Şimdi Ara

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!) (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.986
Cevap
22
Favori
160.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
206 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!)

https://tr.euronews.com/2020/11/16/dagl-k-karabag-bundan-sonra-ne-bekliyor

Çizilen çok fazla harita var.Netliği ise gelecek gösterecek.

Daha fazla uzatmıyacağım,sizinle ve birkaç arkadaşla olaylara ve dünyaya bakış açımız tamamen farklı.(Aynı olmak zorunda da değil)Türkiye'deki ve dünyadaki medyanın bile yanlı haber yaptığını düşünmekteyim,o yüzden güvenmiyorum.(BBC de dahil)

Siz bardağın dolu tarafına,ben boş tarafına bakıyoruz.Düşüncenize saygı gösteriyorum ve umarım dediğiniz gibi Karabağ tamamen Azerbaycan'ın olur,emin olun gelecekte sizden çok ben yanılmayı istiyorum.

• Yahu Karabağ zaten Azerbaycan'a ait bütün uluslar bunu kabul ediyor bunu sen yok hayır diyorsun. Karabağ zaten Azerbaycan'a ait
    Karabağ zaten Azerbaycan'a ait
    Karabağ zaten Azerbaycan'a ait .....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rus kaynaklara göre 4 Rus askeri ile 18 Ermenistan askeri (Birisi yüksek rütbeli) karşıklı çatışmalarda ölmüş denildi.

Ermeni kaynaklarında da çatışma olduğu haberleri geliyordu bugün.

Resmi açıklama ise yok her iki tarafdan..

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

siz kime trol diyorsunuz anlamadım?

bensem o trol hangi şeylerde trollük etmişiz?

Alıntıları Göster

Cevap yazdığınız kişiye hocam @WPWOLKAN a

Ülke ve Dünya Gündemi bölümünde yazan en mantıklı insanlardan birisiniz bence, yazılarınızı takip ediyorum. Diğer şahıs sürekli trollükler peşinde ve aşağılık kompleksi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-79AA8D8C9

Cevap yazdığınız kişiye hocam @WPWOLKAN a

Ülke ve Dünya Gündemi bölümünde yazan en mantıklı insanlardan birisiniz bence, yazılarınızı takip ediyorum. Diğer şahıs sürekli trollükler peşinde ve aşağılık kompleksi var.

Alıntıları Göster

herkesin bir fikri olacakdır,bence çok yadırgamamalıyız.kendi fikrimizi söyleriz veya başkasınınkini destekleriz sorun değil ama desteklemediğimiz fikirlerede çok saldırgan olmamak lazım.

bende herşeyde yüzde yüz doğrucuyum diye yazmıyorum zira dünyada çok değişkenlikler yaşanıyor,yanıladabiliyoruz ama ne kadar geniş persfektiften olayları değerlendirirsek yanılgı paylarımızda düşer.Bu en temelde olaylara iç politika ekseninden bakmadan değerlendirme yapmaya bakıyor.Bu benim düşüncem,beğenilir beğenilmez ama her iki türlüsündede saldırgan olmamak lazım.

Fikirlerimizi savunalım,izah etmeye çalışalım ama bir noktadan sonrada empoze temeye çabalamayalım.O yüzden herkesin fikri kendisine göredir,o gözle bakarsak daha iyi niyetli tartışmalar içinde bilgi alışverişi yapabiliriz.

• Azerbaycan 3-4 gün daha savaşıp ilerlese bölgeyi tamamen ele geçirecekti neden masaya oturdu pek anlamıyorum ama Rusya bölgede elini aşırı güçlendirdi. Ermeniler bölgeden çekiliyor ama Azerbaycanın alanda hala tam bir hakimiyeti söz konusu değil görünüyor. Yapılan yorumlarda yanlışlık var.

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

Bir noktaya kadar anlatırsın hocam.Eğer karşınızdaki cevapladığınız sorulara sanki hiç cevap vermemişsiniz gibi tekrar tekrar aynı soruları sormaya devam ediyorsa,aynı argümanları dile getiriyorsa bu kişinin amacı sadece trollük yapmaktır tartışmak değil.Bu tiplerle konuşmaya devam edildikçe tekrar tekrar aynı argümanları söylemeye ve zamanınızı boşa harcamanıza neden olurlar.

