Şimdi Ara

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN HAKKINDA HABERLER (Ermenistan İle Yeni Bir Savaş Yükleniyor!) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.986
Cevap
22
Favori
160.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
206 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-E0AECD5C0

Operasyon yapılacak bölge zaten resmi olarak Azerbaycan toprağı. Azerbaycan, TSK'yı ülkeye davet ettikten sonra kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. Rusya, Esad hükümeti bizi çağırdı demeyi biliyor.

Alıntıları Göster

çok aksi bir durum olmaz ise azerbaycan bunu yapmaz,zaten Türkiye'de bunun olmaması için dolaylı destek verdiğini düşünüyorum.TSK nın bana göre karabağ bölgesine girme gibi bir düşüncesi yok ancak elbette acil durum planları yapılmıştır fakat bunu şuan keyfi olarak almaz hükümet.Azerbaycan şuanki mevcut askeri gücüyle karabağ bölgesini ilerleyen safhalarda zorlansada alabilir,TSK nın girmesine gerek yok.

• Azerbaycan ve kardeslerimizin sonuna kadar yanındayız.Allah yardımcımız olsun.Kardeslerimize sahip cikmak boynumuzun borcu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Amerika'yı ilk olarak İngiltere'den gidenler kurmuştur ve boynuz kulağı geçmiştir. Sonuçta Türkiye'yi de İran'dan gelen Türkler kurdu. Biz Azerilerle eskiden aynı topluluktuk onlardan kopup buraya gelip bu ülkeyi kurduk.

Ayrıca ilişkilerimiz salt menfaat ilişkilerininde ötesinde. İki ülkede aynı dili konuşuyor.

Amerikayı ingilteredeki baskıcı ortamdan kaçan püritanlar kurdu. Fakat amerika kurulduktan sonra etnik olarak bambaşka bir seviyeye evrildi ve iki ülkenin ilişkisi yine başka seviyeydi. Amerika bağımsızlığı için ingiltereyle savaştı falan filan.

Türkiye&Azerbaycan ve Amerika&Birleşik Krallık arasındaki tek benzerlik amerikada bulunan %23lük british american nüfusu. Zaten bu iki kombinasyondaki ülke yapıları bile çok farklı.

• Ben daha yuzeysel acidan bakmistim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

En kısa zamanda barışın gelmesi dileğiyle.

Savas kotu bir sey eyvallah da yillardir azerbaycan topraklari isgal altinda ve bugun de sivilleri bombalamis bir devletle baris istemeyi hangi turk gururuna yedirir? Acikcasi artik milliyetciligi pek kafaya takmiyorum da hak hukuk yenince ve boyle pembe yorumlar gorunce tadim kaciyor.

• İlham Aliyev denen dallama Azerbaycan’ın başındayken Azeriler bi milim yapamazlar.

• .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soufian -- 7 Kasım 2020; 21:44:19 >
  • İsrail Azerbaycan'a yardım etmiş. Yardımları da bizim topraklardan geçirmişler galiba. Haydar Aliyev de Twitter'dan Hak yolu vs maval anlatıyor. Yazdan beri kaçıncı çatışma oldu bu? Bundan evvelki çatışmada Aliyev denen akıllı adam, muhalefetine suç atıp durmuştu.

Mr. East Perinçek votkayı fazla kaçırmış galiba. Azerbaycan'dan taraf olduğunu tweet atmış. Ermenistan'da Batıcı hükumet olabilir ama yine de Ruslar Ermenistan'ı destekliyor.

Ukrayna Erivan uçuşlarını kapatmış bu arada.

Kalpler Azerbaycan Türk'üyle beraber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 27 Eylül 2020; 22:3:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soufian

.......

aynen hocam, twitter da şöyle bir şey var.

• quote:

Orijinalden alıntı: soufian

.......

Öfff başladı gene. Bak canım Azerbaycan hiçbir cihatçıyı ülke toprağına sokmaz kapiş.

Zaten şu anda yabancı asker kullanmalarını gerektiren hiçbir durumları yok.

Sadece Putin ile anlaştılarsa olur o. Oradada amaç cihatçıları bir yerde toplayıp bilinmeyen uçaklar tarafından yokedilmeleri için falan olur.

Arapça bilen arkadaşlarına selam söyle. Twitter geyikleri ve saçma sapan öso ve cihatçı güzellemelerini de ne yapacağına sen karar ver artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 27 Eylül 2020; 22:6:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

çok aksi bir durum olmaz ise azerbaycan bunu yapmaz,zaten Türkiye'de bunun olmaması için dolaylı destek verdiğini düşünüyorum.TSK nın bana göre karabağ bölgesine girme gibi bir düşüncesi yok ancak elbette acil durum planları yapılmıştır fakat bunu şuan keyfi olarak almaz hükümet.Azerbaycan şuanki mevcut askeri gücüyle karabağ bölgesini ilerleyen safhalarda zorlansada alabilir,TSK nın girmesine gerek yok.

