Şimdi Ara

Z5500 faturayı mahvetti. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1. Kötü söz sahibine aittir.. tavsiye ye açıksanıza eğer laflarınızı tartmanızı tavsiye edebilirim şayet değilseniz bu konuyu neden açtınız??
    2. 10 saatlık kullanımdan söz ettik onun hesabıdır
    3. Sizde elektrik faturanıza bakarak kw birim fiyatınızı ögrenebilirsiniz bölgelere göre 5-10 kurus oynar (ayrıca kent-köy ayrımı vardır)
    4. Benim nerde yaşadığım ve birim fiyatı bi taraflarımdan uydurmadıma dair fatura http://imageshack.us/photo/my-images/96/fatura.png/
    5. İnsanlara iyilik yaramazın kanıtı oldu bu heralde, ayrıca burda kimse kimseye kendini ispatlama yarışında da değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yus01 -- 9 Temmuz 2011; 16:51:25 >

• Sadece Komik
  • 500watt rms demesi değil tabi lcd ler cok az enerji tüketiyor. onu z5500 ile kıyaslayamazsın. ha ama beklerken ne kadar yakıyor bilemem ama 500watta kadar cıkıyor. ki buda bir elektirik süpürgesine denk hemen hemen. sıacak fırsatlar bölümünde bir ara vardı prizle fiş arasına takılıyor kaç watt cektigini görebiliyorsun öyle bir alet işte. onu al bi dene istersen.
  • sayin konu sahibi kimse size tam dogru bilgi vermek zorunda degil herkes bildigini yazmis ancak siz hepsine agresif cevaplar vermissiniz burda ne siz para veriyorsunuz nede biz para aliyoruz bu yuzden sakin olursaniz forum daha yasanilir hale gelir al sistemi servise gotur cok zor birsey degil bi elektrikci cagir yani kimse sizin evde kacak varmi yokmu uzaktan bakarak anlayamaz
    edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro. -- 10 Temmuz 2011; 10:50:43 >
  • Gerekli açıklamalar yapılmış, söyleyecek birşey kalmamış gerçi ama, Z5500 ün kutusunda bile 500W RMS diye yazıyor zaten, %30 yükteyken 145W olması şaşılacak bir durum değil. Üstelik o VA değeri, reaktif güç de var içinde, ev elektriği faturalarında reaktif güç hesaplanmadığı için direk aktif güçten hesaplanması gerekir. Verdiğiniz linkte gördüğüm kadarıyla %30 yükte harcanılan aktif güç 109W. O büyüklükteki bir ses sistemi için de gayet doğal bu. Üstte bir arkadaşın da dediği gibi böyle bir ses sistemini alıyorsanız, diğer ucuz sistemler gibi az enerji tüketmesini bekleyemezsiniz, bunun bir karşılığı olmalı elbette. Bir yandan da bu cihazın sürekli olarak 500W tüketeceği anlamına gelmeyebilir. Ses sinyalleri geldikçe cihaz güç tüketir, yani maksimum çektiği (yada ses olarak verdiği) gücü ifade eder bu. Mesela sürekli müzik dinlerseniz maksimum seviyelerde güç harcanır, belli aralıklarla ses sinyali geliyorsa dalgalı bir güç tüketimi olur.

Bu arada yanlış bilinenleri düzeltmek istiyorum: Z5500 boştayken 35W güç tüketmez aslında, sisteme ses sinyali gelmesine rağmen siz sesi 0 yaptığınızda harcadığı güçtür o. Verdiğiniz linkteki sitede bunun açıklaması yapılmamış. Z5500 için gerçek güç değerlerini Logitech forumda bulabilirsiniz. Bir arkadaş ölçmüş çeşitli durumlar için, alıntı yaparak yazıyorum altta. Idle modda (hiç sinyal gelmezken) 9W ölçmüş. Optik kablodan sinyal gelirken ve ses 0 da iken 22W, gelen sinyal DTS veya DD ise 36W olarak ölçmüş arkadaş. Ki bu gayet normaldir. Siz sesi duymasanız bile kontrol ünitesi ve woofer bu seviyede bir güç harcamak zorunda. Ama hiç sinyal gelmezken (mesela TV kapalı iken) 35W değil 9W harcar, o da kontrol ünitesindeki LCD dendir muhtemelen, ki bu da makul bir değer.

Saygılar,

quote:

Power Consumption is approx. 9 watts in Standby. Approx. 22 watts system on w/ null optical audio input. Approx. 34 watts w/ LPCM optical input. Approx. 36 watts DTS or DD optical input.
    Note: Volume at minimum for all measurments.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

Ya arkadaş benim anlamadığım 46" tv + z5500 alacak parası olan insan nasıl olur da 10-15 tl lik artıştan şikayetçi oluyor

:) anlamakk mümkün değil :) yükses ses yüksek kalite düşük fatura yada hiç qelmesin fatura :) :)
  • ferrari alan yakıtına bakmaz dostum.sürer,gazlar,herkezi kendine hayran bırakır keyfini sürer.yakıtını düşünecek eleman ferrari almaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alihande

ferrari alan yakıtına bakmaz dostum.sürer,gazlar,herkezi kendine hayran bırakır keyfini sürer.yakıtını düşünecek eleman ferrari almaz..

ferrari alıp otogaz taktıracaksın, dışı başkasını yakarken içi seni yakmayacak.
  • Ben kullanladığım zamanlar fişini çekiyorum fakat genede bize 100 tl den aşağı fatura gelmiyor evde bir bilgisayar bir lcd bide laptop çalışıyor ama fatura aldı gidiyor bakalım nolcak halimiz :)
  • www.izmirfx.com gardaşşşş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zarkabul

