Şimdi Ara

Zabıtanın ıhlamurlarına el koyduğu yaşlı adam gözyaşlarına boğuldu: Onlar benim çocuklarımın rızkı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Adapazarı'nın en işlek caddesinde yer tezgahında ıhlamur satmaya çalışan yaşlı adam, zabıta görevlilerinin müdahale edip ıhlamurlarını alınca sinir krizi geçirerek ağladı.

Adapazarı şehir merkezindeki insanların yoğun olduğu Çark Caddesi üzerinde yer tezgahı kuran yaşlı bir adam, ıhlamur satmaya çalıştı. Bölgede devriye gezen zabıta ekipleri yaşlı adama satış yapmasının yasak olduğunu belirterek, tezgahındaki ıhlamur dolu poşetleri aldı.

Ihlamurları elinden alınan yaşlı adam caddenin kenarındaki bir pasajın önüne oturarak sinir krizleri geçirdi. Gözyaşlarına boğulan yaşlı adamı teselli etmeye çalışan vatandaşlar, zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

Zabıta ıhlamurlarını alınca ağladı

Yaşlı adam ise, "Onlar benim çocuklarımın rızkıydı. Ben bu yaştan sonra para kazanmaya çalışıyorum emeğimi geri verin. 80 yaşındaki adamın malını almak nedir. Benim çocuklarım doymasın mı?" diyerek uzun süre ağladı.

http://www.hurriyet.com.tr/zabita-ihlamurlarini-alinca-agladi-40566835

• Gel anket adamı bu olay Almanya'da olsa bu amcanin çalışması gerekirmiydi? Bu işler başına gelirmiydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o amcayi o yasta ağlatanlar utansin luks makam araclarinda gezen secimlerde yalandan vatandasin yanina gelen ertesi gün unutanlar utansin elin suriyelisine milyar dolarlar harcanir memleket de ama kendi vatandasina gelince birsey yapmaz o amca 80 yasinda helali ile para kazaniyor o yasina ragmen ama milyarlarca lira hirsizlik yapan dolandiricilik yapana laf yok siradan vatandasa laf var umarim belediye yardimci olur amcaya ve ailesine

• Amca'ma çok uzuldum.Vallahi yazık ya.Adam cocuklarimin rızkı demiş.Hiç mi acımanız yok?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Gel anket adamı bu olay Almanya'da olsa bu amcanin çalışması gerekirmiydi? Bu işler başına gelirmiydi?

Emekliligi yoksa gayette calistirilardi belediyeye giderdi kira yardimi vs talebi icin devlette ona
    sana yardim.verecem ama benim verdigim islerde gunde 4-5 saat calisacaksin derdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 31 Ağustos 2017; 22:59:36 >
  • Avrupayı kıskandıran Türkiye'ye bak hele bir yanda 80 yaşında çalışmak zorunda olan yaşlı bir amca diğer yanda gücü kimsesiz,yaşlılara yeten zabıta.
  • Kaçak sigaracılar karakol önüne tezgah açıyor dokunan yok. Nerede böyle gariban, başlarına bela olmayacak birini görürlerse biniyorlar tepesine.
  • Genel olarak başlarına bela olabilecek,sadece kendilerine değil normal vatandaşa da sorun çıkarcak tipleri elleyemezler,nerde gariban güçsüz gördükleri vatandaşımız varsa onlara show yaparlar.
  • Bundan 20 yıl önce bunun ropörtajı var
    Sarı ceketli..
    ACISIZ ABİ...
    -----------
    Ben denetleme müdürü olsam belediyenin üstü
    Gelin derim
    Ben denetleme yapacağım
    Girdiğim dükkanda bulduğum her kusur için
    Birinizi kovacağım...
    O belediyede adam bırakmam
    ------------
    ACISIZ ABİ
    ------------
    Adam bunu 20 yıl önce sormuş
    Ya siz bu maddeyi kendi çıkarlarınıza göre yontarsanız..
    ------------
    İyi de amcaoğlu acısız bey o soru 20 yıl önce ve Hindi mi sorulur.
    50 SENE ÖNCE DE o vaziyetti idi ortam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 1 Eylül 2017; 1:3:28 >
  • trafik ışıklarında bekleyen suriyeli dilenciler için kılını kıpırdatmayan zabıtadır. zira bilen bilir, türkiye'nin çoğu yerinde artık bu dilencilere komisyon karşılığı müsaade ediliyor. helal ekmek kazanmak yasak artık.

