Şimdi Ara

Z5500 den kule hoparlorlu ev sinema sistemine gecis. Oneri lazim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evimde kullanmakta oldugum hali hazirdaki sistemim.
    Tv olarak 32" LG full hd tv.
    Player olarak. Her turlu baglantiya imkan veren HTPC bilgisayarim.
    Ses sistemi olarak z5500 kullaniyorum.
    Sorunumuz su: %80 dts li sinema ,%20 muzik dinlerim.
    Z5500 e ait surround hoparlorlerin goruntusu hosuma gitmiyor. Basslar ve efectler tatmin edici.
    Bunlarin yerine iki adet kule hoparlor almayi dusunuyorum.
    Bendeki surroundlar 60 watt ve 8 ohm.
    Bunlarin yerine pasif 150 wattlik 8 ohmluk. Ekonomik giris seviyesi kule hoparlorler istiyorum.
    Bana bu konuda ne onerirsiniz. İki yada 4 adet kule hoparlor dusunuyorum.
    Yaklasik fiyatlariyla beraber onerebileceginiz bir hoparlor varmi.

Belki sacma gelcek arkadaslar hatta sistemi bilenler gulecektir ama suan butce yok. Kaldi ki oncelikle tv yi degistirmek istiyorum o yuzden boyle bir yol dusunuyorum.
    İlerde avrli bir sistem dusunecegiz artik.
    Vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ediyor saygilarimi sunuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Alirsin takarsin ama pek ses alamazsin benden soylemesi. Z5500 un uydulara bass yolladigini sanmiyorum. Yani sen oraya buyuk kule baglasanda bunun anlami oradan bass gelecek zannediyorsan yok boyle birsey. Amfilerin ve hoparlorlerin crossover ayarlari vardir bu tip amfiler hazir paket oldugundan sadece kendi hoparlorleriyle duzgun calisirlar.

Genede alacaksan soyle birsey alabilirsin ama z5500 bunlari besleyemez hoparlorler zarar gorecektir, hatta amfide zarar gorebilir yani elindeki z5500 dende olursun.

http://www.sesisiksistemi.com/DENOX-LENTUS-F-HOPARLOR,PR-2524797.html

Ama bence hic ugrasma. Faydadan cok zarara girersin. Yada sahibinden com da falan boyle eski muzik setlerinin kolonlari var ucuz onlardan al hem belki onlari biraz besleyebilir. Bu tip kule kolonlari besleyemez z5500.
  • Sevgili jaKx onerilerin icin tesekkur ederim. Kulelerden bass falan istemiyorum.
    Cevre sesleri alabileyim yeterli. Amacim yavas yavas kule sistemine gecmek.
    İlk etapta on hoparlorleri almak istiyorum. Cogunlukla film izlemek icin kullaniyorum. On hoparlorlerden sonra ikinci olarak avr dusunuyorum zaten.
    Avr yi alinca iki ses sistemini ayni anda kullanirim yani dtsli sesli fimler icin paket sistemi. Sterio muzikler icin avr li kuleleri.
    Avrye uygun kuleleri alinca da z5500 u hepten atarim zaten.

• Bencede anfinin sonuç olarak belli bir ses karakteristiği var ve buna göre ses alıyoruz.Z5500 de kule hoparlör ne kadar iş görür muamma.Bütçen nedir bilmiyorum ama teknosa yada vatan bilgisayarin haftasonu indirimlerinden yapmak istediğin karmaya göre çok daha iyi ses alabileceğin blu ray destekli sinema sistemleri alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayram81. Yorumun icin tesekkur ederim.
    Butce olarak iki hoparlor icin 500 civari dusunuyorum. Uzerine cikamam simdilik.
    Bluray destekli sinema sistemleri onermissin.
    Ben z5500 sistemi ust seviye diyebilecegim HTPC pcye baglayarak Kullaniyorum. O yuzden mkv bluray farketmiyor. Oynatici ihtiyacimiz yok.
    Sikintim uydu hoparlorlerinin kucuk ve ayaksiz olusu.
    Bu uydulara 150-200 harcayip ayak alacagima kule tipi iki hoparlor alayim ilerde de bir avr alarak hazir sistemden avr li sisteme gecis yapayim istiyorum.
    Bu mumkun degil diyorsaniz z5500 ile yola devam edecegim. Mumkun ise ufaktan yatirimlara baslamak istiyorum.
    Kendim de elektronik ogretmeniyim. Z5500 un decoderini kullanarak kendi tasarimim olan bir amfi ile birlestirip ortaya acayip birseylerde cikarabilirim. Simdilik buna vakit bulamadigim icin baslangic olarak uydulari degistireyim diyorum. Cok mu umutsuz durumdayim sizce.

