Şimdi Ara

Yüzüklerin Efendisi dizisini Amazon aldı; ilk detaylar paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüzüklerin Efendisi dizisini Amazon aldı; ilk detaylar paylaşıldı 
    Tüm zamanların en sevilen fantastik serilerinden Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings), beyaz perdeden sonra şimdi de televizyona uyarlanıyor. J.R.R. Tolkien'ın unutulmaz serisinin film ve dizi haklarını elinde bulunduran Warner Bros, Yüzüklerin Efendisi dizisi için bir süredir görüşme halinde olduğu Amazon ile anlaşmaya vardı.

HBO ve Netflix gibi güçlü rakipleri geride bırakarak dizinin haklarını satın alan Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisine birden fazla sezon için resmi onayı verdi. Yüzüklerin Efendisi kitap ve filmlerinde anlatılan hikayenin öncesinde geçecek bu ana dizinin yanı sıra bir spinoff dizisi için de hazırlıklara başlandı.

Amazon cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmese de şirketin Yüzüklerin Efendisi dizisini alabilmek için yaklaşık 250 milyon dolar ödediği söyleniyor. Sadece haklar için ödenen bu 200 - 250 milyon doların yanı sıra dizinin prodüksiyonu için de her sezon yaklaşık 100 - 150 milyon dolar harcanması bekleniyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapımcılığını; film üçlemesinin de yapımcısı olan New Line Cinema, Amazon Studios, Tolkien Estate and Trust ve HarperCollins üstlenecek.

Amazon'un birden fazla sezon için resmi onayı verdiği ana dizi, Tolkien'ın klasik serisinin ilk kitabı olan Yüzük Kardeşliği'nin öncesinde geçecek ve Orta Dünya'da geçen yeni bir hikaye anlatacak.

• Kafana silahmı doğrultuyorlar izle diye? Sanane popüler kültürün nasıl vampir gibi emmesinden, cılkını çıkarmasından? ''Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak'' Yüzüklerin efendisi belli bir zümreye mi ait? Hayırdır? Çocukların ve ergenlerin bu kadar sevebilecek olması neden rahatsız etti seni? Bakarsın yapım dandik, tolkien'in eserine ihanet, İZLEMEZSİN.Ne kadar dandik ve saçma olursa olsun, bu eserin büyüklüğünden bir şey götürmez.
    Hocam daha dizi çıkmadan bu kadar önyargılı ve negatif olmanın anlamı nedir? Vahiy mi indi dizi berbat olacak diye?

O paragöz dediğin mirasçı Christopher Tolkien babasının miras bıraktığı yarım hikayeleri tamamlayan orta dünya haritalarını çizen adam.Adam Peter Jackson'ın hobbit faciasına sinirlenip babamın diğer eserlerinin artık sinemaya aktarılmasına izin vermeyeceğim diyor sen adama paragöz diyorsun.
    Tartışma konusu olan nedir? Tarihin en iyi fantastik filmi olan ve muhtemelen daha iyisi gelmeyecek filmin dizisi çekilirse filmi kaldıramaz, kalite düşer.

Ben diyorum ki tarihin en iyi fantastik filmi zaten tarihin en iyi fantastik kitabının onda biri etmedi. Dizi daha da rezil olacak, bu koskoca yaratılmış en büyük kurgu daha da kötü olacak.

Tolkien'in dahi, bilge, alçak gönüllü, cesur ve mütevazi kahramanı olan Frodo Bagins filmin en gıcık kahramanı. Şimdi bu hikayede başrol yok. Yani tek başrol yok. Bir çok başrol olsa da en ön planda olan Frodo Bagins, Aragorn ve Samwise Gamgee. PJ bizim en başrol Frodo Bagins'imizi alıyor önemli karakter özelliklerini Samwise Gamgee karakterine yüklüyor. İzleyici genelde okuyucu olmadığı için de Frodo Bagins gıcık, ergen bir embesil gibi biliniyor. 51 yaşında lan adam. Terbiyesizlik değil mi PJ'nin yaptığı. 51 yaşında, bilge, alçak gönüllü ve cesur kahramanımızı neye çevirdi. Kitabı okuyana kadar ben de gıcıktım, tıpkı Denethor gibi. Denethor'da aynı şekilde bir kahraman. Ama aksine Boromir gıcık biri. Hem gıcık hem bildiğin kıskanç, kaprisli.

