Şimdi Ara

Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
4.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AFTER

MORE AFTER ' 2016

Yani henüz zaman ayıramadığım için tam bitiremedim kapakları, son 1 haftada yaptığım değişiklikleri fotoğraflarda sunuyorum.

Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL] Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL] Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL] Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL] Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]

Bu hafta içi şimdilik final yapıcam kasa için.

16.06.2015

Selam millet,

sabah 10 gibi Emrah abi @modifiyemalzemecisi'nden vermiş olduğum siparişler ulaştı elime.Sleeved uzatma kablolarım bir kaç tane kelepçem,birde sabitleme yapışkanlarımı desem artık

Eve gelir gelmez hemen söktüm kasayı ve montaja başladım.Birde siyah pleksimin üstüne bahsettiğim deliği açtım+10*3 cmlik bir bölüm kestim anakarta takılan kabloların rahat etmesi için.

Kablolamayı yeniden yaptım ancak ne yaparsam yapıyım kasanın arkasının darlığı yüzünden bir türlü istediğim sonuca ulaşamıyorum bende pes ettim uğraşmıcam daha.

En sondada pleksileri birbirine yapıştırdım.Bir kaç gün içinde yan kapağı menteşeli yapıcam kapı gibi açılıp kapansın diye.

Fotoğraflar:

Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]  Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]  Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]

14.06.2015

Selamlar millet,finalleri bitirdim hemen oturdum tekrar masaya ne yapabilirim diye baktım. Bir kaç fikir geldi onları gerçekleştirmeye çalışıyorum son bir haftadır.Ortaya çıkanlar bunlar

Öncelikle Emrah abi @modifiyemalzemecisi'nden RGB Kontrollü Led sipariş ettim.Sağolsun hemen gönderdi onları taktım kasaya.Fenada olmadı(gece kapatıyorum yoksa gözümü açamıyorum. )

Devam edelim. Sonra takrar emrah abiden sleeve sipariş ettim henüz ulaşmadılar elime. Pazartesi kargolar salı gelir diye tahmin ediyorum.

Malum Z11 dışardan geniş duruyor ancak iç kısımdan kaybediyor.Dar yani çalışıcak çok bir alan kalmıyor kasanın içinde.Bayıldığım tasarım olan ve genellikle üst seviye pahalı kasalarda bulunan şu kısmı kendim yapmaya karar verdim pleksi kullanarak.

Bunun için pleksiburada.com dan 2 parça 30*15.5 ve 30*8 ölçülerinde 2 adet siyah pleksi siparişi verdim onlarda sağolsun 1 günde kargoya verdiler.Elime ulaştılar ve kendime kablo saklama alanı yarattım.Şimdilik sabitlemedim güç kaynağından destek alarak duruyorlar. USB,HD AUDIO,JFPM portlarına giden kabloların pleksiyi sıkıştırmadan geçebilmesi için pleksinin üstünü 10a x3 cm olucak şekilde kesicem.

Foto:

Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]  Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]

Pazartesi yan pleksiyi menteşe ile açılır kapaklı yapmaya calısıcam yan kısmıki istediğim zaman içerisini görebileyim.

O alana ne sokucaksın diye sorarsanız güç kaynağının kablolarını güzelce katlayıp bantlayıp arka kapaktan rahatça ulaşılcak şekilde sabitlicem.Bir çeşit modüler güçö kaynağına dönücek yani arka kısımdna bakıldığında.

Neden böyle birşey yaptın diye sorarsanızda tekrar ve tekrar Z11in darlığı yüzünden yapıyorum diye rahatça söyleyebilirim.Arka kapak tam kapanmıyor kabloların kalınlığı yüzünden birde buna 30 cm uzunluğunda ek sleeved uzatma kabloları eklendiğinde oluşucak kalınlığı ve çirkinliği kimse tarif edemez.Ancak dediğim saklama alanını yarattığımda kasanın için çok rahatlıcak ve alt kısımdaki görüntü kirliliğinin yerini şık pleksiler alıcak.

Bir kaç küçük gelişme daha var 5.25" lik disklerin yanında bulunan eskiden vida deliklerinin olduğu yan ne desem duvarımı desem kasanın orayada pleksi kestirdim.Kullanıcağım deliklere işaret koyup matkap ilen deldim ve vidalar ile sabitledim.Artık eski delik deşik görüntü yokoldu yerini yine siyah pleksi aldı.