ne çukur olmuş bu ülke arkadaş. düş düş dibi görmüyorsun
  • o otopark mafyalarına, değnekcilere, her köşe başındaki dilenciye, düğün konvoylarında arabaların önüne atlayan kekolara gram ses çıkarmayan kansız köpekler gider gücü yetince 80 yaşındaki adamın elinden ıhlamurunu alır. ulan ne istediniz adamdan 80 yaşında allah belanızı versin yazık günah. ne yapacaktı 80 yaşında dükkan mı açacak 3 poşet ıhlamur satacak diye. bu nasıl bir mantalite aklım almıyor. noldu ondan haraç kesemeyince işinize mi gelmedi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anket Adamı

quote:

Gel anket adamı bu olay Almanya'da olsa bu amcanin çalışması gerekirmiydi? Bu işler başına gelirmiydi?

Emekliligi yoksa gayette calistirilardi belediyeye giderdi kira yardimi vs talebi icin devlette ona
    sana yardim.verecem ama benim verdigim islerde gunde 4-5 saat calisacaksin derdi

Yine iyi salladin. Almanya'da o adam çoktan huzur evinde rahat ediyor olurdu. İstemezse çocuk başı parasını alır, 450 euro yardımını kira yardımını alır otururdu. Olmadı yine tutturamadin

• quote:

quote:

quote:

Yine iyi salladin. Almanya'da o adam çoktan huzur evinde rahat ediyor olurdu. İstemezse çocuk başı parasını alır, 450 euro yardımını kira yardımını alır otururdu. Olmadı yine tutturamadin

He he huzurevinede bedavaya alırlardı bir araştır bakalım almanyada huzur evleri aylık kaç bin eurodan başlıyor oğlu kızı varsa babasıbnın huzu evi gideri için aylık maaşından kesiyorlar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

He he huzurevinede bedavaya alırlardı bir araştır bakalım almanyada huzur evleri aylık kaç bin eurodan başlıyor oğlu kızı varsa babasıbnın huzu evi gideri için aylık maaşından kesiyorlar

Çalışan herkesten bu günler için para kesiliyor birsey bildiğin yok salliyon anca, noldu çocuk parasına kulp bulamadinmi? Adamın tek derdi çalışmak senin gibi yatıp Alman parası yemek değil

• Haddini bil. Benim yaşım 31 Argo konuşmalarını almanyada kankaların arasında yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZoomStar -- 1 Eylül 2017; 22:2:22 >
  • Hangi konuşmamda sana hakaret etmişim?

hele bi yazsana?
  • quote:

Hangi konuşmamda sana hakaret etmişim?

hele bi yazsana?

Amaciniz ustu kapali hakaret etmek asagilamak

• Bak güzel kardeşim sana daha çnceki mesajlarımdada güzel kardeşim diye çoğu kez hitap ettim. Sen bana aşağılık örgütlerin isimleri ile hitap ettin. Ergen dedin, terbiyesiz dedin. Bunlar açıkça hakarettir. Ben yaşına verdim, kanının hızlı akmasına verdim. Halende sabırla veriyorum. Ben sana hiçbir yerde hakaret etmedim. Doğru birtanedir. Ortadadır. Sen çıkıp güneş yok dersen sana gülerler. Ama akşamları güneş batıyor dersen doğru söylersin.

Burada insanlar sana güzel güzel ülkemizin şartlarını anlatıyor sırf sen anla diye, İnşaAllah durumumuz düzelir avrupa standartlarına gelir ki bunu açtığın bir konuda sende '' Ülkemiz ne zaman avrupa standartlarına gelir'' diye yazarak beni teyit etmişsin.

Ben şu an senin gibi Almanyada ikamet etmiyorum. Ama geçmişte kısa süreli olsada bulunduğum olduğu için Almanyayı ziyaret ettim demiyorum. Yaşamak heryerde zor artık. Çünki insan nufusu fazla ve dünya zenginleri aç gözlü. Sanırım burada hemfikiriz.

