Şimdi Ara

Zalman NC1000 Laptop Sogutucu Incelemesi (Cooler Review) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
5
Favori
63.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Cevabınız için teşekkür ederim. Malzeme de fan da önemli. İnternette ev yapımı bir soğutucu görmüştüm ahşaptan yapılmasına rağmen güçlü fanları sayesinde 10-15 derece soğuttuğunu yazıyordu video sahibi. Bu yüzden alüminyum + doğru noktaya yüksek CFM soğutmanın püf noktası bence .
    Evet attığım linkteki soğutucu ortalamaya göre 4-5 db gürültülü çalışıyor. Linkteki soğutucuya delikli yapısından yararlanarak ses azaltıcı silikon vidalarla ekstra güçlü fanlar eklemeyi düşünüyorum ,eklediklerimi adaptörle prizden kullanıcam böylece tasarımı düzgün alüminyum yarı ev yapımı güçlü soğutucu elde etmek istiyorum .Onu almaktaki amacım bu aslında umarım işe yarar.Sizce nasıl bir fikir ? Zaten ne alırsam alıyım fandan önceki ve sonraki sıcaklık değerlerini içeren bir inceleme ekleyeceğim ,buraya da yazarım.
  • 00BRK00 kullanıcısına yanıt
    Bence yaratıcı bir fikir...

Belki çok portable bir çözüm olmaz ama, monte edilebilecek iyi bir fan/fanlar bulursanız işe yarayabilir. Sonucu buradan da paylaşırsanız sevinirim doğrusu.

Bu arada sadece fan ile harici bir soğutucunun 10-15 derece ısı düşürmesini pek inandırıcı bulduğumu söyleyemem. Hem de ahşap bir iskelet üzerinde...
  • Yazmıştım yine yazayım. Şu anda yalnızca online dizi/film seyretmek üzere acer 15,6 '' notebook''umda kullanıyorum zalman soğutucu mu. Gün içinde kullanımım 7/16 saat ve haftada 6 gün açıktır.
    4 seneye yakın oldu hala iyi çalışıyor. Aslında yalnızca anlamanız için şunu yazıp konuyu bitireceğim.
    Bazen acele 15,6 '' makineyi kullanmam gerekiyor. Masanın üstüne koyduğumda göğsüme ve karın bölgeme gelen soğuktan rahatsız oluyorum.Biraz amiyane oldu ama en iyi anlatım bu.
    Tabi altı ayda falan elektrik süpürgesi ile temizlemek gerekiyor. Ben açmadan temizliyorum,ulaşılabilir yerlerini de kısa çubuklarla ıslak mendil ile siliyorum.
    Acer 17,3 bilgisayarıma da uyuyor ama gerek olmadığından şimdilik kullanmıyorum.,
    Sevgilerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOBA Yaşıyor -- 15 Eylül 2014; 12:25:48 >

• Yatakta laptop kullanirim zaman zamn ..bu gibi durumlarda sogtucu lazim .zalman tercih edecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zalman nc 3000 alıp gücünüde prizden adaptörle kullanmayı planlıyorum
  • Hocam merhaba öncelikle incelemen çok güzel eline koluna sağlık. Birşey sorucam ben bu zalman nc1000 den aldım ama fanı son a getirince pc nın max fan sesi kadar ses çıkarıyor hatta daha fazlasını bu normal mı ne yapmam gerekiyor
  • calıskan2144 C kullanıcısına yanıt
    Zemin düzse, altında birşey yoksa çıkan ses normal sesidir heralde diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Zemin düzse, altında birşey yoksa çıkan ses normal sesidir heralde diye düşünüyorum.

Zemin düz hocam masada oynuyorum ama heryerde sessiz sessiz yazmışlar bende minimum hızda bile pc nin maksimumundan daha cok ses çıkıyor ki son hizda çalışıncaki sesi sen düşün
  • Dün nc2000 modelini 10tlye aldim bir arkadasdan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17.3 inç laptopum için nc1000 almayı düşünüyorum.Fakat 15 inç olanların boyutları sanırım uygun değil. 17 inç olan modellerini de internetten bulamıyorum. 17 inç laptopa uygun olan nc1000 modelini nereden bulabilirim
  • Kardeş emeğine sağlık bende zm-nc1000 var ve gerçekten çok iyi ürün.
  • Türkiye de Üretilen Notebook Soğutucuyu Kullanmanızı Öneririm.
    http://buzzsasogutucu.blogspot.com.tr/
    PARANIZI ÇÖP'E ATMAYIN
    BUZZSA NOTEBOOK SOĞUTUCULARI
    %100 ALÜMİNYUM
    %100 YERLİ
    NOTEBOOK PİLİNİZİ KORUR
    ÖMRÜNÜ UZATIR
    İADE GARANTİLİ
    Satış Fiyatı : 120 TL
    KAPIDA ÖDEME
  • quote:

Orijinalden alıntı: kck78z

Kardeş emeğine sağlık bende zm-nc1000 var ve gerçekten çok iyi ürün.

Rica ederim. 7buçuk sene olmuş, halen daha aynı laptopun altında ve her gün aktif olarak kullanmaya devam ediyorum. Büyük olay.
  • Zalman NC1000 ' laptop fanını almayı düşünüyorum. Şu an için piyasada daha kaliteli bir laptop soğutucusu var mı? ve de laptopum 17.3 inç sizce sıkıntı çıkarır mı nc1000?
  • Bu dışardaki havayı mı laptop a gönderiyor yoksa laptoptaki havayı mı dışar tahliye ediyor?Çünkü vakumlu bir laptop soğutucu görmüştüm fan girişine takılıp sıcak havayı tahliye ediyor ve sıcaklık oranı bayağı düşüyor fakat biraz sesli.Bu inceleme videosu:
    https://www.youtube.com/watch?v=HQ4EKQwf9dE
    Bu da ürün:
    https://tr.aliexpress.com/item/Mini-Vacuum-USB-Laptop-Cooler-Air-Extracting-Exhaust-Cooling-Fan-CPU-Cooler-for-Notebook-P4PM/32533177702.html?spm=2114.13010608.0.61.ZqfsUV

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.