Şimdi Ara

YÜzüklerin efendisi ve hobbit hangi sırayla izlenmelidir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
359.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu yeni vizyona girecek filme gidicez arkadaslarla ben hic izlemedim yüzüklerin efendisi falan haftaya kadar bu serileri izliycem fikrim olsun filmden keyif alayım diye hangi sırayla izlemem gerekiyor sırasıyla yazarmsıınız?

• yüzüklerin efendisi ayrı bana daha güzel gelen bir seri önce bu seriyi izle bence. hobbit serisi eskilere gidiyor. ilk yüzüklerin efendisi sonra hobbit izlersen daha anlamlı gelir zaten
    sıra ise
    yüzük kardeşliği
    iki kule
    kralın dönüşu
    hobbit beklenmedik yolculuk
    hobbit smaug'un çorak toprakları
    hobbit 5 ordunun savaşı

edit
    yukarıda izleme şekli bu şekildedir demiş yok öyle bir kural filmin çıkış zamanı da öyle değil. hobbit de yüzük ilk ortaya çıktığındaki duygu yüzüklerin efendisi serisinden sonra gelir. anlamlı olması için ilk lotr diyorum...
  • 1.The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
    2.The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
    3. Bu hafta çıkıcak olan The Hobbit: The Battle of the Five Armies(2014)
    4. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
    5.The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
    6.The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

İzleme sırası bu şekildedir.
  • yüzüklerin efendisi ayrı bana daha güzel gelen bir seri önce bu seriyi izle bence. hobbit serisi eskilere gidiyor. ilk yüzüklerin efendisi sonra hobbit izlersen daha anlamlı gelir zaten
    sıra ise
    yüzük kardeşliği
    iki kule
    kralın dönüşu
    hobbit beklenmedik yolculuk
    hobbit smaug'un çorak toprakları
    hobbit 5 ordunun savaşı

edit
    yukarıda izleme şekli bu şekildedir demiş yok öyle bir kural filmin çıkış zamanı da öyle değil. hobbit de yüzük ilk ortaya çıktığındaki duygu yüzüklerin efendisi serisinden sonra gelir. anlamlı olması için ilk lotr diyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-127142DBC -- 14 Aralık 2014; 21:01:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüzüklerin efendisi ilk çıktı fakat hobbit daha öncesini anlatıyor ilk hoobiti izle sonra yüzüklerin efendisini izle zaten karakterler bağlantılı
    hobbit :beklenmedik yolculuk
    hobbit:smogun çorak toprakları
    hobbit:beş ordunun savaşı
    Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (film)
    Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (film)
    Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (film)

tersi söyleyenlere aldırma bu sırayla izle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekinardaışık -- 14 Aralık 2014; 21:05:05 >
  • hocam ikinizde farklı sölemisiniz kafmaı karıstırdınız hanginizin dedigi doğru
  • declan43 kullanıcısına yanıt
    benim dediğim doğru :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: declan43

hocam ikinizde farklı sölemisiniz kafmaı karıstırdınız hanginizin dedigi doğru

ayrıca lotrdan sonra sinemaya gidip hobbit 3 izlemek mantıksız siz bilirsiniz filmin bütün duygularının içine ettiniz bence :)

• Lotr hiç izlemediysen Hobbitleri izle sonra izlersin.
  • hobbitleri izlerim 2 film zaten sorna sinemada hobit 2 ü izlerim sorna yüzüklerin efendisi ni olmazmı öle
  • quote:

hobbitleri izlerim 2 film zaten sorna sinemada hobit 2 ü izlerim sorna yüzüklerin efendisi ni olmazmı öle

izle kardeşim kuşkuya düşme o şekilde de izlenir guzelde olur ben filmi fazla beğendiğim için bu şekil düşünüyo olabilirim herkes benim gibi görmüyodur

• quote:

hocam ikinizde farklı sölemisiniz kafmaı karıstırdınız hanginizin dedigi doğru

Hikaye sıralaması olarak hobbit daha öncesini anlatmaktadır. Hikayeye bağlı olarak izlemek isterseniz benim dediğim şekilde izleyin. Yok ilk yüzüklerin efendisini izlerim diyorsanız oda olur birşey kaybetmessiniz.

Pek tartışılacak bir konu değil .
  • Bence önce 8 kitabı okumanız lazım.
    İlk başta da silmarillion u. Roman dan çok bi tarih kitabı gibidir ama okuduğunuzda hikayeye daha hakim olup Tam olarak serüveni sahipleniyorsunuz. Arada "güç yüzüklerine dair" i de okursanız yüzüğün ne kadar güçlü olduğunu da anlarsınız. Ve Tolkien e hayran olurdunuz. Tavsiyedir.

• YP
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.