme eyleme Corsair ne biçim tasarım ekibin var...

Onların tasarımları genel olarak öyle ama çalışırken gördüm beyaz ledli fan var önde pek de kötü değil, öndeki USB 3.0 portları da daha kullanışlı Z11'dekiler arkadan ek aparatla bağlanıyor rezil bişey ben çıkardım kullanmadım.

• quote:

Onların tasarımları genel olarak öyle ama çalışırken gördüm beyaz ledli fan var önde pek de kötü değil, öndeki USB 3.0 portları da daha kullanışlı Z11'dekiler arkadan ek aparatla bağlanıyor rezil bişey ben çıkardım kullanmadım.

Aslında hayalimdeki kasa Cosmos SE ama gel gör ki güç kaynaksız 500'e yakın fiyatı var Neyse ben şu an Z11'den de memnunum en azından görenler oha bu ne uzay aracı gibi diyorlar. Açıkçası GTX780'li sistemimi Corsair gibi bir kasaya kurup da ihtişamını söndürmek istemedim, dış görünüş de çok önemli bu olayda.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.