Şimdi Ara

Zal. 7000A-Cu için uygun AMD Nforce Anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Zalmanın bu mükemmel soğutucusunu almak istiyorum, aynı zamanda anakartımda değişecek, ilk tercihim ABİT AN7 almaktı ama tabloya göre bu kartla tamamen uyumsuz, diğer kartlarda da bazı şartlar öne sürmüş firma.

Pratikte bu soğutucuyu nforce-2 chipli bir anakartla kullanan arkadaşlardan tafsiye istiyorum, hangi anakartı tafsiye edersiniz ??

herkese kolay gelsin

• Griye asus A7N8x Kalıyor sanırım...
  • soğutucuya göre anakart almak isteyenide ilk defa görüyorum
  • :))
    dostum bunun için zalmanın sitesinde uyumluluk tablosuna bakman gerek
  • ben de asus a7n8x deluxe var,uyuyor.
  • asus a7n8x -e deluxe rev 2.0 kolay takılıyor. sorunsuz
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Di@BLO</i>
    <br />asus a7n8x -e deluxe rev 2.0 kolay takılıyor. sorunsuz
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Hocam ben tabloda baktim tam anlamiyla uyumlu gozukmuyor. Bir kac sey yapmak gerekiyor sanırım. Sen dogrudan takabildin mi fani?
  • evet hiç sorunsuz takıldı hiç bi şey yapmadım
  • aopen ak79vn-400 derim kullanıyorum şu an Zalmanla. fsb'm 200 barton 2500 de. çok memnunum
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by himini</i>
    <br />soğutucuya göre anakart almak isteyenide ilk defa görüyorum
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Ne yazık ki ben aldım. Daha önceki p4 sitemimden amd'ye geçerken sırf zalman cnps7000a-cu ya anakart aldım.
    Şimdi zalmanı işlemci soketi çevresinde 4 tane delik olan bütün anakartlar ile kullanabilirsin. Bunlar için farklı yöntemler mevcut.Kimlerinde zalmanın vidalanacak klipsinin bir ucunu kesiyorsun , kimilerinde zalmanın bakır heatsinkin alt tarafını biraz törpülemek gerekiyor, kimilerinde anakarta monte ettiğin mavi ve gümüş ayakların yerlerini(yükseklikleri birbirinden farklı) değiştiriyorsun.
    Mesela abit an-7,nf7-s,dfi lan party anakartlarda klipsin bir ucunu kesmen gerekiyor. Fakat asus a7n8x-e,-x anakartlarda sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsun. Ancak asıl gözden kaçan bir nokta kasanın biraz geniş olması lazım çünkü zalmanın güç kaynağına değmesi ihtimali var.Anakartın ile güç kaynağın arasında en az 2 cm boşluk olması lazım ki zalmanı kullanabilesin.

• Aopen anakartları pek tavsiye etmiyorum, gerek bios bakımından.
    Bios update gibi bakımlardan gerek te OC bakımından çok zayıf anakartlar.
    Az uğraştırmadılar teknik servis elemanlarını...

Ayrıca Zalman için anakart seçen çok kişi gördüm, genelde herkes asus alıyor bu fanı pratik bir şekilde kullanabilmek için.
  • epox 8rda+ a olabiliyor tabi klipsi bir taraftan azıcık yontarsan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.