Şimdi Ara

Yüzüklerin Efendisi dizisini Amazon aldı; ilk detaylar paylaşıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ailenin elinden hiçbir şey gelmiyor. Tolkien ölmeden önce hile, hurda ile Hobbit ve Lotr haklarını elinden almışlar. 74-95 arası 21 yıl bununla uğraştı C. Tolkien. Ama kapitalist sistem kazandı. Zaten Silmarillion gibi Lotr ve Hobbit'ten çok çok çok daha zengin bir hazineye bu yüzden dokunamıyorlar. Aile izin vermiyor. Para falan yok yani işin içinde aileye yedirilen. C. Tolkien zaten öyle bir insan değil. Babasından kalan parşömenleri birleştirip bastırdığı Silmarillion, Hurin'in Çocukları, Bitmemiş Öyküler toplamda 60 milyondan fazla kopya sattı. Paraya ihtiyacı yok, daha doğrusu milyoner olmaya. Aileye rahat rahat yetecek para geliyor. Ki Lotr 100 milyondan fazla kopya sattığı ve hâlâ satmaya devam ettiği için de müthiş bir gelir hep geliyor.

Allah o PJ'in cezasını verdi ama. Dikiş tutturamadı bir daha.
  • Güzel haber. Bekleyelim bakalım diziyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Hocam ailenin elinden hiçbir şey gelmiyor. Tolkien ölmeden önce hile, hurda ile Hobbit ve Lotr haklarını elinden almışlar. 74-95 arası 21 yıl bununla uğraştı C. Tolkien. Ama kapitalist sistem kazandı. Zaten Silmarillion gibi Lotr ve Hobbit'ten çok çok çok daha zengin bir hazineye bu yüzden dokunamıyorlar. Aile izin vermiyor. Para falan yok yani işin içinde aileye yedirilen. C. Tolkien zaten öyle bir insan değil. Babasından kalan parşömenleri birleştirip bastırdığı Silmarillion, Hurin'in Çocukları, Bitmemiş Öyküler toplamda 60 milyondan fazla kopya sattı. Paraya ihtiyacı yok, daha doğrusu milyoner olmaya. Aileye rahat rahat yetecek para geliyor. Ki Lotr 100 milyondan fazla kopya sattığı ve hâlâ satmaya devam ettiği için de müthiş bir gelir hep geliyor.

Allah o PJ'in cezasını verdi ama. Dikiş tutturamadı bir daha.

Bu konuda bilgilendirdiğin iyi oldu hocam. Ayrıntılı bilmiyordum pek. Teşekkür ederim. İnsan bu tarz haberler duyunca sinirleniyor işte. Bu PJ hakkında bende bu tarz bir şeyler duymuştum ailenin kızgın olduğuyla ilgili. Ama onun da ayrıntısını bilmiyorum. Baktığın zaman kitapları tam yansıtmasa da, eklemeler, çıkartmalar olsa da, efsane olmuş bi üçleme ve karakterlerle özdeşleşmiş oyuncular var. Bu PJ konusunu müsait bi zamanında bana yazıp bilgilendirirsen çok memnun olurum. Aile neden bu kadar kızgın merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

quote:

Orijinalden alıntı: K.J

quote:

Altında ezilecekler haberleri yok. Dünyanın en zengin insanısın ama umarım bi şekil batarsın Jeff Bezos. Güzelim üçleme popüleriteye yem olacak. Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak. Orta Dünya'yı sömüre sömüre bir hal oldun Warner Bros. Ayriyetten paragöz Tolkien mirasçılarının da kulaklarını çınlatıyorum. Warner Bros zaten bokunu çıkardı bu işin. Utanmadan hala onay veriyorsunuz. Bir ara dava açmıştınız bunlara, yine para verip susturdular sizi büyük ihtimal. Yazık. Bu işte parmağı olan herkesin yüzüne tükürüyorum buradan. Beter olun.

Kafana silahmı doğrultuyorlar izle diye? Sanane popüler kültürün nasıl vampir gibi emmesinden, cılkını çıkarmasından? ''Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak'' Yüzüklerin efendisi belli bir zümreye mi ait? Hayırdır? Çocukların ve ergenlerin bu kadar sevebilecek olması neden rahatsız etti seni? Bakarsın yapım dandik, tolkien'in eserine ihanet, İZLEMEZSİN.Ne kadar dandik ve saçma olursa olsun, bu eserin büyüklüğünden bir şey götürmez.

"Beğenmiyorsan izlemezsin" bu lafa da tavım. Başka argümanınız yok. Benim veya başkasının izlememesiyle düzelecekse bu iş izlemeyelim. Sizin gibi her şeye balıklama atlayanlar yüzünden her şeyin boku çıkıyor zaten. Bunu da çıkarın. Hatrım kalır.

Neyi düzeltiyorsun? Yuzuklerin efendisi filmide çekilecek olan diziside kitabin hayranlarini ihya etmek icinmi yapildi saniyorsun?

Neyin endise icindesin sanane kötü ya da iyi olmasi.

Benim baliklama atlayacagimi daha dogrusu izleyecegim fikrine nasil kapildin? Sirf gencler ve cocuklar izleyip sevebilir dememden mi?