Gerekli açıklamalar yapılmış, söyleyecek birşey kalmamış gerçi ama, Z5500 ün kutusunda bile 500W RMS diye yazıyor zaten, %30 yükteyken 145W olması şaşılacak bir durum değil. Üstelik o VA değeri, reaktif güç de var içinde, ev elektriği faturalarında reaktif güç hesaplanmadığı için direk aktif güçten hesaplanması gerekir. Verdiğiniz linkte gördüğüm kadarıyla %30 yükte harcanılan aktif güç 109W. O büyüklükteki bir ses sistemi için de gayet doğal bu. Üstte bir arkadaşın da dediği gibi böyle bir ses sistemini alıyorsanız, diğer ucuz sistemler gibi az enerji tüketmesini bekleyemezsiniz, bunun bir karşılığı olmalı elbette. Bir yandan da bu cihazın sürekli olarak 500W tüketeceği anlamına gelmeyebilir. Ses sinyalleri geldikçe cihaz güç tüketir, yani maksimum çektiği (yada ses olarak verdiği) gücü ifade eder bu. Mesela sürekli müzik dinlerseniz maksimum seviyelerde güç harcanır, belli aralıklarla ses sinyali geliyorsa dalgalı bir güç tüketimi olur.

Bu arada yanlış bilinenleri düzeltmek istiyorum: Z5500 boştayken 35W güç tüketmez aslında, sisteme ses sinyali gelmesine rağmen siz sesi 0 yaptığınızda harcadığı güçtür o. Verdiğiniz linkteki sitede bunun açıklaması yapılmamış. Z5500 için gerçek güç değerlerini Logitech forumda bulabilirsiniz. Bir arkadaş ölçmüş çeşitli durumlar için, alıntı yaparak yazıyorum altta. Idle modda (hiç sinyal gelmezken) 9W ölçmüş. Optik kablodan sinyal gelirken ve ses 0 da iken 22W, gelen sinyal DTS veya DD ise 36W olarak ölçmüş arkadaş. Ki bu gayet normaldir. Siz sesi duymasanız bile kontrol ünitesi ve woofer bu seviyede bir güç harcamak zorunda. Ama hiç sinyal gelmezken (mesela TV kapalı iken) 35W değil 9W harcar, o da kontrol ünitesindeki LCD dendir muhtemelen, ki bu da makul bir değer.

Saygılar,

quote:

Power Consumption is approx. 9 watts in Standby. Approx. 22 watts system on w/ null optical audio input. Approx. 34 watts w/ LPCM optical input. Approx. 36 watts DTS or DD optical input.
    Note: Volume at minimum for all measurments.

O kadar çok yorum yapılmış ki düzeltmek için elime bir hesap makinası ve kalem alıp hesaplayacaktım ki arkadaşın yorumunu okudum. Arkadaşa katılıyorum. Benim söyleyeceklerimi söylemiş de forumu biraz da olsa bilgi kirliliğinden kurtarmış. Sağolasın.

• Sen git milyarlık sistem kur sonrada bunlar çok fazla elektrik yakıyo diye isyan et. Olcak şey değil valla
  • hep beraber ibretle izliyoruz sayın seyirciler

edit:harf hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 18 Temmuz 2011; 14:13:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

nep beraber ibretle izliyoruz sayın seyirciler

• z5500'ün yaptığı iş basite indirgenecek olursa elektrik enerjisini, ses enerjisine çevirmektir. %30 sesteyken 145w çekiyor demişsiniz, demekki size 145w ses gücü sağlıyor o cihaz.
  • konu tutar aga
  • Güzel kardeşim o ses sistemini güçlü yapan içerisinde barındırdığı transformatördür.
  • Arkadaşın dediği, Ferrari aldım çok yakıyor gibi bir şey olmuş. Buna verilecek tek cevap tüp taktır olur heralde...

Şaka bir yana bende de 46inch lcd ve z5500 var, 15-20 lira fazla elektrik parası ödeyeceksin bunları kullanıyorsan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Arkadaşın dediği, Ferrari aldım çok yakıyor gibi bir şey olmuş. Buna verilecek tek cevap tüp taktır olur heralde...

Şaka bir yana bende de 46inch lcd ve z5500 var, 15-20 lira fazla elektrik parası ödeyeceksin bunları kullanıyorsan...

çok yerınde bı yorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Arkadaşlar Samsung d7000 tv aldım. Z5500 e bağladım. ikisi tek başlarına 40 lira fatura getirmiş. Şaşırdım kaldım.

Bi araştırma yaptım Samsung 46d7000 80 watt güç çekerken
    logitech z5500 tek başına açık olup ses çıkmadığı halde 35 watt
    %30 sesteyken 145 watt elektrik çekiyormuş.

Bu doğrumudur. Böyle birşey varsa sadece film izlerken veya oyun oynarken kullanacağım ses sistemini. Şaştım kaldım ya.

http://www.pclabs.com.tr/2008/09/09/guc-testi-hangi-cihaz-ne-kadar-guc-tuketiyor/
    Bu sitedeki değerlere istinaden yorum yaptım. Böyle birşey varsa ses sistemini gerekmedikçe kullanmayacağım

Emre bey, bugün itibariyle yeni faturanız gelmiş olması lazım. Yaptığınız tasarruflar sonuç verdi mi acaba? eğer 5-6 lira düşük fatura geldiyse ben de kemerleri sıkcam artık dts sesti yüksek ses müzikti walla dinlemem tvnin 20w hoparlörüne mahkum ederim kendimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masis88 -- 2 Ağustos 2011; 21:48:06 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.