Şimdi Ara

Zalman 400W vs FSP 500W vs Xigmatek 400W hangi güç kaynağı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bu 250tl bütçeyle aşağıdaki PSUlardan hangisini önerirsiniz. FSP mantıklı gibi duruyor ancak hiçbir güvenlik önlemi veya koruma özellikleri göremedim.
    https://www.incehesap.com/zalman-zm400-leii-guc-kaynagi-fiyati-35726/
    https://www.sinerji.gen.tr/zalman-400w-zm400-leii-guc-kaynagi-pmu3527
    https://www.sinerji.gen.tr/zalman-400w-zm400-lx-guc-kaynagi-pmu3528
    https://www.qpbilisim.com.tr/fsp500-60ahbc

Sebebini de belirtirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terracide -- 12 Ekim 2018; 16:13:22 >

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Sagolun hb linkini incelemistim ancak dikkat etmemisim fsp ye biraz daha isindim sizce fsp alinir mi 250 tl ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zalmanı bilmem ama arkadaşımın 400 lük xigmatek psu usu gözümün önünde dumanlar çıkararak yandı. En mantıklı seçim fsb olacaktır.
  • Bende technopatta yukarida linkini attigim fsp den kullanipta kivilcim cikartan gördüm o beni düşündürdü fsp gibi marka sonuçta teknoloji sans isi ama.

En kotu kendini patlatsin sistemin geri kalanina zarar vermesin yeter valla

• Terracide kullanıcısına yanıt
    Hocam o fiyat aralığında high powerında 500lük güç kaynağı olması lazım. Birde high power bakın isterseniz.
  • Zalman almayın aldırmayın 3 arkadaş aldık hepsi sorunlu çıktı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı durum zalman psumda oldu daha kaliteli markalara yönelmenizi tavsiye ederim

• FSP
  • @VS18

hocam zalmanda aslinda kaliteli biliyordum 3 kiside de sorun ciktiysa artik napicaz yahu. Sanirim baslikta linkini koydugum FSP marka psuyu alicam.
    Diger bilesenleriniz zarar gördü mu ?

@white_predator

Hocam high powerin o dediginiz 500w liklarina baktim benim butcemdekilerin 12V cpu beslemesi hep 4pinlu, bana 8 pinli lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terracide -- 12 Ekim 2018; 19:13:22 >
    En yaygın sorunu psu fanını bozulması oluyor 1 1.5 yıla fan gidiyor

• VS18 kullanıcısına yanıt
    Modelini hatirliyor musunuz hocam

2 tane z3 plus bir tane zalman r1 aynı sorundan müzdaribiz benim psu yandı zaten fanım bozuktu arkadaşlarım fanı önce gürültü çalışmaya başladı
    Daha sonra bozuldular

• VS18 kullanıcısına yanıt
    Anladim zalmanin urun aciklamasi cok guzeldi yok su korumasi yok bu korumasi o beni cezbetti. Ancak yukarida urun ozellikleri olan link sayesinde FSP ninkinide gordum. Olacagina biraktim artik alayim kafam kazan oldu modeller arasinda. Diger bileşenleri bu kadar düşünmedim yahu

Hocam fsp psu kullanan görmedim bu işler biraz da şans umarım bir sorun çıkmaz şimdiden hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Terracide

@VS18

hocam zalmanda aslinda kaliteli biliyordum 3 kiside de sorun ciktiysa artik napicaz yahu. Sanirim baslikta linkini koydugum FSP marka psuyu alicam.
    Diger bilesenleriniz zarar gördü mu ?

@white_predator

Hocam high powerin o dediginiz 500w liklarina baktim benim butcemdekilerin 12V cpu beslemesi hep 4pinlu, bana 8 pinli lazim.
    Videodaki 500w olan 8 pin. https://www.youtube.com/watch?v=ycs_Cnecpg4&t=410s

• Hocam ilk ve ikinci tercih bütçemi asiyor 600w benim icin zaten cok olacak ve Corsairin VS serisinin kronik problemli oldugunu duydum.

Islemcim 65w ekran kartim 75w tdp degerine sahip.

Ucuncu attiginiz secenek ise 4pinli cpu beslemesine sahip bana 8 li lazim.

Ayrica psu 1 kere alinir paranizi cope atmayin demissiniz guzel demissinizde FSP de cok adi gecen bilindik marka neden onu veya digerlerini onermiyorsunuz?

@frank sobotka
    Onerdiginiz guc kaynagi videodaki midir? Peki neden digerlerini onermiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terracide -- 12 Ekim 2018; 20:46:46 >
  • USTADLAR BELIRTTIKLERIMI NEDEN BEGENMEDIGINIZI ACIKLAR MISINIZ? BILMEDIGIMDEN SORUYORUM

• Corsair vs450 kullaniyorum memnunum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.