Dizi basladigi gun izlemeye baslar sonra da ne kadar kotu bir yapim diye forum kenarlarinda aglayabilirsin sorun degil.Ben yine de tekrarlayim kafana silah dayamiyorlar ya

• Büyük bir merak ile bekliyorum 2018 haziranı öncesi gelir inş.
  • İstemiyoruz, orta dünyamızın popüler kültürün bir parçası olmasını istemiyoruz.

• Got gibi açık saçık olmazsa izlerim.

• Orta Dünya'dan ne çıksa izlerim. Gönül ister ki dizinin bir sezonu Beren ve Luthien ile ilgili olsun ama büyük ihtimal Bitmemiş Öyküler kitabının antolojisi olacak. Heyecanla bekliyorum! :)

• Türkçe olmaz o zaman bu, orası sıkıntı.

• dizi olunca ne oluyor bildiğin filmi kesip yayınlıyor full seri filmini izlerim ne bekliyecem ölü yatırım

• quote:

Altında ezilecekler haberleri yok. Dünyanın en zengin insanısın ama umarım bi şekil batarsın Jeff Bezos. Güzelim üçleme popüleriteye yem olacak. Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak. Orta Dünya'yı sömüre sömüre bir hal oldun Warner Bros. Ayriyetten paragöz Tolkien mirasçılarının da kulaklarını çınlatıyorum. Warner Bros zaten bokunu çıkardı bu işin. Utanmadan hala onay veriyorsunuz. Bir ara dava açmıştınız bunlara, yine para verip susturdular sizi büyük ihtimal. Yazık. Bu işte parmağı olan herkesin yüzüne tükürüyorum buradan. Beter olun.

Sanane - Sanamı soracaklar - Sen Kimsin ?
  • Netflix zaten almasın sezon başına o kadar bütçe ayırılacaksa zira Sense8'de bir çok etkenden bir tanesi de maliyet kısmıydı. Sonuçta bölüm başı 9 milyondan 10 bölüm 90 milyon tutuyordu ve fazla buldular. Elbette böyle bir eserin daha çok tutulması ve başarılı iş ortaya koyulursa sağlam bir gelir kaynağı olması ihtimaldeydi ama günün birinde iptalini duyup çok sağlam küfürler de yiyebilirdi Netflix. Umarım oyuncu seçimleri başarılı olur ve lütfen arada bir Cate ile Hugo'yu görelim. Işığın hanımı olmazsa pek de bir anlamı kalmaz :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Tom Waits

Bazen forumun zeka ortalamasından hakikaten şüphe ediyorum. Adam eğrisini doğrusunu bilmeden millete iftira atıyor yok para yemiş lanet olsun falan. Sonra gidiyor yapımcı firmaya laf çakıyor yeter sömürdünüz artık bırakın bu eserin peşini diye. Öbürü geliyor amazon kaldıramaz diyor. Öteki üçlemeyi rezil edecek ne gerek var diyor. Değişik olaylar dönüyor.

Yeni nesil çok aptal geliyor abi. Yazık.

Şu sürekli yeni nesilden dem vuran yeni yetmeler de komedi yahu. Yaşım falan yazıyor profilde çok merak ediyorsan. Sincap seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 14 Kasım 2017; 10:37:57 >
  • Sıfır sevişme olursa izlerim. Goblin cüceye,troll elfe hallenecekse ben yokum.
  • Bazı yorumlara bakıyorum da sadece başlığa göre yorum yapılıyor. Önce bir içeriği oku, ondan sonra yorum yap. Bak adam yazmış;

"Amazon'un birden fazla sezon için resmi onayı verdiği ana dizi, Tolkien'ın klasik serisinin ilk kitabı olan Yüzük Kardeşliği'nin öncesinde geçecek ve Orta Dünya'da geçen yeni bir hikaye anlatacak."

Hala daha ne gerek var, filmi var vs. yorumlar yapılıyor. İlginç.

• Bende film kalitesine yaklaşamayacağını düşünüyorum, gereksiz buluyorum ama bu işi kaldıramaz dediğiniz Amazon şu an Google ve Apple dan sonra dünyadaki en değerli şirket. Her türlü Netflix tende Hbo dan da daha fazla imkan sağlarlar çünkü kendilerinin ilk büyük işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthFourier -- 14 Kasım 2017; 10:37:38 >
  • İyi olmuş Amazon'un aldığı..Artık bizim buralarda da yaygınlaşsın da gayet güzel Amazon.
  • Tom Waits kullanıcısına yanıt
    3-5 yoruma göre yeni neslin zeka analizini yapman ve sonunda da hepsine aptal demen, gerçekten trajikomik bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanıncipsi

İstemiyoruz, orta dünyamızın popüler kültürün bir parçası olmasını istemiyoruz.

Dünyanın en çok satan kitap serilerinden biri zaten popüler kültürün bir parçasıdır.
  • Ginga Bishounen kullanıcısına yanıt
    Hayır katılmıyorum 1955 yılında çıkmış kitaplara popüler kültür demek doğru gelmiyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.