Fakat nasılki Afrikada yaşam hard ise Türkiyede medium Almanyada easy dir. Ben sana bunu anlatmaya çalışıyorum.

İnsan doğduğu topraklarda rahat etmek istemezmi? Suriyede savaş olmadan önce, etrafında suriyeli gördğünü hatırlıyormusun? Bu insanların rahatı bozulduğu için yerlerinden yurtlarından edildiği için göçü göze alarak neredeyse tüm dünyaya yayılmadılarmı?

Bende ülkemde ekonomik anlamda daha rahat olmak istiyorum. Bunu anlatırken tabiki iyi örnekler vermeliyim. Misal ailende hiçmi felancanın oğlu şöyle böyle diye bir örneklemeyle karşılaşmadın? Ailen sana hep daha iyiyimi örnek verdi yoksa daha kötüyümü? Burada kötü derken benim ülkemm kötüdür manasında değildir. Benim ülkem bir afika ülkesi değildir.

Burada benim gibi düşünen insanların tek bir gayesi var. Oda doğduğu, dilini öğrendiği, ekmeğini yediği, ilk kez aşık olduğu bu toprakların daha güzel ve iyi olmasını istemek. Yoksa sabahtan akşama kadar seninle kavga etsek elime ne geçecek senin eline ne geçecek?

Benim burada senin şansın ve maneviyatın ile hiçbir sorunum yoktur. Yanlız nasılki Türkiye körü körüne kötüdür demek yanlışsa, Almanyada körü körüne kötüdür demek yanlıştır. Maalesefki ben sana bak Almanyaya göre şu yönlerimiz daha iyi en azından mesela diyemiyorum. İnsan bu mesajı yazarken tekrar düşündüm fakat bulamıyorum.

Almanyaya göre iyi olmamamız kötü olduğumuz anlamına gelmediği gibi, Bir takım yapılar yapılarak onlardan iyiyiz bak bizi kıskanıyorlar demekte mantıklı gelmemektedir. Eğer biz ne olduğumuzu bilip eksikliklerimizi tamamlayabilirsek işte o zaman kıskanılacak bir toplum olabiliriz. Fakat Almanyanın şartları Türkiyeden güzel dersen heleki sıkıntılı ekonominin içinde olduğumuz bu zamanda insanları kızdırırsın. Bu patronunun aynı işi yapan adama bak felanca adama 2000 euro verip sana 900 euro veriyorum, 2000 euro alan adamda seni kıskanıyor demesi kadar üzücüdür.

Sana çocuk parası diyorum, bu ülkemde yok.
    Sana işssizlik maaşı diyorum bunu ülkemde haketmek çok zor.
    Sana kira yardımı diyorum. Ben böyle birşey duymadım.
    Sana Almanyada arabalar çok ucuz diyorum Herşey arabamı diyorsun
    Sana Almanyada çok ucuza bahçe kiralayabilirsin diyorum. Ben böyle birşeyde duymadım.
    Sana benim 450 liraya aldığım araba yıkama makinesi sen 70 liraya alıyorsun diyorum sen evet haklısın diyemiyorsun.

Alman Mediamarkt ında 42'' tv 300 euro görüyorum. Benim evdeki 32'' tv bozuluyor ben onu 300 liraya yaptırıyorum. Sigara alıyorum 10 lira veiyorum. Et alıyorum 60 lira veriyorum. Benzin alıyorum 5.20 lira veriyorum. Lpg alıyorum 2.90 tl veriyorum. Sizin yakıtınız lpg den bile ucuz görüyorsun değilmi?

Üstüne sen sanki insanlar aptalmış gibi yok öyle değil öyle dediğinde görüyorsun insanlar artık teknoloji çağındalar aptal değiller sana kızıyorlar bende dahil.

Ben bu dünyaya bir kere geliyorum değilmi? Bir daha baştan başlayacakmıyım? Hayır. şu 60 senelik ömrümde ay sonu korkusu yaşamadan ölmek istiyorum. Ne yat ne kat ne apartmanlar hiçbirşey umrumda değil. Yaşayamıyoruz maalesef bunun benden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü senin aldığın 1400 euro benim paramı 4.12 ile çarpıyor, yani benden 4.12 kat daha iyi yaşıyorsun buda ülkemdeki müdür maaşına denktir.