Mesela en basitinden Karabağ'da Ermenilerin neredeyse tümü Ermenistana geri dönerken hatta mezarları dahi açıp daha önce ölmüş akrabalarının cesetlerini dahi yanlarında götürürken;bağlarını,bahçelerini,evlerini,devlet dairelerini,hastaneleri vs sırf Azerbaycanlılar kullanamasın diye yakıp yıkarken eğer hala daha 'Karabağ Ermenilere kaldı.' denmeye devam ediliyorsa bu kişi ancak trollük yapıyor demektir.Madem bu Ermenilere Karabağ kaldı sormazlar mı bu adamlar psikopat mı da kendi mülklerine böyle zarar veriyorlar diye?Madem burası Ermenilere kaldı neden adamlar mezardaki ölülerini bile çıkartıp yanlarında götürüyorlar?Bunları sorunca cevap dahi vermiyorlar.Sürekli 'Karabağ Ermenistanda kaldı' demeye devam ediyorlar.

Kısacası bu tür kişilerin amacı konuşmak,tartışmak,fikir alışverişinde bulunmak değil tamamen konuyu trollemektir.Bir insan eğer kendisine anlatıldığı halde ve tüm delillere rağmen hala daha anlamıyorsa o kişi ya ciddi anlamda anlama sıkıntısı vardır ya da anlamak işine gelmiyordur.Her iki şekilde de bu tür insanlarla konuşulmaz.Ne reelde ne de sanal ortamda çekilmezler.Zira yarın tüm Karabağ'da Azerbaycan bayrakları dalgalandığında bile bu kişilier hala daha 'Karabağ'ın statüsü belli değil' demeye devam ederler.

• Azerbaycan savaşa tüm karabağ diyerek başladı putinde bu yönde açıklama yaptı Tüm karabağ Azerbaycanındır dedi

ayrıca o bölgeye Türk askeri giremez Rus askeri dışında hiç bir kuvvet orda barış gücü görevi yapamaz Türkler girse ermeniler saldırır sabotaj düzenler karşılık verilmek zorunda kalınılır Türkiye- Rusya- Azerbaycan- ermenistan savaşı çıkar hatta olay sırplar, naziler, vs... komple dahil olur olmasayacak olsada olması için elinden geleni yapcak olanlar çıkar

Ruslar boşuna ermenilerin ağız kokusunu çekmeyecekler onlarda batıya karşı orda bir üs kurdu nasıl abd afganistan da sincan sınırının dibinde üs kurup iran- çin bağlantısını kesiyorsa ruslar da iran, batı ve diğer unsurlara karşı oraya konuşlandı elbette ki ermenistan ve Türkiyenin bağlantı yollarını da kontrol edeceklerdir etmeseler zaten tam mal duruma düşerlerdi kısacası onlarda kendi istediklerini alacak

burada şu saatten sonra Türkiyenin temel olarak tek yapması gereken O Nahçıvan- Azerbaycan yolunu ölümüne açık tutmak kısacası olumsuzlukları ortadan kaldırmak İrana giren kazık bana göre böğründen çıktı şu saatten sonra eğer demir yolu ve yol genişletme uygulanırsa ticaret artabilir ilerleyen dönemde önce Nahçıvana ardından Türkiyeye gaz ve petrol akışı sağlanabilir

hatta o yol Orta Asya Türk devletleri ile bağlantı bile kurabilir hazar denizi altına döşenecek bir tünel ile

her şeyi zaman gösterecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Bir noktaya kadar anlatırsın hocam.Eğer karşınızdaki cevapladığınız sorulara sanki hiç cevap vermemişsiniz gibi tekrar tekrar aynı soruları sormaya devam ediyorsa,aynı argümanları dile getiriyorsa bu kişinin amacı sadece trollük yapmaktır tartışmak değil.Bu tiplerle konuşmaya devam edildikçe tekrar tekrar aynı argümanları söylemeye ve zamanınızı boşa harcamanıza neden olurlar.