Foto:

Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]  Zalman Z11 Kasa Modifikasyon[29.05.2016 GÜNCEL]

ve enenenen son olarak @arycanda66 kardeşimden sipariş vermiş olduğum stickerları yapıştırdım.Fena değiller ama daha kaliteli olabilirler(yakından bakıldığında pikseller belli oluyor tek sorun bu uzaktan güzel duruyor.)

Foto:

En geç çarşamba tekrar güncellicem. İyi geceler

Merhaba arkadaşlar.5 aydır severek kullandığım zalman z11 kasamı internette gördüğüm bazı fotoğraflardan yola çıkarak kendi çapımda modlamaya karar verdim.Amacım ilk etapta yan kapağın pleksisini değiştirmek.Şuanki fazla küçük,

Referans olarak

bunları alıyorum kendime.

Yan kapağı nerde kestirebilirim.Pleksi bulmak kolay ancak.Kapağın kesilme şekline göre nerde kestirebilirim acaba?

2. etapta kasayı beyaza boyamak istiyorum,kaplamada olabilir.Tamamen değil ama üstteki resimdeki gibi boyamak amacım.Bazı yerleri beyaz bazı yerleri siyah şeklinde.

Kendi kasam:

Yardımınıza ihtiyacım var. :=)

İyi akşamlar iyi forumlar.

31.03.2015

Selamlar sınavlar bitti.Maddi olarakta toparladım durumları.Gidip dremel satın aldım.Ölçü alarak şablon çıkardım kendime,şablona göre kasayı kendim kestim dremel ile güzel oldu bence.

Akçalı beyaz sprey boya ilede ilk katı vurdum yan kapağa.Yarın 2. katı vurup kurumasını bekledikten sonra Pleksi yapılcak.Yarında bir foto yüklerim.İyi akşamlar.

01.04.2015

Evet büyük gün,Alparslan abimlen beraber yan kapak ve ön paneli boyuyoruz.

Kuruduktan sonra

Eve gelip parçaları birleştirdim.

Pek hoşuma gitmedi eksik birşeyler vardı.Çatı kısmınıda boyamam gerekliydi ancak nasıl söküceğimi bilmiyordum.

Gece uğraşıp mutlu sona ulaştım.

Ancak aceleye geldiği için kulaklık ve mikrofon girişlerini kopardım(zaten kullanmıyorum)

Fanların renk uyumu vs.vs hiçbiri hoşuma gitmiyordu performanstan feragat edip görünüşü tercih ettim ve corsair fanlarımı noctuanın bej fanlarının yerine taktım.Çok daha güzel duruyordu.

02.04.2015

Söktüğüm tavanı boyama zamanı.

Üzgünüm kuruduktan sonra fırsatım olmadı çekmeye,eve gelip hemen kasayı monte ettim.Ve sonuç harika(bana göre).Gerçektende çok hoş duruyor.

Fotoğraflar bunlar ben hoş olduğunu düşünüyorum.

Pleksi cam cumartesi günü kesilcek.Cumarteside güncellerim konuyu.Özellikle bu kasayı yapmamda yardım eden Alparslan abime burdan teşekkürlerimi sunuyorum.

Güncelleme 08.04.2015

Arkadaşlar forumdan bir arkadaştan almış olduğum H80i elime ulaştı

Ramler neden boyanmasın diye düşündüm soğutucusunu söküp boyadım

kücücük bir kısmı çıktı boyanın ama görünmeyen taraf zaten önemli değil.

2-3 gün içinde pleksiburada.comdan alıcam pleksimi.

Telefonun şarjı kalmadığı için fazla fotoğraf çekemedim.Doldurunca çekerim.

13.04.2015

pleksiburada.com'dan verdiğim sipariş elime ulaştı.Kendilerine çok teşekkür ederim tam istediğim şekilde kesilmiş pleksim.

Yarın monte edicem kapağa,yavaş yavaş sona geldim gibi

Buda pleksinin fotosu

23.04.2015

Selamlar,boş bir zaman buldum bugün pleksiyi kapağa monte ettim.

Bitti gibi kafamda özel bir t asarım var ama zaman yok(pleksi için konuşuyorum.)

