Şimdi Ara

Zalman NC2500 Zalman NC3000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler logitech n200 kullanıyorum ancak fanı altta olduğundan oyun oynarken altına kitap koyuyorum bu yüzden değiştirmek istiyorum bu iki model arasında kaldım ama nc 2500 ü almayı düşünüyorum internette bir iki sitede zorda olsa buldum nc2500 ün fanları altta değil soğutucunun arkasında bu yüzden bu modeli düşünüyorum ancak nc3000 ile soğutmada bir fark olur mu ? çift fan mı iyidir yoksa tek bir büyük fan mı?

• Laptopun neresinin ısındığına bağlı. Sol taraf ısınıyorsa veya sağ taraf, 2 tane küçük fan daha iyi olur. Orta kesim ısınıyorsa tek büyük fan daha iyi olur ama 2 tane küçük fanda işini görür. NC3000 için tamamı alüminyum değil diyorlardı plastik kısım da varmış bu yüzden soğutmada maddesel olarak pek etkisi olmaz. Modellerin fan rpm'leri ne kadar ona bak. RPM büyük olan çok daha etkili soğutma yapar.
  • benim ısınma sorunum sol tarafta ekran kartının altı nc 2500 ün rpm hızı 1700-2250 arası nc 3000 in 620-720 rpm düşük olması normal tek bir büyük fan olduğundan
  • Emin misin? İyi araştır bence, çünkü tek fan olupta 1500-2000 rpm sağlayan soğutucular var cooler master'da. Tercih senin tabi.
  • sogutucular pekte ıse yaramıyor en iyisi kendın yapıcan alıcaksın 120mm kasa vanı 12 v ile çalısan 2 tane bide 12 v adaptor al sana mıss gıbı sogucutucu hem bu modellerden kat kat daha ıyı sogutma saglar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.