Hobbit filmini izlediniz işte. Orada ki elfler ile kitaptaki elfler arasında hiçbir alaka da yok. Filmin sonunda Legolas'a babası Yolgezer'i bul, babası Arathorn iyi bir adamdı diyor. Halbuki Beş Ordu Savaşı sırasında Aragorn Ayrıkvadi'de 10 yaşında bir veletti henüz. Yolgezer adını almamıştı ki daha bir çocuk. Bir ton örnek var yani. Yazmakla bitmez bunlar.

Şimdi ben Tolkien'in çocuğu olsam buna nasıl sinirlenmem ki. Gidin Harry Potter çekin baştan tam dizi olmalık hikaye, yazar hayatta, bas parayı verirse hakkı istediğini yap. Londra'da geçiyor mekan sıkıntısı da olmaz. Harry Potter kötü demiyorum. Elimde seri kitapları ve arşivimde filmleri var, severim çok güzeldir.

Kitabını okuyun. Popüler bir kelime farkındayım " okuyorum, bak ben ne çok okudum, şuraya foto da atayım " gibi geliyor. Değil, gerçekten değil. Orta Dünya okuyun, okutun, çocuğunuza, yeğeninize ( ben de ters tepti basmıyor kafaları 7. sınıf için de ağırmış öğretmenleri diyor Hobbit için ), komşu çocuklarına vs okutun. Zihni açılır, hayal dünyası genişler. Ergenlerin ellerine Elif Şafak kitapları verip popüler kültüre köle etmeyin. Bir şey katmaz onlara.

İşte bu sebepten karşıyız. Öyle boş laf olsun diye değil.

Ama anlaşılan aileye, değere rağmen para için yapılacak. Bari bu sefer Frodo ile Denethor en azından bu ikisi adam gibi yansıtılsın, hikayeye sadık kalınsın.
  • Her sezon 10 bölüm olacak ve her sezon içinde 150 milyon dolarsa bütçe çekilebilir.

• Ya iyi güzel kardeşim gerçekten sevindim haberi okurken elim ayağım titredi de daha ana dizi çıkmadan spin off duyurmak nedir?_ hangisin iizleyeceğiz nasıl takip edeceğiz şunu sıra sıra tek tek yapsanız olmuyor mu? illa aynı anda bir spin off gelmek zorundamı... ayrıca dizinin hakları için harcanana paranın produksiyon için harcanacak olandan daha çok olması ne kadar üzücü... bakalım hikaye nasıl olacak hobbit ve yüzüklerin efendisi arası mı? war in the north oyununa dönmesinde.

• Amazon her ne kadar soru işareti olsa da bende, 2. Çağ ve Sauron'nun yükselişi anlatılmasını isterim açıkçası
  • Keşke HBO alsaydı .

• bundan seneler önce çekildi filmler.teknoloji çok gelişti ve ucuzladı.bakalım daha az bütçeyle filmleri kadar kaliteli yapılacak mı?

• Orta dünya olsun isterse çamurdan olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün seson sadece Dialog üzerinden yüreyecek. Sagol almayayim.

• Amazon dizi platformunda çıkışı bu diziyle yapabilir.Dünyada bayağı fazla LOTR hayranı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lütfen kaliteli olsun ya
  • Altında ezilecekler haberleri yok. Dünyanın en zengin insanısın ama umarım bi şekil batarsın Jeff Bezos. Güzelim üçleme popüleriteye yem olacak. Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak. Orta Dünya'yı sömüre sömüre bir hal oldun Warner Bros. Ayriyetten paragöz Tolkien mirasçılarının da kulaklarını çınlatıyorum. Warner Bros zaten bokunu çıkardı bu işin. Utanmadan hala onay veriyorsunuz. Bir ara dava açmıştınız bunlara, yine para verip susturdular sizi büyük ihtimal. Yazık. Bu işte parmağı olan herkesin yüzüne tükürüyorum buradan. Beter olun.
  • Keşke HBO alsaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Altında ezilecekler haberleri yok. Dünyanın en zengin insanısın ama umarım bi şekil batarsın Jeff Bezos. Güzelim üçleme popüleriteye yem olacak. Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak. Orta Dünya'yı sömüre sömüre bir hal oldun Warner Bros. Ayriyetten paragöz Tolkien mirasçılarının da kulaklarını çınlatıyorum. Warner Bros zaten bokunu çıkardı bu işin. Utanmadan hala onay veriyorsunuz. Bir ara dava açmıştınız bunlara, yine para verip susturdular sizi büyük ihtimal. Yazık. Bu işte parmağı olan herkesin yüzüne tükürüyorum buradan. Beter olun.