Mesela en basitinden Karabağ'da Ermenilerin neredeyse tümü Ermenistana geri dönerken hatta mezarları dahi açıp daha önce ölmüş akrabalarının cesetlerini dahi yanlarında götürürken;bağlarını,bahçelerini,evlerini,devlet dairelerini,hastaneleri vs sırf Azerbaycanlılar kullanamasın diye yakıp yıkarken eğer hala daha 'Karabağ Ermenilere kaldı.' denmeye devam ediliyorsa bu kişi ancak trollük yapıyor demektir.Madem bu Ermenilere Karabağ kaldı sormazlar mı bu adamlar psikopat mı da kendi mülklerine böyle zarar veriyorlar diye?Madem burası Ermenilere kaldı neden adamlar mezardaki ölülerini bile çıkartıp yanlarında götürüyorlar?Bunları sorunca cevap dahi vermiyorlar.Sürekli 'Karabağ Ermenistanda kaldı' demeye devam ediyorlar.

Kısacası bu tür kişilerin amacı konuşmak,tartışmak,fikir alışverişinde bulunmak değil tamamen konuyu trollemektir.Bir insan eğer kendisine anlatıldığı halde ve tüm delillere rağmen hala daha anlamıyorsa o kişi ya ciddi anlamda anlama sıkıntısı vardır ya da anlamak işine gelmiyordur.Her iki şekilde de bu tür insanlarla konuşulmaz.Ne reelde ne de sanal ortamda çekilmezler.Zira yarın tüm Karabağ'da Azerbaycan bayrakları dalgalandığında bile bu kişilier hala daha 'Karabağ'ın statüsü belli değil' demeye devam ederler.

Orası öyle tabi,ben sizden daha sabırlıyım sanırım :)

• Savaşı ruslar kazandı. Azerbeycan elinde olan kozu bıraktı.

Aliyev rus piyonudur.

Ruslar yürü dedi yürüdü,dur dedi durdu.

Şimdi içeride koltuğu sağlama bağladı.Artık 3-4 nesil aliyev'ler kalır.

Ermenistan mutlak bir hezimetten kurtuldu.

Bizde bakakaldık buradan.

Dış politikamız 20 yıldır olduğu gibi gene fiyasko.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Azerbaycan savaşa tüm karabağ diyerek başladı putinde bu yönde açıklama yaptı Tüm karabağ Azerbaycanındır dedi

ayrıca o bölgeye Türk askeri giremez Rus askeri dışında hiç bir kuvvet orda barış gücü görevi yapamaz Türkler girse ermeniler saldırır sabotaj düzenler karşılık verilmek zorunda kalınılır Türkiye- Rusya- Azerbaycan- ermenistan savaşı çıkar hatta olay sırplar, naziler, vs... komple dahil olur olmasayacak olsada olması için elinden geleni yapcak olanlar çıkar

Ruslar boşuna ermenilerin ağız kokusunu çekmeyecekler onlarda batıya karşı orda bir üs kurdu nasıl abd afganistan da sincan sınırının dibinde üs kurup iran- çin bağlantısını kesiyorsa ruslar da iran, batı ve diğer unsurlara karşı oraya konuşlandı elbette ki ermenistan ve Türkiyenin bağlantı yollarını da kontrol edeceklerdir etmeseler zaten tam mal duruma düşerlerdi kısacası onlarda kendi istediklerini alacak

burada şu saatten sonra Türkiyenin temel olarak tek yapması gereken O Nahçıvan- Azerbaycan yolunu ölümüne açık tutmak kısacası olumsuzlukları ortadan kaldırmak İrana giren kazık bana göre böğründen çıktı şu saatten sonra eğer demir yolu ve yol genişletme uygulanırsa ticaret artabilir ilerleyen dönemde önce Nahçıvana ardından Türkiyeye gaz ve petrol akışı sağlanabilir

hatta o yol Orta Asya Türk devletleri ile bağlantı bile kurabilir hazar denizi altına döşenecek bir tünel ile

her şeyi zaman gösterecek

senin uluslararası araştırmalarını takip ediyorum,ilginç gelişmelerde oluyor.Gerçi 3.dünya savaşı çıkarmı bizim hayatımız zamanında bilemem ama eninde sonunda çıkacak elbette :)

Yeni süreçte "olası olabilecek varsayımlarımı" söyleyeyim bende karabağ ekseninde;

Bir soru muhabetim olmuştu arkadaşla,takip edenler hatırlar.

"ABD'nin dünyada en büyük 2.üssü nerededir" diye?

Sorunun cevabı ise elbette "ermenistan".....

