Şimdi Ara

Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.483
Cevap
14
Favori
58.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pukiman

İlk filmi eleştirdiğimizde de aynı senin yazdığın gibi savunmalar yapılmıştı... Söz uçar yazı kalır.

Beni yanıltmadığın için teşekkür ederim :)) İyi akşamlar.

Alıntıları Göster

Ben de aynısını diyorum işte. O kadar eminseniz iddiaya girelim. Ben eminim öyle bir şey olmayacağına. Ama siz, ben emin değilim de yarın öbür gün belki tutar diye ortaya atıyorum diyorsanız tabi siz de haklısınız iddiaya girememekte.

Ne konuda yanıltmadım?

Ayrıca siz film eleştirmiyorsunuz. Saçma sapan şeyleri ortaya atıp, filmi beğenmiş olanlara sallıyorsunuz. Arada büyük fark. Ama önceki mesajımı anlamakta zorlandığınızı göz önüne alırsak farkı anlayamamış olmanız da gayet normal geliyor şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg61

Ben de aynısını diyorum işte. O kadar eminseniz iddiaya girelim. Ben eminim öyle bir şey olmayacağına. Ama siz, ben emin değilim de yarın öbür gün belki tutar diye ortaya atıyorum diyorsanız tabi siz de haklısınız iddiaya girememekte.

Ne konuda yanıltmadım?

Ayrıca siz film eleştirmiyorsunuz. Saçma sapan şeyleri ortaya atıp, filmi beğenmiş olanlara sallıyorsunuz. Arada büyük fark. Ama önceki mesajımı anlamakta zorlandığınızı göz önüne alırsak farkı anlayamamış olmanız da gayet normal geliyor şimdi.

Alıntıları Göster

Sanırım mesajlarımı okumadın tekrar okursun. Filmi beğenenlere değil , çizgi roman üzerinden savunanlara sallıyorum. Dc fanı ve çizgi roman aşığı insanlarla tartışmaya devam edeceğim , bu konularla ilgisi olmayıp filmi "film" gözü izleyenlere lafımız yok. Konumuz tekrar ediyorum "hayran kitlesi" "fan" "çizgi roman manyakları" "çizgi dizileri ile büyümüş Y kuşağı" .. Bak yukarıda bu konularla ilgisi olmayanlar gayet objektif yorum yapıyorken onlarla tartışma hakkım bile yok. Daha da yorum yapmaya değmiyor, İddaa sohbetinle ilgilenmiyorum ama bir arkadaş paylaşmış ilk Justice League konusunu.. Seni oraya davet eder, yorumları okumanı dilerim. İyi akşamlar , görüşmemek üzere. Son mesajımdır.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler bu anti life mevzusu, motherboxlar burdaysa anti lifenin da orda olundugu neden anlasilmadi, desaad niye direkt soylemedi vs mevzularinin tek mantikli aciklamasi su olabilir:
    Stephen wolf basta desaada hatta kriptonlu yok koruyucular yok diyor.
    Kriptonlu yani superman 5000 yil once de yokdu ki.
    Kayıp dünya, antilifenin bulundugu ama sonradan kaybedilen dünya mevzusu bence paralel evrenler. Bunlar binlerce farklı evrende hep ayni bizim dunyayi binlerce kez fethetmişler. Evrenlerin birindeki dunyada antilifeyi bulmuslar orada yenilmisler sonra hangi evren olduğunu da kaybetmişler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sanırım mesajlarımı okumadın tekrar okursun. Filmi beğenenlere değil , çizgi roman üzerinden savunanlara sallıyorum. Dc fanı ve çizgi roman aşığı insanlarla tartışmaya devam edeceğim , bu konularla ilgisi olmayıp filmi "film" gözü izleyenlere lafımız yok. Konumuz tekrar ediyorum "hayran kitlesi" "fan" "çizgi roman manyakları" "çizgi dizileri ile büyümüş Y kuşağı" .. Bak yukarıda bu konularla ilgisi olmayanlar gayet objektif yorum yapıyorken onlarla tartışma hakkım bile yok. Daha da yorum yapmaya değmiyor, İddaa sohbetinle ilgilenmiyorum ama bir arkadaş paylaşmış ilk Justice League konusunu.. Seni oraya davet eder, yorumları okumanı dilerim. İyi akşamlar , görüşmemek üzere. Son mesajımdır.

Alıntıları Göster

Açıkçası önceki mesajlarınızı arayacak kadar umursamıyorum o yüzden sadece gördüğüm mesajınızdan alıntı yapıyorum.