Kafana silahmı doğrultuyorlar izle diye? Sanane popüler kültürün nasıl vampir gibi emmesinden, cılkını çıkarmasından? ''Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak'' Yüzüklerin efendisi belli bir zümreye mi ait? Hayırdır? Çocukların ve ergenlerin bu kadar sevebilecek olması neden rahatsız etti seni? Bakarsın yapım dandik, tolkien'in eserine ihanet, İZLEMEZSİN.Ne kadar dandik ve saçma olursa olsun, bu eserin büyüklüğünden bir şey götürmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.J

quote:

Altında ezilecekler haberleri yok. Dünyanın en zengin insanısın ama umarım bi şekil batarsın Jeff Bezos. Güzelim üçleme popüleriteye yem olacak. Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak. Orta Dünya'yı sömüre sömüre bir hal oldun Warner Bros. Ayriyetten paragöz Tolkien mirasçılarının da kulaklarını çınlatıyorum. Warner Bros zaten bokunu çıkardı bu işin. Utanmadan hala onay veriyorsunuz. Bir ara dava açmıştınız bunlara, yine para verip susturdular sizi büyük ihtimal. Yazık. Bu işte parmağı olan herkesin yüzüne tükürüyorum buradan. Beter olun.

Kafana silahmı doğrultuyorlar izle diye? Sanane popüler kültürün nasıl vampir gibi emmesinden, cılkını çıkarmasından? ''Film üçlemesinden sonra doğan ergenlerin ağzında olacak'' Yüzüklerin efendisi belli bir zümreye mi ait? Hayırdır? Çocukların ve ergenlerin bu kadar sevebilecek olması neden rahatsız etti seni? Bakarsın yapım dandik, tolkien'in eserine ihanet, İZLEMEZSİN.Ne kadar dandik ve saçma olursa olsun, bu eserin büyüklüğünden bir şey götürmez.

"Beğenmiyorsan izlemezsin" bu lafa da tavım. Başka argümanınız yok. Benim veya başkasının izlememesiyle düzelecekse bu iş izlemeyelim. Sizin gibi her şeye balıklama atlayanlar yüzünden her şeyin boku çıkıyor zaten. Bunu da çıkarın. Hatrım kalır.

• Amazon'un kendini duyurma dizisi olarak kullanacağından eminim , en azından başarılı bir iş yapmaya çalışacaklardır.(Bütçe konusunda sıkıntınız olmasın Jeff Bezos halleder şansa bırakmaz.)Ayrıca yapımcılarda New Line Cinema ve Tolkien Estate olacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stannis Baratheon. -- 14 Kasım 2017; 1:12:32 >
  • Amazon bu işin altından kalkamaz

• 2. çağ anlatılırsa güzel olur. Ama kitaplarda dahi 2. çağ hakkında pek bilgi olmadığı için senaryo uydurulursa ortaya war in the northa benzeyen bir dizi çıkar. Hakkını verirlerse efsane olur ama küçük yanlışlar dahi vasat bir dizi olmasına neden olur.

• quote:

Hocam daha dizi çıkmadan bu kadar önyargılı ve negatif olmanın anlamı nedir? Vahiy mi indi dizi berbat olacak diye?

O paragöz dediğin mirasçı Christopher Tolkien babasının miras bıraktığı yarım hikayeleri tamamlayan orta dünya haritalarını çizen adam.Adam Peter Jackson'ın hobbit faciasına sinirlenip babamın diğer eserlerinin artık sinemaya aktarılmasına izin vermeyeceğim diyor sen adama paragöz diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.can.tas -- 14 Kasım 2017; 5:19:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K.can.tas

quote:

Yav arkadaş foruma 3 5 bişey okumaya giriyoruz her konunun altında aklı olmayıp fikri olan şahısların pisliklerini görüyoruz.Bi bakın istisnasız her konuya muhalefet eden hiçbir şeyi beğenmeyen ergenler ürüyor.