• Bende sizin benzeriniz bi durumu yasamaktayim elimde z2300 var bass olarak aldiigim keyif cok iyi fakat orta ve ust frekanslarin yoksunlugundan dolayi kac gundur acmadim bile. Ileride bir avr ve iki adet kule hop alip sup olarak z2300 subunu kullanmayi dusunuyorum. Arkadasin planlari da boyle anladigim kadariyla.

• Fox 90 tam olarak degilse bile bir cok ortak noktamiz var. Bass dan aldigimiz keyif ve uydularda yasadigimiz sorunlar ortak. Bende yavas yavas avrliye gececegim fakat sub dahil hepsini degistirecegim. Simdilik z5500 un decoderinden cok memnunum. Zaten bu sebeple z5500 u elimde tutuyorum. Cunku izledigim filmlerin hepsi dts yada dd codecli. O yuzden bir decoder ihtiyaci hep olacak.

Sizinde bahsettiginiz gibi uydularda orta ve ust frekans yok gibi. Sirf bu yuzden muzik dinlemek icin kafa ustu kulaklik kullaniyorum.
    Jakx arkadasimizin onerdigi kuleler bayagi hosuma gitti fiyat olarak ta gayet makuller. Bu kuleleri alip kullanmayi dusunuyorum. Kuleleri surmede problem yasarsam z5500 decoderini modifiye edip uydulara gidecek sesleri baska bir amfi uzerinden yukselterek kulelere gonderebilirim. O konuda sikintim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mike.xxlarge

Fox 90 tam olarak degilse bile bir cok ortak noktamiz var. Bass dan aldigimiz keyif ve uydularda yasadigimiz sorunlar ortak. Bende yavas yavas avrliye gececegim fakat sub dahil hepsini degistirecegim. Simdilik z5500 un decoderinden cok memnunum. Zaten bu sebeple z5500 u elimde tutuyorum. Cunku izledigim filmlerin hepsi dts yada dd codecli. O yuzden bir decoder ihtiyaci hep olacak.

Sizinde bahsettiginiz gibi uydularda orta ve ust frekans yok gibi. Sirf bu yuzden muzik dinlemek icin kafa ustu kulaklik kullaniyorum.
    Jakx arkadasimizin onerdigi kuleler bayagi hosuma gitti fiyat olarak ta gayet makuller. Bu kuleleri alip kullanmayi dusunuyorum. Kuleleri surmede problem yasarsam z5500 decoderini modifiye edip uydulara gidecek sesleri baska bir amfi uzerinden yukselterek kulelere gonderebilirim. O konuda sikintim yok.
    Ben şu son cümleye takıldım decoderi nasıl modifiye edeceksiniz başka bir anfiye nasıl bağlıyacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: activ

quote:

Orijinalden alıntı: Mike.xxlarge

Fox 90 tam olarak degilse bile bir cok ortak noktamiz var. Bass dan aldigimiz keyif ve uydularda yasadigimiz sorunlar ortak. Bende yavas yavas avrliye gececegim fakat sub dahil hepsini degistirecegim. Simdilik z5500 un decoderinden cok memnunum. Zaten bu sebeple z5500 u elimde tutuyorum. Cunku izledigim filmlerin hepsi dts yada dd codecli. O yuzden bir decoder ihtiyaci hep olacak.