Alıntı

metni:
    Hitap ettiği kitle ergenler mi ? Çünkü bu tarz uçan kaçan filmler onlara hitap eder.

Burada ne belirtmek istediğinizi anlatabilir misiniz? Bana pek filmi beğenenlere sallamamış birinin söyleyeceği bir şey gibi gelmiyor da.

Alıntı

metni:
    Marvel film konusunda laf atmak ayrı bir ütopik.

Cevap verdiğiniz yorumda Marvel filmlerine herhangi bir sallama yokken alıntıladığım kısmı neden yazma gereği duydunuz?

Alıntı

metni:
    Konuyu takip et ve 3-4 ay sonra bir dejavu nasıl yaşanır birlikte seyir edelim :)

Anlayamadığınız diğer şeylerin yanında sanırım geçmiş ve gelecek arasındaki farkı anlamakta da zorlanıyorsunuz. Çünkü ben yorumunuzu okuduğumda gelecekte de aynı şeyin olacağını söylediğinizi anladım. O yüzden de olmayacağından emin olduğum için iddia girebilirim diyorum. Tekrar ediyorum, geçmişte olmadı demiyorum. Sizin iddia ettiğinizin aksine 3-4 ay sonra aynı şey olmayacak diyorum. Ama belli ki siz de olmayacağını düşünüyorsunuz iddiaya giremediğinize göre o yüzden o konuda hemfikiriz anladığım kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg61

Açıkçası önceki mesajlarınızı arayacak kadar umursamıyorum o yüzden sadece gördüğüm mesajınızdan alıntı yapıyorum.

Alıntı

metni:
    Hitap ettiği kitle ergenler mi ? Çünkü bu tarz uçan kaçan filmler onlara hitap eder.

Burada ne belirtmek istediğinizi anlatabilir misiniz? Bana pek filmi beğenenlere sallamamış birinin söyleyeceği bir şey gibi gelmiyor da.

Alıntı

metni:
    Marvel film konusunda laf atmak ayrı bir ütopik.

Cevap verdiğiniz yorumda Marvel filmlerine herhangi bir sallama yokken alıntıladığım kısmı neden yazma gereği duydunuz?

Alıntı

metni:
    Konuyu takip et ve 3-4 ay sonra bir dejavu nasıl yaşanır birlikte seyir edelim :)

Anlayamadığınız diğer şeylerin yanında sanırım geçmiş ve gelecek arasındaki farkı anlamakta da zorlanıyorsunuz. Çünkü ben yorumunuzu okuduğumda gelecekte de aynı şeyin olacağını söylediğinizi anladım. O yüzden de olmayacağından emin olduğum için iddia girebilirim diyorum. Tekrar ediyorum, geçmişte olmadı demiyorum. Sizin iddia ettiğinizin aksine 3-4 ay sonra aynı şey olmayacak diyorum. Ama belli ki siz de olmayacağını düşünüyorsunuz iddiaya giremediğinize göre o yüzden o konuda hemfikiriz anladığım kadarıyla.

Alıntıları Göster

Mesajımı okumadan yanıt verdiğin için tekrar cevap hakkı doğmuş bana. "Açıkçası önceki mesajlarınızı arayacak kadar umursamıyorum o yüzden sadece gördüğüm mesajınızdan alıntı yapıyorum." değil "ÖNCEKİ MESAJLARINI VE MESAJLARI" büyük harfle yazdım ki doğru okuyup anlayasın diye.. Türkçe basit bir dil kardeşim. Eski Justice League konusuna gidebilirsin dedim , halen gidebilirsin :) İddaa muhabbetini de yaşıtlarınla yapabilirsin, okumak güzel şey, lütfen mesajı okuyup yanıtlayalım. Hoşçakal.

• quote:

Mesajımı okumadan yanıt verdiğin için tekrar cevap hakkı doğmuş bana. "Açıkçası önceki mesajlarınızı arayacak kadar umursamıyorum o yüzden sadece gördüğüm mesajınızdan alıntı yapıyorum." değil "ÖNCEKİ MESAJLARINI VE MESAJLARI" büyük harfle yazdım ki doğru okuyup anlayasın diye.. Türkçe basit bir dil kardeşim. Eski Justice League konusuna gidebilirsin dedim , halen gidebilirsin :) İddaa muhabbetini de yaşıtlarınla yapabilirsin, okumak güzel şey, lütfen mesajı okuyup yanıtlayalım. Hoşçakal.

