Şimdi Ara

Yüzüklerin Efendisi dizisini Amazon aldı; ilk detaylar paylaşıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
3
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hanıncipsi

Hayır katılmıyorum 1955 yılında çıkmış kitaplara popüler kültür demek doğru gelmiyor.

150 milyon satış yapan bir seri gayet popülerdir. Figürleri satılıyorsa, bir sürü insan kitap/filmdeki karakterlerin kılığına bürünüyorsa; LOTR gayet popüler kültürün bir parçası olmuş demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 14 Kasım 2017; 12:3:56 >
  • adamlar olmayan hayali orta dünyadan baya ekmek yiyorlar got, lotr falan biz binlerce yıllık orta asya tarihimizle ile ilgili projeler yapsak ya tutar bence

• tam HBO'luk bir dizi...

HBO GoT bitince ne yapacak
  • her türlü izlenir de, saatlerce süren filmlerden sonra bölüm bölüm izlemek beklemek zor olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayır katılmıyorum 1955 yılında çıkmış kitaplara popüler kültür demek doğru gelmiyor.

Kitabın ya da eserin kaç yılında yazıldığının iyi mi kötü mü olduğunun bir önemi yok. Mary Shelley'nin yazdığı ''Frankenstein ya da Modern Prometheus'' 1818de yayınlanmıştır. Eski olması veya iyi olması onu popüler kültürün dışında tutmaya yetmez.
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Koçum sen agzinin payini aldin yüzsüzce hala millete laf yetistiriyorsun.Sen once sana sormus oldugum sorulara mantik sinirlari icinde cevap ver sonra saga sola laf yetistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

quote:

Orijinalden alıntı: Tom Waits

Bazen forumun zeka ortalamasından hakikaten şüphe ediyorum. Adam eğrisini doğrusunu bilmeden millete iftira atıyor yok para yemiş lanet olsun falan. Sonra gidiyor yapımcı firmaya laf çakıyor yeter sömürdünüz artık bırakın bu eserin peşini diye. Öbürü geliyor amazon kaldıramaz diyor. Öteki üçlemeyi rezil edecek ne gerek var diyor. Değişik olaylar dönüyor.

Yeni nesil çok aptal geliyor abi. Yazık.

Şu sürekli yeni nesilden dem vuran yeni yetmeler de komedi yahu. Yaşım falan yazıyor profilde çok merak ediyorsan. Sincap seni.

Aslan parçasına bak sen
    Ben tek bir kişi belirtmemiştim zaten, bir tek sen üstüne alındığına göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Bishounen

quote:

150 milyon satış yapan bir seri gayet popülerdir. Figürleri satılıyorsa, bir sürü insan kitap/filmdeki karakterlerin kılığına bürünüyorsa; LOTR gayet popüler kültürün bir parçası olmuş demektir.

Dediğiniz tek başına doğru olsa da bir ayrım söz konusu. Lotr zaten dünyanın en çok satan kitabı. Lotr o kadar iyi ki filmi çekiliyor, dizisi de çekilecek. Lotr o kadar çok iyi ki popüler olmayan hiçbir şeyi bilmeyen ve popülarite için yaşayan on milyonlarca insan da Lotr izliyor, okuyor, konuşuyor.

Bu Lotr'u popüler yapar. Popüler olmak kötü bir şey değil. Lakin Lotr içi boş bir popülerliğe sahip değil. Mustafa Kemal Atatürk'te popüler ve herkes tarafından biliniyor Ajdar'da. Bu onları aynı yapmaz. Lotr bu yüzden sıyrılıyor işten. Popülarite için kılıktan kılığa girmiyor. Çok iyi olduğu için doğal olarak popüler sadece.

Lotr klasikler gibi, Sefiller, Suç ve Ceza gibi bir popülariteye sahip, Kürk Mantolu Madonna gibi değil. O farkı anlatmaya çalışıyoruz biz. Yoksa söylediğiniz tek başına bakılınca doğru zaten.

• gollum hazır
    Yüzüklerin Efendisi dizisini Amazon aldı; ilk detaylar paylaşıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 14 Kasım 2017; 15:26:26 >
  • Atılması gerekli olan bir adımdı. Game of Thrones'un boşluğunu doldurabilecek çok fazla isim yok. Büyük bir risk ama başarılı olurlarsa Game of Thrones'un yerini alıp uzun yıllar konuşulacak bir yapım ortaya çıkarabilirler. Beklentilerden dolayı işleri çok zor olacak, umarım hedeflerini gerçekleştirebilirler.
  • Hbo daha çok kendi efsanelerini yaratmayı seviyor

Six feet under

The wire

The sopranos

Oz

Carnivale

Gibi ben iyikide girmemiş diyorum bu toplara

• Bir yüzüklerin efendisi hayranı olarak sabırsızlıkla bekliyorum

• Yüzklerin efendisini, GOT kadar karanlık yapacaklarmı merak ediyorum. Hobbit saçma sapan bir çocuk öyküsüydü. Dizi bu eksende olursa büyük fiyasko olur şimdiden söyleyim.

• cüce elf hobbit aşk üçgeni falan olmazsa izlenir.

• Herşey iyi güzel de Amazon'un satın alması biraz ürkütücü.

• GoT etkisi yapar mi?

• waynei kullanıcısına yanıt
    Doğru düzgün altyapı ile adam gibi hazırlık yaparlarsa got'u 3' katlar...

İçine imkansız aşklar sokarlarsa türk dizisi olur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GOT için Spin-off'lar çekecek HBO bide Watchmen çekicekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dwdark -- 17 Kasım 2017; 14:29:42 >
  • Silmarillion'u düzgün yorumlayıp dökseler diziye şöyle bir 10 sezon. Melkor'un yükseliş ve düşüşünü keyifle izledikten sonra, Sauron'un iki yükselişini izlesek hiç fena olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

Yüzklerin efendisini, GOT kadar karanlık yapacaklarmı merak ediyorum. Hobbit saçma sapan bir çocuk öyküsüydü. Dizi bu eksende olursa büyük fiyasko olur şimdiden söyleyim.

Yüzüklerin Efendisi filmi gibi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.