Ben şu son cümleye takıldım decoderi nasıl modifiye edeceksiniz başka bir anfiye nasıl bağlıyacaksınız.

Sayin activ takilacak bir durum yok.
    Decoder dijital sesleri analoga ceviriyor. En buyuk fonksiyonu hatta tek fonksiyonu bu.
    15 pinlik cikis uclarinin neler oldugunu bilirseniz zorbir islem degil. Gecen ay lazim olmustu. Besleme ve decoderin analog cikislarini bulmustum. Geriye bu uclari baska bir amfiye girmek kaliyor. Gayet yapilabilir ve zor olmayan bir sey.
    Neresine takildiniz.

• sisteminize hiç dokunmayın.çünkü z5500 sinemada zaten işinizi görüyor.uydu sistemi hoparlörler de müzik her zaman yetersizdir.ayrıca z5500 un amfisi zaten öyle hoparlörlerinden sizin istediğiniz anlamda besleyemeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

sisteminize hiç dokunmayın.çünkü z5500 sinemada zaten işinizi görüyor.uydu sistemi hoparlörler de müzik her zaman yetersizdir.ayrıca z5500 un amfisi zaten öyle hoparlörlerinden sizin istediğiniz anlamda besleyemeyecektir.

Cevabiniz icin tesekkur ederim syn prosecutor.
    Dediginiz dogru film izlerken bana z5500 yetiyor. Ama tiz seslerde ve uydu hoparlorlerin goruntusunde sikintilar var. O yuzden ekleme yapmak istiyorum. Ama o is olmuyor sa illaki avr lazimsa vekleticez biraz demektir.

• z5500 decoder, çok kanallı amfi, subwoofer ve uydu hoparlör içeren bütünleşik bir sistem.aslında sahibinden .com da satılan uygun fiyatlı 2.el receiver subwoofer ve raf üstü hoparlör alarak belki sisteminizi müziğe biraz daha yaklaatirabilirsiniz.

• quote:

Decoder dijital sesleri analoga ceviriyor. En buyuk fonksiyonu hatta tek fonksiyonu bu.
    15 pinlik cikis uclarinin neler oldugunu bilirseniz zorbir islem degil. Gecen ay lazim olmustu. Besleme ve decoderin analog cikislarini bulmustum. Geriye bu uclari baska bir amfiye girmek kaliyor. Gayet yapilabilir ve zor olmayan bir sey.
    Neresine takildiniz.

Bu konuyu mümkünse açıklayabilirmisin aynı düşüncede olanlar için kaynak niteliğinde olur.
    Decoderin besleme uçları çıkışlar vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

z5500 decoder, çok kanallı amfi, subwoofer ve uydu hoparlör içeren bütünleşik bir sistem.aslında sahibinden .com da satılan uygun fiyatlı 2.el receiver subwoofer ve raf üstü hoparlör alarak belki sisteminizi müziğe biraz daha yaklaatirabilirsiniz.

Evet yapmaya calistigim tam da bu.
    Avr yerine decoder kullanmak. Cok kanalli amfi olarak z5500 un amfisi(simdilik). Bass olarak eski wooferim(z5500).
    Uydular icin kule tipi hoparlor.

Sonraki asamada bir avr alinacak. Kuleler zaten var oldugu icin sistemi sadece aktif bass alarak tamamlayabilecegim. İlginiz icin tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: activ

quote:

Neresine takildiniz.

Bu konuyu mümkünse açıklayabilirmisin aynı düşüncede olanlar için kaynak niteliğinde olur.
    Decoderin besleme uçları çıkışlar vs.

Decoderin semalari 1-1,5 ay once elimdeydi. Suan yok. Ama bulabilirsem harici beslemesi ile birlikte burada paylasirim. Yani decoderin amfiye nasil baglanacagi. Amfiyi nasil aktif edecegi gibi.

Bu arada yaptigim arastirmaya gore decoder sadece sesi cozmuyor. Amfiyi aktif hale getirme tek kanal cok kanal yukseltme gibi ozellikleride vardi. Hele bir semalari bulayim. Ayri konu olarak acarim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.