Şimdi Ara

Z370 Anakart sıcaklığı ve RAM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba Arkadaşlar;

Resimde görüldüğü gibi anakartın temp4 değeri 80 derece pubg oyunundan çıkınca 100 dereceleri buluyor diğer sıcaklık değerleri normal ekran kartı max 70 dereceye çıkıyor.Ama anlamadığım bu ana karttaki temp4 değeri nedir ve normalde bilgisayar yük altında değilken bile 60 derece civarında seyir ediyor diğerleri 25 derecedeyken.

Ayrıca aldığım ramler 2400MHz'di ama burda 1200Mhz gösteriyor neden acaba?Bilen birisi varsa cevaplarsa teşekkür ederim.

• Ramde sıkıntı yok 2400mhz tam çalışmakta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hw monitor veya aida64 ile bakın sıcaklıklara oradan anlaşılır 82 derecede çalışan donanım.

Ramleriniz 2400 mhz'de çalışıyor 1200 mhz'i 2 ile çarpacaksınız size gerçek hızı gösterir.
  • hw monitor porgramında baktım ancak temp4 değerine eş değer bir sıcaklık göremedim.Karşılaştırıyorum ama aynı sıcaklık değerinde bir şey yok.Yabancı sitelerde sanal sıcaklık olabilir demişler.Sanal sıcaklık nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1270393

hw monitor porgramında baktım ancak temp4 değerine eş değer bir sıcaklık göremedim.Karşılaştırıyorum ama aynı sıcaklık değerinde bir şey yok.Yabancı sitelerde sanal sıcaklık olabilir demişler.Sanal sıcaklık nedir acaba?

Hw monitor neredeyse tüm sensörleri hatasız okuyabilen bir program, hatta aida64'ün tanımadığı sensörleri bile hw monitor programının tanıdığını gördüm.

Siz hw monitor programını referans alın, sanal sıcaklık v.s bunlar önemsiz konular. O sıcaklıkta çalışan bir donanımınız yok.
  • HWiNFO64 ile kontrol etmenizi öneririm, açılışta "sensors only" seçeneğini işaretleyerek. Gösterilen bütün sıcaklıkların görüntüsünü konuya ekleyin, bir bakalım. Sıcaklıklar için kullanabileceğiniz en iyi programdır. 5.6 sürümü çıktı en son.
    https://www.hwinfo.com/download.php
  • Z370 Anakart sıcaklığı ve RAM
    bütün resimler 2saatlik oyundan sonra eş zamanlı olarak alındı.Yorumlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1270393 -- 15 Kasım 2017; 14:5:2 >

• corsair link temp4'te çıkan sıcaklık değeri kadar yüksek bir sıcaklık değeri göremiyorum diğer programlarda.Yani o sıcaklıkta bir şey yok aslında.Ama neden böyle gösteriyor.Bilgisayar ilk açıldığında diğer temp değerleri 20 derecelerdeyken temp4 50 dereceyle başlıyor.
  • herhalde yanlış okuma diye düşünüyorum.TMPIN5 değerini 125 derece gösteriyor şimdi tüm programlarda.TMPIN5 nedir?
  • Z370 chipsetlerin ortalama çalışma sıcaklığı 40-50 derece arası. Sendeki 82 derecelik sıcaklık değeri; ya ısı sensörlerinin yanlış ölçmesi yada ölçme yapan yazılımın hatalı göstermesi sonucudur. Basit bir şekilde elini güney köprüsü üzerine koyarsan anlarsın.
  • JoeChrisMorris kullanıcısına yanıt
    güncellemeyle sorun çözüldü yanlışmış,Fahrenhayt cinsinden gösteriyormuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.