1. karabağ savaşı sonrası (1992) abd rusyaya karşı ve ermeni diasporasısının etkisiyle ermenistanda çok büyük bir askeri üs konuşlandırdı.Bu üs o kadar büyükki yaklaşık tam kapasitede "5000 asker" alabiliyor.Üsde ayrıca bir havaalanıda var ancak bu üsde şuan "çok kısıtlı asker" görev alıyor ve sadece üssün güvenliği ve devamlılığını saylayacak görevleri üstleniyorlar.Rusya bundan oldukça rahatsız ve biden seçimleri kazanıncada putin bu askeri üssün tam kapasiteye getirileceğinden çekindiği için karabağa "çok tesadüfi bir şekilde" abd seçimleri sonrası ateşkes yapıp ciddi askeri gücü indirdi.Bu kadar askeri güç karabağ için gereklimiydi? olayları daha geniş persfektiften bakmakda fayda var yoksa vitrinde görünen rus asker sayısına çakılı kalırız.Elbette karabağa bu kadar asker indirmenin bir anlamı yok ancak ermenistandaki abd üssünün geleceğinin artık az çok görünür olması rusları tedirgin ediyor.Siyasi olarak paşinyan niye koltuktan inmiyor? çünkü onu oraya getiren ve biden'a destek veren soros ve küreselci akım rusyaya cephe almış ve oynatacak tek kukla olarakda paşinyanı görmekteler.Başka bir tarafdan bakıldığında paşinyan bize yarar pozisyonda şuan ama ruslar için değil.Paşinyan ciddi suikast riskinde yaşıyor.Koltuğunda kalırmı kalmazmı göreceğiz ancak rusya komşu ülkelerdeki etkinliğinide kaybediyor.En son moldovyada batı yanlısı bir başkan seçildi pazar günü ve rusçular kaybetti.Seçimi kazananda elbette soros destekli bir isimdi.
    2. Ruslar siyasi olarak komşu ülkelerini kaybederken üstüne azerbaycan ve türkiyeyi kaybetmeyide göze alamaz ancak bunuda taviz vererek yapabilirdi,oda oldu.Biden yönetimi ocakda iş başı yapınca rusyanın üzerine gideceği kesin.Çeşitli yaptırımlar ve ermenistandaki üssü yavaştan dolduracağıda aşikar dolayısyıla yıllar önce kurduğu bu askeri üssü abd 2021 itibariyle rusyaya karşı bir "ana gözetleme üssü" olarakda kullanmak isteyecekdir.Bu zamanla olacak bir şey ancak ruslarda farkında.Rusya ermenistanı kaybetmemek için karabağa girdi.Yani asıl korkusu azerbaycan yada türkiye değil,tamamen abd dir.şimdiden mevzilerini sıklaştırıyor putin askeri olarak,olan bu şuan.Öte tarafdanda karabağda "abd destekçisi ve nato üyesi ülkeleride" görmek istemiyor.Rusyanın bazı spekülatif beyanları da bu yüzden.

Elbette bu süreç kolay geçmeyecek,sıkıntılar olacakdır ama doğru adımlar atıldığı takdirdede istenilen sonuçlar alınabilir.Sabırlı olmak ve adımları iyi analiz etmek gerekecek zira bu süreçte çok bilgi dezenformasyonları da olacak.Bİz sadece vitrinde olana bakmayalım,daha yukarıdan kuş bakışı geniş çerçeveden "sadece bizim değil,karşı tarafın düşmanlarınıda" takip edersek zaten ortaya çok farklı tablolar çıkacakdır.Biden yönetimi Türkiye'nin hükümetini ve yaptıklarını tasvip etmiyor ancak ana dış politika eksenlerini rusya düşmanlığı üzerinden uygulayacakları içinde farklı siyasi adımlara girişeceklerdir.Bir başkan adayı seçim sürecinde boş beyanlarla tabanını konsolide etmek için bazı nahoş açıklamalar yapabilir ama o koltuğa oturunca işler değişir.Unutulmamalıdırki abd yi başkanlar yönetmez,bizzat pentagon ve pentogana bağlı bazı küresel güçler yönetir.New york borsası-ekonomisi çarkları ile pentagon aynı eksende çalışır ve ortak karar alırlar.abd seçimlerine bakın new york ve washingtonda sonuçlar kimin lehine kaç oranında çıkmış,tablo daha anlaşılacakdır.Karabağ ekseninde abd ile ortak noktalarda anlaşılabilir ama suriye konusu hala sıkıntı,o süreçlerde farklı ilerliyor zaten.