Şimdi tutup halen yok Almanyanın şartları Türkiyeden iyidir dersen tamam kardeşim sen haklısın. Ama benden sana bir ağabey tavsiyesi bak yaşım seninkinden büyük. İyice araştırmadan, soruşturmadan işini gücünü bırakıp buraya balıklama atlama. Sen bırakır gidersin bu adam haklıymış dersin, belki bir daha bu şekilde düşünmezsin yazmazsın ama biz burada kalıp bu şartlarda yaşam mücadelesi vermeye devam edeceğiz.

İnsan evladından ayrılmak istermi? Bak ben istiyorum çünki ona daha iyi bir gelecek sağlamak istiyorum. Allah sana bu duyguları yaşatmasın.

Hadi Kal Sağlıcakla. Dahada sen yazmadıkça sana yazmıyacağım.
  • quote:

Bak güzel kardeşim sana daha çnceki mesajlarımdada güzel kardeşim diye çoğu kez hitap ettim. Sen bana aşağılık örgütlerin isimleri ile hitap ettin. Ergen dedin, terbiyesiz dedin. Bunlar açıkça hakarettir. Ben yaşına verdim, kanının hızlı akmasına verdim. Halende sabırla veriyorum. Ben sana hiçbir yerde hakaret etmedim. Doğru birtanedir. Ortadadır. Sen çıkıp güneş yok dersen sana gülerler. Ama akşamları güneş batıyor dersen doğru söylersin.

Burada insanlar sana güzel güzel ülkemizin şartlarını anlatıyor sırf sen anla diye, İnşaAllah durumumuz düzelir avrupa standartlarına gelir ki bunu açtığın bir konuda sende '' Ülkemiz ne zaman avrupa standartlarına gelir'' diye yazarak beni teyit etmişsin.

Ben şu an senin gibi Almanyada ikamet etmiyorum. Ama geçmişte kısa süreli olsada bulunduğum olduğu için Almanyayı ziyaret ettim demiyorum. Yaşamak heryerde zor artık. Çünki insan nufusu fazla ve dünya zenginleri aç gözlü. Sanırım burada hemfikiriz.

Fakat nasılki Afrikada yaşam hard ise Türkiyede medium Almanyada easy dir. Ben sana bunu anlatmaya çalışıyorum.

İnsan doğduğu topraklarda rahat etmek istemezmi? Suriyede savaş olmadan önce, etrafında suriyeli gördğünü hatırlıyormusun? Bu insanların rahatı bozulduğu için yerlerinden yurtlarından edildiği için göçü göze alarak neredeyse tüm dünyaya yayılmadılarmı?

Bende ülkemde ekonomik anlamda daha rahat olmak istiyorum. Bunu anlatırken tabiki iyi örnekler vermeliyim. Misal ailende hiçmi felancanın oğlu şöyle böyle diye bir örneklemeyle karşılaşmadın? Ailen sana hep daha iyiyimi örnek verdi yoksa daha kötüyümü? Burada kötü derken benim ülkemm kötüdür manasında değildir. Benim ülkem bir afika ülkesi değildir.

Burada benim gibi düşünen insanların tek bir gayesi var. Oda doğduğu, dilini öğrendiği, ekmeğini yediği, ilk kez aşık olduğu bu toprakların daha güzel ve iyi olmasını istemek. Yoksa sabahtan akşama kadar seninle kavga etsek elime ne geçecek senin eline ne geçecek?

Benim burada senin şansın ve maneviyatın ile hiçbir sorunum yoktur. Yanlız nasılki Türkiye körü körüne kötüdür demek yanlışsa, Almanyada körü körüne kötüdür demek yanlıştır. Maalesefki ben sana bak Almanyaya göre şu yönlerimiz daha iyi en azından mesela diyemiyorum. İnsan bu mesajı yazarken tekrar düşündüm fakat bulamıyorum.

