Şimdi Ara

Zalman NC11 Soğutucu Mod // YENİLENDİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önce iç kısma led ekledim ama haliyle üstüne bilgisayar gelince çok da bir esprisi kalmadı. Sonrasında alt kısmada aydınlatma yapınca güzel bir şeyler çıktı gibi ortaya. Sonuç en altta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayhoş -- 24 Mayıs 2016; 21:44:49 >

• Çok güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: SamiD70

Çok güzel olmuş

Çok teşekkür ederim
  • güzel çalışma, iyi günlerde karanlık ortamlarda aydınlık kullanın
  • Şerit ledin beyaz oluşu ve ayrıyeten adaptör ile çalıştırılması görüntü olarak çok güzel durmuyordu.
    Birkaç değişikliğe gittim. Ledler RGB kullanılıp fan kontrol kartının altına led kontrol kartı eklendi.
    Kumanda ile animasyon yapılabiliyor yada istediğiniz renk yanabiliyor.
    Led kontrol kartını da arkadaki usb çoklayıcının tekini devre dışı bırakıp led enerji usb'si yaptım.
    Elimde yüksek akımlı bir adaptör olsaydı tek usb'ye indirip fanıda oradan besleyecektim ama şimdilik çift usb ile çalıştırıyorum.
    Ledler mat siyaha boyandı. Soğutucunun altında neredeyse belli olmuyor.

• Mayhoş kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız LED'ler ve LED'lerin güç tüketimi/kaynağı hakkında biraz daha bilgi verirseniz sevinirim. Bilgisayarın USB'sinden mi gücü alıyor? Toplam güç tüketimleri ne kadar? Isınma oluyor mu? Kalınlığı(yüksekliği) ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Kullandığınız LED'ler ve LED'lerin güç tüketimi/kaynağı hakkında biraz daha bilgi verirseniz sevinirim. Bilgisayarın USB'sinden mi gücü alıyor? Toplam güç tüketimleri ne kadar? Isınma oluyor mu? Kalınlığı(yüksekliği) ne kadar?

Ledler normal 12V'luk şerit led hocam. Tahminimce o kesiklerden toplamda 1 metre kullanmışımdır.
    Güç tüketimi içinde 600mA 12V'luk bir adaptör kullanıyorum. Bilgisayarın usb'lerini hiç kullanmıyorum.
    Soğutucunun orta usb'si 5V adaptörle besleniyor fan için. Diğer çoğaltılan usb bağlantısınıda ayırıp 12V şerit led usb'si yaptım.
    Yani normal 5V değil o usb girişi. 12V'luk adaptörün çıkışını usb çıkışı yaptım.
    Ledlerde herhangi bir ısınma olmuyor. Fanın soğutmasında da bir sorun çıkmıyor bu konuda.

Masadan yüksekliği normal soğutucu ayaklarına ilave bir ayak ile biraz daha yükseltildi. 1 cm'e yakın bir yüksekliği var.

Şerit ledler bu şekilde konumlandırıldı. Bağlantı kablosu şerit ledin sol üst başlangıcından soğutucunun içerisine giriyor.

Ledlerin genişliği 1cm, yüksekliği standart şerit led yüksekliğinde ölçmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayhoş -- 28 Mayıs 2016; 2:42:10 >

• Mayhoş kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Ben de masaüstü için bir şeyler düşünüyorum acaba 5V'luk LED mi diye merak etmiştim. Siyaha boyayınca LED'in şerit kısmını çok iyi durmuş.
  • 5V'lık şerit ledler yurtdışı sitelerinde vardı aslında harici adaptör yerine onlardan sipariş verip direkt usbye paralel bağlayıp usbyi de tek kaynaktan 5V 2A ile besleyecektim ancak 20-30 gün gibi bir sürede teslimat gerçekleştiği için beklemek istemedim o kadar. Belki ilerleyen zamanlarda tek kaynağa indirip öyle sipariş verebilirim. Sizede tavsiye ederim.

Mesela böyleleri var direkt siyah renkte ve kontrol kartı ucuna takılı küçük ve kullanışlı.

Link

• başarılı :)
  • efsane olmuş , ellerine sağlık :)
  • Güzel olmuş. Gule gule kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.