Bu çizgide abd nin dünya politikaları nettir,mutlaka bir "düşman ülke" yaratılmak ve bunun üstünden ilerlemek gerekmekte zira onları besleyen ve devamlılığını sağlayan politikalarda bu "düşman ülke stratejisi" içindedir.Bunu iyi anlamak ve kavramak lazım aksi takdirde her konuda yanlışa düşeriz.abd yeni süreçtede kendisine rusyayı düşman ülke hedefine koydu ve bu tüm politikaları,stratejileri değiştirecek bir unsur dolayısyıla karabağ ekseninde rusyanın adımlarını diğer 3 ülke nezlinde değerlendirmeyin,daha geniş persfektifte bakın,işte o zaman rusya nasıl adımlar atabilir,ne gibi tavizler verebilir yada agresif tutum içine girebilir az çok görebiliriz.Rusyanın bir başka korkusuda ermenistanla azerbaycanın nato ya üye olma riskidir.abd bu konuda çok istekli,karabağ ekseninede bu persfektiften yaklaşıyor.şu ana dekde abd den karabağ savaşı ile alakalı elle tutulur açıklamalar gelmedi her iki tarafdanda ancak yakından takip ediliyor ancak az çok şu tabloda birşeylerin aklınızda canlanabileceğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vommel

https://tr.euronews.com/2020/11/16/dagl-k-karabag-bundan-sonra-ne-bekliyor

Çizilen çok fazla harita var.Netliği ise gelecek gösterecek.

Daha fazla uzatmıyacağım,sizinle ve birkaç arkadaşla olaylara ve dünyaya bakış açımız tamamen farklı.(Aynı olmak zorunda da değil)Türkiye'deki ve dünyadaki medyanın bile yanlı haber yaptığını düşünmekteyim,o yüzden güvenmiyorum.(BBC de dahil)

Siz bardağın dolu tarafına,ben boş tarafına bakıyoruz.Düşüncenize saygı gösteriyorum ve umarım dediğiniz gibi Karabağ tamamen Azerbaycan'ın olur,emin olun gelecekte sizden çok ben yanılmayı istiyorum.

Geçen o arkadaşla bende tartıştım herşey haria ilerliyor norveç gibi ülkeyiz o arkadaşın görüşüne göre ne kriz var ne suriyeli sıkıntısı ne suriye sınırlarımız hiç dert değil s400 f35 meselelerinde zaten kazandık dünyaya diz çöktürüyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: İsen Buga

Geçen o arkadaşla bende tartıştım herşey haria ilerliyor norveç gibi ülkeyiz o arkadaşın görüşüne göre ne kriz var ne suriyeli sıkıntısı ne suriye sınırlarımız hiç dert değil s400 f35 meselelerinde zaten kazandık dünyaya diz çöktürüyoruz.

Alıntıları Göster

hiç bir zaman şu bölgede rahatız,bu bölgede süperiz yada hiçbir yerde kriz yaşamıyoruz diye fikir belirtmedim,algı kasmayın...

Karbağda durumlar belli ancak suriye bambaşka bir konu ve karabağ ile kıyas tutulamaz.Suriyede kriz hala var ve bana görede TSK'nın yeni bir operasyon yapma olasılığıda var ancak arkaplanda rusya ile masada siyasi yönden kesin barış yapma konusunda da müzakereler ediliyor fakat bu sadece rusya ile olacak bir işde değil.abd-israil dengesinide yakalamak lazım.

libyada ise bazı şeyler yerine oturdu ama riskler hala var,herşey bitmiş değil.En azından UMH ve tobruk hükümetleri ortak bir karar alıp gelecek yıl demokratik seçimlere gitmeyi ve ülkedeki yabancı savaşçıların çıkması konusunda anlaşdı.abd seçimlerinin yarattığı boşluktan ötürüde şuan libya ekseni siyasi konjüktürü askıda,en azından birbiriyle çatışan taraflar yok ve bunun en büyük mimarıda Türkiye'dir.

