Şimdi Ara

Z77 v-pro raid 0 boot sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar i7 3770k işlemci ile 120gb ssd vardi kullaniyordum sistem diski olarak bir de 500gb mekanik disk vardi, windows 7 siyah ekran sorunu oldu tüm çabalarima ragmen açamadım dedim hazir format atacakken raid 0 yapiyim, windows 7 yi tekrar kurdum test fln yaptim her şey normal gayet düzgün fakat pc her yeniden başlattığımda raid seçenekleri ekrani geliyor diski secip devam etmiyor tüm boot seceneklerindr önceliği ssd ye vermeme rağmen boot olmuyor manuel olarak kendim seçmek zorunda kalıyorum çözümü nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merfarukkk -- 27 Eylül 2016; 18:08:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bios sıfırlayın
  • Bir de anakart arayüzüne girdiğimde kasıyor 1 2 sn sonra falan komutlarim gerceklesiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merfarukkk kullanıcısına yanıt
    HDD içindeki veriler önemli degil ise,direkt biçilendir windows açıkken- sonra pc'yi kapatıp çıkart hdd yi (bios ve cmos sıfırlamayıda unutma)
    sonra SSD'ye yeniden format at ama hdd takılı olmadan at,windows kuruldukdan sonra biçimlendirmiş oldugun hdd'yi normal bi şekilde pc'yi kapatıp monte et (raid ayarı felan yapma iptel et eğer çıkarsa karşına)
    muhtemelen sorunların çözülmüş olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

HDD içindeki veriler önemli degil ise,direkt biçilendir windows açıkken- sonra pc'yi kapatıp çıkart hdd yi (bios ve cmos sıfırlamayıda unutma)
    sonra SSD'ye yeniden format at ama hdd takılı olmadan at,windows kuruldukdan sonra biçimlendirmiş oldugun hdd'yi normal bi şekilde pc'yi kapatıp monte et (raid ayarı felan yapma iptel et eğer çıkarsa karşına)
    muhtemelen sorunların çözülmüş olacak

+1 işe yaradı teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.