Almanyaya göre iyi olmamamız kötü olduğumuz anlamına gelmediği gibi, Bir takım yapılar yapılarak onlardan iyiyiz bak bizi kıskanıyorlar demekte mantıklı gelmemektedir. Eğer biz ne olduğumuzu bilip eksikliklerimizi tamamlayabilirsek işte o zaman kıskanılacak bir toplum olabiliriz. Fakat Almanyanın şartları Türkiyeden güzel dersen heleki sıkıntılı ekonominin içinde olduğumuz bu zamanda insanları kızdırırsın. Bu patronunun aynı işi yapan adama bak felanca adama 2000 euro verip sana 900 euro veriyorum, 2000 euro alan adamda seni kıskanıyor demesi kadar üzücüdür.

Sana çocuk parası diyorum, bu ülkemde yok.
    Sana işssizlik maaşı diyorum bunu ülkemde haketmek çok zor.
    Sana kira yardımı diyorum. Ben böyle birşey duymadım.
    Sana Almanyada arabalar çok ucuz diyorum Herşey arabamı diyorsun
    Sana Almanyada çok ucuza bahçe kiralayabilirsin diyorum. Ben böyle birşeyde duymadım.
    Sana benim 450 liraya aldığım araba yıkama makinesi sen 70 liraya alıyorsun diyorum sen evet haklısın diyemiyorsun.

Alman Mediamarkt ında 42'' tv 300 euro görüyorum. Benim evdeki 32'' tv bozuluyor ben onu 300 liraya yaptırıyorum. Sigara alıyorum 10 lira veiyorum. Et alıyorum 60 lira veriyorum. Benzin alıyorum 5.20 lira veriyorum. Lpg alıyorum 2.90 tl veriyorum. Sizin yakıtınız lpg den bile ucuz görüyorsun değilmi?

Üstüne sen sanki insanlar aptalmış gibi yok öyle değil öyle dediğinde görüyorsun insanlar artık teknoloji çağındalar aptal değiller sana kızıyorlar bende dahil.

Ben bu dünyaya bir kere geliyorum değilmi? Bir daha baştan başlayacakmıyım? Hayır. şu 60 senelik ömrümde ay sonu korkusu yaşamadan ölmek istiyorum. Ne yat ne kat ne apartmanlar hiçbirşey umrumda değil. Yaşayamıyoruz maalesef bunun benden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü senin aldığın 1400 euro benim paramı 4.12 ile çarpıyor, yani benden 4.12 kat daha iyi yaşıyorsun buda ülkemdeki müdür maaşına denktir.

Şimdi tutup halen yok Almanyanın şartları Türkiyeden iyidir dersen tamam kardeşim sen haklısın. Ama benden sana bir ağabey tavsiyesi bak yaşım seninkinden büyük. İyice araştırmadan, soruşturmadan işini gücünü bırakıp buraya balıklama atlama. Sen bırakır gidersin bu adam haklıymış dersin, belki bir daha bu şekilde düşünmezsin yazmazsın ama biz burada kalıp bu şartlarda yaşam mücadelesi vermeye devam edeceğiz.

İnsan evladından ayrılmak istermi? Bak ben istiyorum çünki ona daha iyi bir gelecek sağlamak istiyorum. Allah sana bu duyguları yaşatmasın.

Hadi Kal Sağlıcakla. Dahada sen yazmadıkça sana yazmıyacağım.

Sende geldin beni tehdit ettin geldin beni kiskirttin

Yasam her yerde zor her yerde cabalamak gerekiyor bende bunu demek istiyorum

Mademki her yerde iyi yerlere gelmek icin cabalamak gerekiyor.neden bunu kendi ulkemde yapmayim ?

Bende istiyorumki gunluk guneslik bir hava

Sicakkanli insanlar almanyadaki gibi millete surekli mesefeli olan insanlar degil turkiyedeki gibi arkadascil.ortam istiyorum turkiyedeki o guzel yemek kulturunu istiyorum

Bak 5 yildir almanyadayim 1 samimi arkadasim bile yoktur turkiyedeyken onlarca arkadasim vardi hic kendini yalniz hissetmiyordum

Benim anlatmak istedigim bu her ulkenin avatanji var almanyada araba ucuzsa ev pahali sosyal imkanlar cocuk parasi varsa vergilerde ona.gore yuksek bunlari kabul etmek gerek almanyayi toz pembe gostermek yanlis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 1 Eylül 2017; 22:10:15 >
  • Suriyeliler olsa sokunamazdı tabi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.