Ortada 3 kült film varken, zaten bu üçleme bu filmlerle en tepe noktasına ulaşmışken, dizi işine girip efsanenin cılkını çıkarmak manasız. Film de değil, dizi farkındaysanız. Tonla başka hikaye var, onlara yönel. Sözün sadece Christopher Tolkien'de olmadığını varsayarak böyle bir yorum yaptım. 92 yaşında adamın her türlü aklına girer ailesi. Güzel başlamışsın ama saygısızca bitirmişsin cevabını aferin.

• Tartışma konusu olan nedir? Tarihin en iyi fantastik filmi olan ve muhtemelen daha iyisi gelmeyecek filmin dizisi çekilirse filmi kaldıramaz, kalite düşer.

Ben diyorum ki tarihin en iyi fantastik filmi zaten tarihin en iyi fantastik kitabının onda biri etmedi. Dizi daha da rezil olacak, bu koskoca yaratılmış en büyük kurgu daha da kötü olacak.

Tolkien'in dahi, bilge, alçak gönüllü, cesur ve mütevazi kahramanı olan Frodo Bagins filmin en gıcık kahramanı. Şimdi bu hikayede başrol yok. Yani tek başrol yok. Bir çok başrol olsa da en ön planda olan Frodo Bagins, Aragorn ve Samwise Gamgee. PJ bizim en başrol Frodo Bagins'imizi alıyor önemli karakter özelliklerini Samwise Gamgee karakterine yüklüyor. İzleyici genelde okuyucu olmadığı için de Frodo Bagins gıcık, ergen bir embesil gibi biliniyor. 51 yaşında lan adam. Terbiyesizlik değil mi PJ'nin yaptığı. 51 yaşında, bilge, alçak gönüllü ve cesur kahramanımızı neye çevirdi. Kitabı okuyana kadar ben de gıcıktım, tıpkı Denethor gibi. Denethor'da aynı şekilde bir kahraman. Ama aksine Boromir gıcık biri. Hem gıcık hem bildiğin kıskanç, kaprisli.

Hobbit filmini izlediniz işte. Orada ki elfler ile kitaptaki elfler arasında hiçbir alaka da yok. Filmin sonunda Legolas'a babası Yolgezer'i bul, babası Arathorn iyi bir adamdı diyor. Halbuki Beş Ordu Savaşı sırasında Aragorn Ayrıkvadi'de 10 yaşında bir veletti henüz. Yolgezer adını almamıştı ki daha bir çocuk. Bir ton örnek var yani. Yazmakla bitmez bunlar.

Şimdi ben Tolkien'in çocuğu olsam buna nasıl sinirlenmem ki. Gidin Harry Potter çekin baştan tam dizi olmalık hikaye, yazar hayatta, bas parayı verirse hakkı istediğini yap. Londra'da geçiyor mekan sıkıntısı da olmaz. Harry Potter kötü demiyorum. Elimde seri kitapları ve arşivimde filmleri var, severim çok güzeldir.

Kitabını okuyun. Popüler bir kelime farkındayım " okuyorum, bak ben ne çok okudum, şuraya foto da atayım " gibi geliyor. Değil, gerçekten değil. Orta Dünya okuyun, okutun, çocuğunuza, yeğeninize ( ben de ters tepti basmıyor kafaları 7. sınıf için de ağırmış öğretmenleri diyor Hobbit için ), komşu çocuklarına vs okutun. Zihni açılır, hayal dünyası genişler. Ergenlerin ellerine Elif Şafak kitapları verip popüler kültüre köle etmeyin. Bir şey katmaz onlara.

İşte bu sebepten karşıyız. Öyle boş laf olsun diye değil.

Ama anlaşılan aileye, değere rağmen para için yapılacak. Bari bu sefer Frodo ile Denethor en azından bu ikisi adam gibi yansıtılsın, hikayeye sadık kalınsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gcb1903 -- 14 Kasım 2017; 4:6:35 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.