Şimdi Ara

Yüzüklerin efendisi kitapları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu yazı boş boş oturarak geçirmemek için kitap okumaya karar verdim.Silmarillion,hobbit,yüzüklerin efendisi serisini okumayı düşünüyorum kitapları internetten alacağım ancak sormam gereken bazı şeyler var.

1.Yüzüklerin efendisi serisinin tek cilt modeli varmış bunu almak mı daha mantıklı olur yoksa tek tek almak mı?
    2.Kitap yurdundan alışveriş yapmayı düşünüyorum sorun yaşar mıyım ?
    3.Hobbit kitabının düz,resimli,açıklamalı notlu modelleri var hangisi tercih edilmeli?

26.06.2015
    Tavsiyede bulunan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.Şimdilik ilk kitap olan silmarillionu aldım okuyup bitirdikten sonra diğer kitaplara bakacağım.
     Yüzüklerin efendisi kitapları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin -- 26 Haziran 2015; 18:34:21 >

• Tek cilt yüzüklerin efendisi 1000 sayfa okumak biraz zor olabilir. 90 tl diyor kitapçılar 70 e de bulursun. Ben 3 ayrı cilt olarak aldim. Sana da öyle tavsiye ederim.
    Kitap Yurdu idefix gibi sitelerden defalarca alışveriş yaptım hiç sorunla karşılaşmadım. İstanbuldaysan ertesi gün eline ulaşır.
    Hobitin değişik versiyonları var evet. Bende ciltli olan var. Resimli olan biraz pahalı ama sen bilirsin. Notlar açıklamar o kadar da elzem değil eğer sonralarda silmarillion ve diğer kitapları da okursan sorun olmaz.seri yavaş yavaş her şeyi açıklıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-Ayrı Ayrı almanızı öneririm aslında hangisi ekonomikse
    2- Sorun Çıkmaz
    3- Anlatım basit resimliye gerek yok bence size kalmış orası :)

• Ayrı ayrı alın, tek cildin biraz da koleksiyon için olduğunu düşünüyorum.

Kitapyurdu'ndan problem çıkmaz, ben de oradan yeni temin ettim şu anda okuyorum.

Hobbit'i okumadım, okumak tavsiye ediliyor ama. Silmarillion biraz daha derinine inmek için okuduğum kadariyla ve ağır bir kitap. @Tommy Conlon

• Tek cilt alma önermem ayrı ayrı al.

Sorun olmaz güvenilir.

Hobbit için farketmez kafana göre takıl.
  • Ben de almayı düşünüyorum değeri tukenmiyor kitabın

• peki yüzüklerin efendisini tam olarak hikayesini anlamak için hangi kitapları almamız gerekiyor arkadaşlar pek bilgim yokta
  • Epey geç olmuş olacak ama araştırma yapan diğer arkadaşlar faydalansın ;
    Silmarillion
    Hobbit
    Yüzüklerin efendisi

Bu seri bittikten sonra Unfinished Tales
    Adı altında Tolkien in bitmemiş öyküleri oğlu tarafından güzelce derlenmiş aynı üslubu verir mi diye tereddüt yaşıyorsanız yaşamayın zira silmarillion da oğlu tarafından toparlanmış ve pek anlaşılmıyor. Bu son söylediğim Bitmemiş öyküler biraz isteğe kaçıyor, okumak zorunda değilsiniz :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.