Fotolar:

30.04.2015

Arkadaşlar elektrikçi bir abimle konuştum.Özel animasyon kartı için.Yürüyen led denen bir sistemmiş.Bunun fiyatına 360 tl dediler.Çılgın projemi iptal ettim.Bununlan yetincem.

Edit:resim linkleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interv3nti0n -- 29 Mayıs 2016; 16:01:54 >

• modlu zalman sahibi olarak sunu belirteyim.. plexibkismini buyutmenin z11 de bir espirisi yok.. cunku cikintili kisimlar egimli oldugundan icerideki goruntu guzellesecwgine cirkinlesiyor.. ben kasami esimin yardimiyla kaplama yapmistim hala da duruyor.. konularimdan bakabilirsin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suat6027 kullanıcısına yanıt
    Sanirsam sari kaplamistiniz kasanizi.Evvelden bakmisligim vardir.Kaplam kagidi koselerde deforme oldumu acaba(Katlar olustumu yani)?
    Pleksiye gelince bqna kalirsa buyutunce daha iyi durucagindan yapmayi planliyorum ancak nasil gereklesicegi hakkinda prk bir bilgim yok

• tam bilgim olmamakla beraber ben kestirecek olsam sanayide kaportaciya giderdim;) kaplamada herhangi bir sorun olusmadi suana kadar.. yaptiktan sonra isitma yaptim...

• Selamlar sınavlar bitti.Maddi olarakta toparladım durumları.Gidip dremel satın aldım.Ölçü alarak şablon çıkardım kendime,şablona göre kasayı kendim kestim dremel ile güzel oldu bence.

Akçalı beyaz sprey boya ilede ilk katı vurdum yan kapağa.Yarın 2. katı vurup kurumasını bekledikten sonra Pleksi yapılcak.Yarında bir foto yüklerim.İyi akşamlar.

Edit:Cümle düşüklüğü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interv3nti0n -- 1 Nisan 2015; 0:34:27 >

• Güncel 02 04 2015
  • güzel olmuş hocam ben beğendim 400r kullanıcısıyım özendim vallahi. güle güle kullanın kasanızı.
  • TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.Bir kere başladıktan sonra gerisi geliyor.Tavsiye ederim :)
  • Bende yapıcam bunu ya güzelmiş fakat hava akımı için yan panele bi cam gerekiyor içerdeki fanlar boşa çalışmasın maksat Zalman Z11 NEO'ya yapıcam

• Tr_Hellstalker kullanıcısına yanıt
    Bu hali şekil ötesi bence, bozma derim

kardeşim senin z11 neoyu ilk defa gördüm.Bu hali daha güzelmiş z11in,boyama konusunda tercih senin ama yakşıcıgağını düşünüyorum
  • dremel i kaç paraya
    ne marka ve naerden aldın
  • şu linktekini aldık, hem kendim için hem kasayı yapmamda yardımcı olan alparslan abim için.Şuana kadar 3 taş harcadık kesme işlemi için,genel olarakda performansından memnunuz
  • Dostum boya kombinasyonu ve işçilik çok iyi olmuş güle güle kullan
  • niirvana kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim
  • Baya güzel olmuş güle güle kullan ben ne zaman yapacağım şöyle bir mod bilmiyorum
  • Hocam imzanızda aerocool diyor kasa olarak, aero coollara dahada çok yakışıyor boyamak,forumda yapan arkadaşların yaptıkları kasaları gördükten sonra bu karara vardım.Elde bu vardı bunu yaptık :)
  • Interv3nti0n kullanıcısına yanıt
    Benim kasa biraz tabiri caizse adi, ona vereceğim parayı bileşenlere vereyim diye çok pahalı bir şey tercih etmedim ama ilerde C70 almayı düşünüyorum ona mod yapayım diyeceğimde kıyamam ki o kadar güzel bir kasaya

• Tamam ozaman boyamıyım biraz molex uclu led falan eklerim yada hepsini söküp kırmızı ledli fan
    Kırmızı %100 daha çok yakışıyor kasaya eski hali öyleydi.

Kasanın dış boyası daha farklı gibi.Benim kasanın dış yüzeyi hafif pütürlüydü boyayı rahat tuttu.Ancak senin kasa biraz daha düz dış kaplaması farklı gibi duruyor fotolardan boyama zorluk cıkarabilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.