Şimdi Ara

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.986
Cevap
22
Favori
160.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
206 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Batık beş para etmez ülkelere değil.Asıl sorunun olan yerlere gireceksin senin suri ile sorunun yoktu.Libya ilede yoktu.Sen sadece bazı ülkelerin içini karıştırdın.Sonra ülkemizde terör var pkk var diyorsun halbuki sende başka ülkelerin kendine ters terör unsurlarını destekliyorsun.Sonra Türkilere herkes düşman yav sence neden düşman.Ben sana kötü davranayım istediğimi yapayım senin sunduğun haklarını gaspedeyim üstüne birde sana hakaret edeyim ne dersin buna.Sebebi budur işte yoksa kimse kimseye durduk yerde sataşmaz laf atmaz.Sen birşeyler yapıyorsun ve kendini haklı görüyorsun.

Genel tabloda herkes kendine göre haklı ama aynı zamanda herkeste suçlu kimse akkaşık değil.Bu dünyada güçlü olan tanrıdır.Kuralıda gücün sayesinde koyarsın.Güç veya güç birliği kimde ise onun dediği olur.

Bana kıytırık ülkelere yaptığın hamlelerle gelme.Osmanlı osmanlı deyip dandirik balkan ve dandik arap cumhuriyetlerini ele geçirip bir viyanayı geçiremedikten sonra ne anlamı var.Maksat güçlüyü dize getirmek.Hakkını almak.Yoksa fasa fisosun.

Son cümlede de dize getirmişsin buna idealist ne bir yönetici nede bir grup var başında menfaat ve çıkarları doğrultusunda herşeyi kendi yararına yapan bir oluşum.Hangi sözlerinde durdular bu zaman kadar ben söyleyeyim hiçbiri.

Elindekinide kaybederler dediğin gibi.Bu ülke bir kurtuluş savaşını daha kaldıramaz.

Alıntıları Göster

"Osmanlı Osmanlı" lafını ben demiyorum bu arada. Osmanlı bir devirdi bitti. Osmanlı bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti için sadece örnek olabilir. Bu örnek de iyi tarafları olabilir. Kötü taraflarından da ders çıkarırsın. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti'ni payidar kılmak bu saatten sonra. İyi bir orduya sahip ol, bölgende sözün geçsin, iyi bir dış politikaya sahip ol, pragmatik düşün yeterli. Viyana'ya girelim onu bunu dize getirelim dertlerim yok benim. Zaten bu yüzyılda gerçekçi değil bu düşünce.

• Bilmirem kullanıcısına yanıt
    Bunu biliyorum da

Savastigi ulkeye muhimmat verecek kadar dusmanlik icin bu yeterli degil bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Aliyevin şöyle savaştan anlayan bi damadı falan yok mu, hemen milli savunma bakanı yapsın.

La bunlar hiç ülke yönetmekten anlamıyorlar be.

Ermenisstan ne libya nede suriye arkasında abd rus fransa var.Bunlar neden destekçe çünkü lobi ve ekonomi olarak ermeni distopyası var bu ülkelerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

"Osmanlı Osmanlı" lafını ben demiyorum bu arada. Osmanlı bir devirdi bitti. Osmanlı bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti için sadece örnek olabilir. Bu örnek de iyi tarafları olabilir. Kötü taraflarından da ders çıkarırsın. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti'ni payidar kılmak bu saatten sonra. İyi bir orduya sahip ol, bölgende sözün geçsin, iyi bir dış politikaya sahip ol, pragmatik düşün yeterli. Viyana'ya girelim onu bunu dize getirelim dertlerim yok benim. Zaten bu yüzyılda gerçekçi değil bu düşünce.

Alıntıları Göster

15 tane örnek var ama hiç bu dev tarihten ibret alan yok genellikle aynı b*kun etrafında üşüşen ve aynı kafada yöneticilerle ülke yöneten bir akıl var.Ha sonucu şaşırtıcı olmayacak olmuyorda.

Türkiye'nin yapacağı iş sınırlarını korumak.Mülteci filan almamak.İnsanlarına istihdam refah sunabilecek ekonomi ve özgün eğitim sistemi yaratmak.Ama şuanki duruma bakarsak kendi menfaatlerine çalışan ve bunun için orduyu maşa olarak kullanan bir kafa var milliyetçilik adı altında ve yeri geldiğinde milliyetçiliğide işine geldiğine göre ayaklar altına alan bir oluşum ne hazindirki ülkeyide bataklığa sürdüğünün farkında değil.

Şu bilinmelidir ki başka bir Türkiye yok ve yeniden kurma şansında olmayacak.Bu ülkenin borcunu borcunuda kaldıracak yeni bir halk yapısıda zor.Günümüzde kimse çekmez.Olası sıkıntıda iltica ile gider.Geriyede alınan 15 milyon parazit ayrılıkçı fikirde olan kürtler ve ürünleri.Bana nara atmayın 1900 ve öncesinde yaşamıyoruz.Herkes canının derdinde.Ha maganda yapılı kaybedecek birşeyi olmayan ama ona buna tecavüz ele geçirme gasp kafasında olanlar zaten ortalığa saldırı milliyetçilik kafası ile nede olsa ülkede milliyetçilik taslayanların nasılsa silah uyuşturucu fuhuş adam yaralama cinayet mafya ile ilginç biçimde bağıntısı var.

• Ben sadece bu olay için konuşmuyorum,genel olarak söylüyorum.Ayrıca bu olaya tepki veren bir vekilini de göremedim şimdiye kadar.