Alıntıları Göster

Aslında burada yapılacak en stratejik hamle Gürcistan üstünde baskı kurup Ermenistan'ın dışarıya açılan tek kapısını da kapatmak. Gürcistan-Türkiye ilişkileri son derece iyi ancak Rusya'yı kızdırmayı göze alabilirler mi bilinmez tabii.

Gerçi İran'la da ufak bir sınırları var galiba ama o taraf Tebriz'e çok yakın. İran, Ermenistan'ı destekliyor falan deniyor da bunun için bence kafayı yemiş olmaları lazım, ben pek ihtimal vermiyorum. İran içinde Azerbaycan'dan daha çok Azeri Türkü var.

• Bu arada konu başlığında Azerbaycan yanlış yazılmış. Bu hatayı hariciye bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu yapabilir ama biz yapmayalım :).

@NuTeRX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 27 Eylül 2020; 22:33:41 >
  • -Ermenistan işgalindeki Karabağ'ın sözde lideri Harutyunyan: Tüm pozisyonları kaybettik.

-Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bir askeri helikopterinin düşürüldüğünü doğruladı.

-Kazakistan, Azerbaycan ve Ermenistan'ı müzakereleri başlatmaya çağırdı

-Ermenistan seferberlik kararıyla askere alınanları Erivan’dan işgal altındaki Dağlık Karabağ’a taşımaya başladı.

-Ermeni asıllı ABD'li şov yıldızı Kim Kardashian: "Uluslararası kuruluşlardan ve ABD'den Azerbaycan ve Türkiye'nin işgal planını durdurmalarını istiyorum. Lütfen Türkiye'nin askeri yardımını durdurun." dedi.

-Ukrayna Hava Yolları, Ermenistan'ın başkenti Erivan'a tüm uçuşları iptal etti.

-Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Dağlık Karabağ bölgesinin bağımsızlığını tanıyacaklarını duyurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Öfff başladı gene. Bak canım Azerbaycan hiçbir cihatçıyı ülke toprağına sokmaz kapiş.

Zaten şu anda yabancı asker kullanmalarını gerektiren hiçbir durumları yok.

Sadece Putin ile anlaştılarsa olur o. Oradada amaç cihatçıları bir yerde toplayıp bilinmeyen uçaklar tarafından yokedilmeleri için falan olur.

Arapça bilen arkadaşlarına selam söyle. Twitter geyikleri ve saçma sapan öso ve cihatçı güzellemelerini de ne yapacağına sen karar ver artık.

Alıntıları Göster

Katılıyorum. Türkiye'nin devlet kademesinin şu durumda hata yapmayacağına inanmak istiyorum. ÖSO'yu Karabağ'a sokmak, Azerbaycan'ı haklı davasında haksız duruma düşürür ki, Azerbaycan böyle bir şeye müsade etmez. Biz zaten "Cihatçılara destek" imajından yeterince çekiyoruz, üstüne bir de Azerbaycan'ı ateşe atmaya lüzum yok. Azerbaycan zaten bizden daha laik ve seküler bir anlayışa sahip.

Şu da bi gerçek ki; Azerbaycan ayağına gelen bu fırsatı değerlendiremez ve Karabağ'ın tamamını almadan duraklarsa, daha da alamaz Karabağ'ı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 27 Eylül 2020; 22:40:20 >

• Sadece hava kuvvetleri ile destek versem ermenistan diye bir ülke kalmaz. Azerbaycan'ın gücü Ermenistan'ı bitirmeye yeter sadece Rusya ortalığı sıkıştırıyor. Bizim Amerika'dan daha büyük düşmanımız Rusya'dır.

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

Kim zirlamaya baslamis..:)

• quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

rusya Turkiyeye yeni bir cehpe acma pesinde

Hedef Kars, Ardahan ve Batum. Ardından da Artvin. Rusya bu toprakları kana kana istiyor. 2-3 aya kalmaz Rusya Gürcistan'ı bir yoklar demedi demeyin. 3-4 yıl sürecek bir sıcak savaşın fitili ateşleniyor. Umarım çok can yanmaz.

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

Hocam ara ara atarsaniz boyle.Faydalı oluor.

• Ermenistan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde meydana gelen olaylarla ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurduğu bildirildi.

Temsilciliğin Facebook’taki hesabından yayınlanan açıklamada, “Ermenistan, Azerbaycan’a karşı geçici tedbirlerin uygulanmasını, özellikle de sivil tesislere yönelik bombardımanlara son vermeye, vatandaşları, sivil tesisleri ve yerleşimleri hedef olarak kullanarak ayrım gözetmeyen saldırı eylemlerinden kaçınmaya mecbur edilmesini talep etti” ifadelerine yer verildi.

edit: kaynak, https://sinirotesihaber.com/

geri vites yapmışlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByBaterist -- 27 Eylül 2020; 23:2:36 >
  • savaş var diye rusyadan alınan 4 adet S400 leri azerbaycana hibe etsek on numara olurdu hem bi işe yarardı hemde dolar euro düşerdi

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.