Alıntıları Göster

Alıntı

metni:
    Sanırım mesajlarımı okumadın tekrar okursun.
    Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa

• Çizgiromanlarla alakası olmayan ve hiç çizgiroman sevmeyen biri olarak yorum yazayım ben de. Zamanında Avatar'ın da bolca reklamı dönünce izlemiştim, yer gök Zack Snyder olunca buna da bakalım belki Infinity War gibi olur beğeniriz dedik. (Bu arada MoS ve BvS filmlerini uzun zaman önce izleyip olayların %90'ını unutmuştum.)

Yapım 4 saatlik bir renk cümbüşü olmuş, ortalama bir yapım. Şu Wonder Woman'lı sahnelerde filmden koptum, inanılmaz iticiydi. Çizgiromanda nasıldır bilmem ama mermili sahneler inanılmaz kolpaydı. Karakteri de ayrıca sevmem.
    Flash karakterini sevdim, sahneleri Kirpi Sonic ile çok benzerdi. Arklar filan. Her iki filmdeki karakterleri kes birbirine yapıştır sırıtmaz. Neyse en azından güç olarak tutarlı bir karakter.
    Aquaman'ı da severim ama bu yapımda biraz ezik ve arka planda kalmış sanki.
    Batman zaten en zayıf halka ve bu da onun forsunu düşürüyor.
    Superman zaten dengeleri alt üst eden bir karakter. Gücüne uygun bir villian koyup bunun da üzerine güzel bir senaryo yazabilmek maharet ister ve bu maharet gerçekleşmemiş. Şöyle ki
    düşmanın gücü ile Superman'in gücü arasında uçurum fark var. Diğerlerinin hiçbir şey yapmasına gerek de yok nerdeyse.

Bir tek seyir zevkine pek etkisi olmayan CGI küp ile halvet oldu cyborg'umuz. Strateji içeren her türlü ufak tefek eylemler. Superman zaten villian'ı top gibi sektirdi. Wonder Woman dahil diğerleri sadece şovun bir parçası gibi birer darbe atıp villain'ı yok ettiler. Superman ile kafa kafaya kapışabilecek veya tüm ekibin anca baş edebileceği bir baş düşman görmedik. Infinity War'daki Thanos gibi herkese kök söktürecek bir villian olsa muhtemelen tadından yenmezdi. Ki bu kadar güçlü olması da şart değildi ama olmadı. Onca artistliğin sonu top gibi sektirilmek ve kafaya kesik yemek oldu. Baş düşman bu değilse de -ki değil görünüyor- işte o baş düşmanın savaşını göremedik. Hava gazı çıktı. Bu arada Superman'in canlandırıldıktan sonra aniden bizim ekibe düşman kesilmesini de anlamsız buldum. Yani tamam hatırlamazsın, hafıza kaybın olur, bir şeyler olur da düşman belleyip ölümüne saldırmasını mantığım almadı. Keşke aksiyon olsun, görsel efekt olsun diye o zorlama sahneyi koymasalardı, böylece klişe olmazdı.

Bu arada Silas Stone karakterine can veren Joe Morton'ı gözünüz bir yerlerden ısırdı mı?

Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa

Kendisini çok benzer bir rolde ve benzer bir kaderle Terminator 2 filminde de görmüştük.

Bunlar da sahnelerdeki ortak noktalar.

Adamın kaderinde fedakârlık var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 22 Mart 2021; 3:53:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Joe Morton filmdeki güzel bir detay. Cyborg'u bir nevi yaratması Terminator'e güzel bir gönderme.

• Sanirim en az 2 kere daha izlerim. Simdilik aklimda sadece Wonder’in her sahnesinde weleeeehhhyy diye cigiran kadin kaldi. Hangi kafanin urunu bu.

Edit

Son ruya sekansinda superman geldiginde kolunu guzelce jokerin icinden gecireydi iyidi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batman -- 22 Mart 2021; 11:14:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada 3. Film çıksaydı eğer Zack, Superman'in çocuğunu yeni Batman yapmayı planlıyormuş. Superman ile Lois'in çocuğu olacağını ancak bu çocuğunun Superman'nin güçlerine sahip olamayacağını bu sebeple Ben Affleck'in yerine kendi çocuğunu Batman yapacağını belirten bir röportaj vermiş Vanity Fair'e. Muhabbete bak :D