• Herkes yine savaş direktörü olmuş KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!) 

Klavyenin başına oturan herkes bir hikaye uyduruyor girelim edelim, yunanistan şöyle yapar off kimin ordusu güçlü bak hele bak, Mısır sisiyi indirelim mısır ordusu tecrübesiz.

Bunlar gibi dolusuna yorum yazabilirim her bir bok çatışma olduğunda savaş senaryoları, ordu kıyaslamaları yapmasanız olmaz görende Türkiyeyi , Amerika,Rusya gibi dünyaya kendini ileri güç olarak kabul ettirmiş bir ülke sanacak. Türkiyeden dışarı adımını atmamış kimseler klavye başında macera kasıyor asarız keseriz diye.Yapmayın etmeyin dağdaki teröristle savaşamya benzemez ülkeler arası savaşlar vizyonsuz storyler yazmayın yav

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 27 Eylül 2020; 17:11:52 >

• Bu arada hem Azerbaycan tarafı hem Ermenistan tarafı aynı zırhlı araçları kullanıyor

Rus malı T72 ve Bmp 1-2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Karabağ resmi olarak Azerbaycan toprağı olduğu için ilk saldıran Azerbaycan bile olsa kendi topraklarını geri almak için saldırmış olacak. Geçmişte de olduğu gibi, Azerbaycan devleti kendi topraklarında atış talimi yapıyor, Ermenilerin orda işi ne der. Benim asıl merak ettiğim Rusya olaya ne zaman el atacak. Kolay kolay Ermenileri yedirmez Rusya.

• Rusya bir süre sonra araya girer barış olur.

Bu esnada Azerbaycan ilerleyebildiği kadar ilerlemeli.

İki ülke arasındaki sorun ancak ve ancak toprak takası ile çözülür zira. Demografi olarak ters bölgeler var.

• karabağ yıllardır işgal altında neden şimdi.

bizi de sürükleyecekler savaşa.bu işe bir de iran karışır.rusya destekli iran ermenistan abd destekli azerbaycan ve Türkiye.kim kazanır rusya ve abd kazanır savaşanlar komple kaybeder.

• azerbeycanın bu olayı kabak tadı verdi, girin dümdüz edin çıkın çekindiğiniz şey nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Herkes yine savaş direktörü olmuş  

Klavyenin başına oturan herkes bir hikaye uyduruyor girelim edelim, yunanistan şöyle yapar off kimin ordusu güçlü bak hele bak, Mısır sisiyi indirelim mısır ordusu tecrübesiz.

Bunlar gibi dolusuna yorum yazabilirim her bir bok çatışma olduğunda savaş senaryoları, ordu kıyaslamaları yapmasanız olmaz görende Türkiyeyi , Amerika,Rusya gibi dünyaya kendini ileri güç olarak kabul ettirmiş bir ülke sanacak. Türkiyeden dışarı adımını atmamış kimseler klavye başında macera kasıyor asarız keseriz diye.Yapmayın etmeyin dağdaki teröristle savaşamya benzemez ülkeler arası savaşlar vizyonsuz storyler yazmayın yav

Çoğu daha askerlik yapmamış çoluk çorbalık, hiç kulaklarının yanından vızıl vızıl giden mermi seslerini duymamış insanlar.Bilgisayar oyunu sanıyorlar savaşmayı, hepsi taktik uzmanı kesilmiş. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

azerbeycanın bu olayı kabak tadı verdi, girin dümdüz edin çıkın çekindiğiniz şey nedir

Türkiye neden yunana suriyede ypg üstüne veya kıbrısa horra diye dalamıyorsa o.Kontrollü tiyatro oynanıyor ha ölenlerde var ama kimin umrunda boş istatistik hele doğu devletlerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 27 Eylül 2020; 17:42:0 >
  • Normal şartlarda Türkiye Azerbaycanın hamiliğini yapıp.Ermenistanın tasmasından çekmeli.Ancak devletimiz o kadar güçsüz o kadar aciz hallere düştü ki değil tüm dünyanın korudUğu yunanistana kafa tutup kıbrısa çıkarma yapmayı.Sadece rusyanın kontrolünde olan Ermenistana bile had bildiremiyor.

Rusya zaten Ermeniler vurunca Azerbaycan karşılık veremeden sonlandırıyor çatışmaları.

Yazık çok yazık.Ermenistanla ufak çatışmalar başlatılıp uluslararası tepkiler alınmadan hemen sonlandıralabilir.Hem Türkiye hem Azerbaycan ile aynı anda uğraşamaz ermenistan ancak şundan çok eminler.Türkiye hiçbir tehdit oluşturmuyor onlar için

• Türkiye'nin siyasi durumu ile Azerbeycan'ın durumu bir değil?

• Metsamor patlar umarım. Yalnız ve kaybedecek bir şeyi olmayan çok insan var.

• Rusya hamisi Ermenistan’ın zira onlarda hristiyan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

Türkiye'nin siyasi durumu ile Azerbeycan'ın durumu bir değil?

Ne bakımdan ikiside aynı ailevi şirket dikatorya halk sefil bastırılması için medya ve muhalefet sindirilmiş.Petrolü gazı var ama bundan halk değil mafya ve aile düzeni nemalanıyor.

• dracarys41 D kullanıcısına yanıt
    Bu kadar haminin olduğu ortamda pek savaş olmaz olsa da sürmez o savaş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

İranin Allah belasini tez zamanda versin her turlu pislikte varlar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.