Şimdi Ara

Z4 Almak niyetindeyim, Tavsiyeleriniz varmıdır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    45000 - 50000 tl arası bir bütçeyle BMW Z4 almak niyetindeyim. Aslında birkaç aydır 2 kişilik roadster araçları araştırıyordum, s2000 fiyat olarak yüksek olduğu için vazgeçtim. Smart roadster satılması zor ve parççası pahalı diye vazgeçtim. Opel tigra 1.4 tt şekilsiz diye vazgeçtim. Mazda miata çok eski modeller piyasada olduğu için vazgeçtim. Kısaası en mantıklı araç fiyat, estetik, piyasası ve performansı göz önüne alındığında z4 gibi geldi bana. Benim sizlere danışmak istediğim konu; z4 alırken sizce nelere dikkat etmek, hangi motoru, özellikleri seçmek gerekir. Şimdiden teşekkürler.

• Sorf top çok sorunlu diyorlar bu araba için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neeceeeeeep ▲

Sorf top çok sorunlu diyorlar bu araba için

hocam z4 aldım, hard toplu aldım, şimdilik hard top olduğu için soft top u kullanmadım, ama bende duymuştum aynı sıkıntıyı yaşayan çok kişi varmış, iyi bir bmw servisi çalışanı arkadaşım var, birazda ona güvenerek aldım z4 ü, masrafı çok bi araç, dikkatli ve temiz kullanmak gerekiyor, arıza vs. durumunda ocak söndürecek bir araba, ben 73.000 de 2003 model çok temiz bi araç aldım, umarım ciddi bi sıkıntı da yaşamam, bu arada tek yorum yazan kişi olduğunuz için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devil_80

quote:

Sorf top çok sorunlu diyorlar bu araba için

hocam z4 aldım, hard toplu aldım, şimdilik hard top olduğu için soft top u kullanmadım, ama bende duymuştum aynı sıkıntıyı yaşayan çok kişi varmış, iyi bir bmw servisi çalışanı arkadaşım var, birazda ona güvenerek aldım z4 ü, masrafı çok bi araç, dikkatli ve temiz kullanmak gerekiyor, arıza vs. durumunda ocak söndürecek bir araba, ben 73.000 de 2003 model çok temiz bi araç aldım, umarım ciddi bi sıkıntı da yaşamam, bu arada tek yorum yazan kişi olduğunuz için sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum, saygılar.

Kaç motor aldınız acaba ? Rica ederim ne demek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam 3000 motor aldım, 3.0 i , 231 hp
     Z4 Almak niyetindeyim, Tavsiyeleriniz varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devil_80 -- 4 Ocak 2014; 19:45:36 >
  • Z4 e karar verdiyseniz güzel bir seçim olabilir yalnız belli başlı noktalarına dikkat etmek gerekir.Motorun durumu çok önemlidir.Yağ yakma sorunu varsa araçta bulaşmayın vanoslara dikkat etmek gerekir.Bizim kendi aracımızda zincir değişimi yapıldı yapılmasaydı sandık motora sebep oluyordu mesela.Bunun gibi konulara dikkat edin.Her virajda yanlanmış turşusu çıkmış çalışmaya hali olmayan bmw'lerden uzak durun.Sizin bütçenize göre z4 bulmak biraz zor.Bulunur mu bulanabilir ama insanı bmwden arabadan değil hayattan soğutur.Bütçeyi biraz arttırıp temiz bulmaya bakın ama o fiyatlarda S2K fiyatları şimdiden kolay gelsin :))
  • Bence araç güzel ama kasko falan çok pahalıymış diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguropc

Z4 e karar verdiyseniz güzel bir seçim olabilir yalnız belli başlı noktalarına dikkat etmek gerekir.Motorun durumu çok önemlidir.Yağ yakma sorunu varsa araçta bulaşmayın vanoslara dikkat etmek gerekir.Bizim kendi aracımızda zincir değişimi yapıldı yapılmasaydı sandık motora sebep oluyordu mesela.Bunun gibi konulara dikkat edin.Her virajda yanlanmış turşusu çıkmış çalışmaya hali olmayan bmw'lerden uzak durun.Sizin bütçenize göre z4 bulmak biraz zor.Bulunur mu bulanabilir ama insanı bmwden arabadan değil hayattan soğutur.Bütçeyi biraz arttırıp temiz bulmaya bakın ama o fiyatlarda S2K fiyatları şimdiden kolay gelsin :))

Verdiğiniz bilgiler için sağolun hocam, bende aynen dediğiniz gibi en çok motora önem vererek aldım, 73000 km de çok temiz bi araç aldım. Yağ yakma sorunu yok, ancak haliyle 10 yaşında araç alınca kazasız bulmak çok zor. 5 parça boyalı bi z4 aldım, zincir değişimi konusunu ustama bir sorayım, zaten her cumartesi servise götürüyorum bi arızası olmasa bile, orada vakit geçirmek keyifli.

• quote:

Bence araç güzel ama kasko falan çok pahalıymış diyorlar.

Açıkçası kasko yaptırmayı düşünmüyorum, tahmini olarak 3-4 000 tl kasko çıkıyor. bazı firmalar 6000 tl ye kadar fiyat veriyorlar, malum hızlı spor araç, risk fazla diye:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: devil_80

quote:

Bence araç güzel ama kasko falan çok pahalıymış diyorlar.

Açıkçası kasko yaptırmayı düşünmüyorum, tahmini olarak 3-4 000 tl kasko çıkıyor. bazı firmalar 6000 tl ye kadar fiyat veriyorlar, malum hızlı spor araç, risk fazla diye:)

Aman dikkat edin nazar boncuğu falan koyun arabaya bir şey başına gelirse başına arabanın ağlatır valla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.