Başka bir yerde de Batman Begins filmi için, "hiç karanlık bir film değil, Batman Ninjalardan eğitim alıyor ve havalı. Eğer Ben yapsaydım benim filmimde hapishanede tecavüze uğrardı. Karanlık film böyle olur" diye söylemiş. Adamın yaşadığı kafaya bakar mısınız. Nolan'ın anca getir götürünü yapabilecek adam böyle konuşabiliyor...
    Kaynak:https://screencrush.com/zack-snyder-watchmen-interview-batman-superman/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venom59 -- 22 Mart 2021; 12:16:5 >

• Film neredeyse tüm platformlarda rekor kırıyor, haterlar zırlasa bileZack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa 

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Batman'e bir hazırlık süresi verilirse aslında çok iyi kullanır ingilizcede prep time olarak geçer. Flash normalde Massive FTL+ olarak geçiyor ki ışık hızından milyonlarca kat daha hızlı filmde ışık hızı olarak söylendi. Tek beğendiğim yanı faz halini göstermeleri oldu. Flash normalde potansiyel güç olarak Superman'a yakın bir karakter. Darkseid güç konusunda Superman'den güçlü bir karakter eğer devam filmi olsaydı nasıl olurdu merak ediyorum. Bu ekiple Darkseid'i yenemezsin en azından Martian Manhunter Green Lantern gibi karakterler lazım. Aquaman biraz sönük kalmış o konuda haklısın.

• Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Sanırım filmde 3 tane paralel evren var.-Küplerin birleşmesini engelleyemedikleri ve patlama olup herkesin öldüğü evren. Superman dahil herkes yok oluyor.-BvS ve bu filmde supermani canlandırmadan önce cyborgun gördüğü (supermanin Batmani öldürdüğü-supermanin elinde batmanin maskesini tutarak uçtuğu sahne) evren-Filmin sonunda Batmanin gördüğü rüyadaki evren.

Bir de

Spoiler,

ışık hızı gibi bir hızda koşan flashı nasıl oluyor da parademon silahıyla vurabiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobsantino -- 22 Mart 2021; 15:44:22 >

• devamı gelmeyecek olması üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Batman'e bir hazırlık süresi verilirse aslında çok iyi kullanır ingilizcede prep time olarak geçer. Flash normalde Massive FTL+ olarak geçiyor ki ışık hızından milyonlarca kat daha hızlı filmde ışık hızı olarak söylendi. Tek beğendiğim yanı faz halini göstermeleri oldu. Flash normalde potansiyel güç olarak Superman'a yakın bir karakter. Darkseid güç konusunda Superman'den güçlü bir karakter eğer devam filmi olsaydı nasıl olurdu merak ediyorum. Bu ekiple Darkseid'i yenemezsin en azından Martian Manhunter Green Lantern gibi karakterler lazım. Aquaman biraz sönük kalmış o konuda haklısın.

Zaten green lanter superman loisin ölusunu tutarken onunde yerde ölü olarak gozukuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nasaz

hocam millet bu zack snyder denen hırtonun iyi bir dc evreni kurabileceğini düşünüyor adamın daha batman nedir superman nedir en ufak bir fikri yok.

Zack Snyder çok sevdiğim bir yönetmendir. Benim için Watchmen en iyi çizgi roman filmlerindendir. Fakat Watchmen'i neredeyse çizgi romandan birebir alıp yaptıktan sonra Superman ve DC evreni için verdiği kararları halen anlamış değilim. Jimmy Olsen'ı ajan yapıp BvS filminin başında harcaması, Barry Allen'ın karakterini Wally West gibi yapması, Doomsday'ı Zod'dan bozma yapıp daha evrenin ilk filmlerinde Death of Superman hikayesini işlemesi, Lex Luthor'un komedyen gibi takılması ve şimdi de bu olay. Yani neden böyle karar verdiğini anlamak güç. Çizgi romanlardaki hikayeleri, karakterleri birebir alsa hiç bir sorun olmayacaktı ve bugünlerde belki Justice League 2-3'ü çekmeye başlayacaktı.

• bobsantino kullanıcısına yanıt

Spoiler,

Hayır, yazdığınız üç evren de Batman'in rüyasında gördüğü evren. Büyük ihtimalle küplerin birleşmesiyle başladı o evren. Diğerleri devamında olan olaylar. Çünkü filmin sonunda Joker, Batman'e "Lois'i kuruyamadın senin yüzünden bunlar oldu." diyor. Superman, Lois kaybettikten sonra (Batman koruyamadı büyük ihtimalle) Justice League karşı Darkseid'ın tarafına geçiyor.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.