s400 sorunu abd nin elinde bir koz ancak onlarda zamanında iki yüzlü politikalar yapmayacaklardı.s400 bataryaları bizde en fazla 3-4 yıl kalır sonra satılır zira siper hhs sistemlerinin devreye girmesi ile s400 lere çok ihtiyaçda olmayacak.Bİden yönetiminin Türkiye'ye yaptırım yapmadan önce sunacağı iki seçenek var; 1-s400 leri geri verin yada satın 2-s400 leri aktive etmeyin,ettiğiniz anda yaptırımın şu seçeneğini yersiniz diyecekler.Bana görede 2. seçenek üzerinden ilerleme yapılacak konuda kapanacak.Biden yönetiminin rusya politikalarına karşı Türkiye'ye ihtiyacı var,bunu yapmassa da ilişkiler zaten tamamen kopar.Türkiye rusyaya dahada yakınlaşır.

f35 meselesine gelince,şuan değil ama eninde sonunda o uçaklar envantere alınacak.Daha öncede yazmıştım,belkide en son alıcı ülke biz olacağız.Elbette avantaj kaybıdır bu durum ama abd nin asıl amacıda silah satışı yapmaktır,bugün olmuyorsa yarın o silahı vermek isteyecekdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Tünel derken hocam? Rusların gözetiminde bir yol mu yoksa bildiğimiz dağın ciinden geçen tünel mi? Tünel de yaptırmaz ki dağın altı da benim der yani adam.

Alıntıları Göster

Rusların denetimi altında yeraltı tüneli başka bir çözüm bulamıyorum.O kara bağlantısı denilen yer dağlık ve yaklaşık 85-90 km illa saldırıda bulunulur.

Sonuçta durum malum sen savaş yaşamışsın adamlar izin vermez.Görünür olmayan bir şey olmalı.Çok uçarı ama başka çözüm yok maliyetide yüksek tabi.

Kolay değil.Ama bağlantı ancak bu yolla saplanır malum dibindeki ülke ile savaş halindesin başka çözüm yok.Bağlantı sağlanırsa sana kar olarak geri döner.İran üzerinden geçiştende kurtulur papaz olmazsın.

• Oraya tünel yapılması imkansız gibi bir şey. Ayrıca oradan geçen tırlar Türkiye’nin olacak. Eğer saldırırlarsa Türkiye’ye saldırmış olurlar. Bunu göze alacaklarını sanmam. Yok göze alırlarsa da o zaman bence sonuçta onlar zararlı çıkarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hvl00

Oraya tünel yapılması imkansız gibi bir şey. Ayrıca oradan geçen tırlar Türkiye’nin olacak. Eğer saldırırlarsa Türkiye’ye saldırmış olurlar. Bunu göze alacaklarını sanmam. Yok göze alırlarsa da o zaman bence sonuçta onlar zararlı çıkarlar.

Türkiye'nin geçişide yasak adamlar istemiyor arkadaş.Yahu sen ambargo uyguluyorsun adamlara.Adamlar buyurun geçin mi diyecek akla bak yahu.

Adamlar yiyorsa saldırsın diyorsun.Yahu bu mantıkla işi sabote eden sensin.

• -Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Karabağ Azerbaycan toprağıdır,Oraya hiçbir özel statü (özeriklik,muhtariyet vs) verilmeyecek.Ermeni halkıyla hiçbir işimiz yok. Azerbaycan'ın önderliğinde çok güzel yaşayacaklarını görecekler. Kendi yöneticilerinin korkak olduğunu görecekler. Yöneticileri sığınakta saklanıyordu, burnunu bile çıkaramadı.Fuzuli - Şuşa arasındaki karayolunun yapımına başlıyoruz.

(Ermeni Ordusunun geri çekilmeme durumu yaşanırsa ne yapacaklarına dair soruya):Karabağ'ın geri kalanı barış yolu ile çözülmez ise savaş yoluyla çözeceğiz.

-ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo: ABD ve Avrupa, Türkiye'nin agresif tutumuna karşı birlikte hareket etmeli.Türkiye’nin giderek artan askeri kabiliyetleri ve kime karşı kullanacakları büyük bir endişe kaynağı.

-MHP Lideri Devlet Bahçeli: Azerbaycan tezkeresine desteğimiz tamdır. Dileğimiz, Dağlık Karabağ'ın tamamının temizlenmesidir.

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!)

Aliyev’in dün İran-Azerbaycan sınırı Aras nehri üzerinde Hüdaferin’ini ziyaret ederken İran'lı keskin nişancı silahlarıyla izlendiği ve Aliyev'in hedefe konulduğunu gösteren paylaşımlar servis edildi.Azerbaycan duruma büyük tepki gösterdi.

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

İran belasını arıyor.

• Bunu niye yapsınki İran Allah Allah.

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.