Şimdi Ara

Yüzük parmağım uyuşuyor, geniş mouse arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüzük parmağımda uzun süreli mouse kullanımında uyuşma hissizlik gibi şeyler oluyor. Ülkemizden alabileceğim yüzük parmağımı destekleyecek avuçiçi mouse arıyorum ama Logitech G600 dışında bulamadım. O da pek rahat edebileceğim bi mouse gibi durmuyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Örnek:
    Func MS-3
     Yüzük parmağım uyuşuyor, geniş mouse arıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat.92

Yüzük parmağımda uzun süreli mouse kullanımında uyuşma hissizlik gibi şeyler oluyor. Ülkemizden alabileceğim yüzük parmağımı destekleyecek avuçiçi mouse arıyorum ama Logitech G600 dışında bulamadım. O da pek rahat edebileceğim bi mouse gibi durmuyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Örnek:
    Func MS-3

G600 MMO gibi oyunlar için olan bir fare daha çok. 8200 DPI'lık sensörü var ve yüzük parmağınıza gelen kısım aslında bir tuş. G-Shift diye geçiyor ve üzerindeki her tuşa ikinci bir fonksiyon ekliyor yani G5 tuşuna ikinci bir fonksiyon atıyorsunuz yüzük parmağınızdaki G-Shift tuşuna basıp G5'e bastığınızda o ikinci fonksiyon işliyor. Eğer kullanmayacaksanız böyle özellikleri veya MMO gibi oyunlar oynamıyorsanız pek işinize yaramaz. Şu anda kullandığınız fareyi merak ettim acaba fare ufak olduğu için böyle bir sorun yaşıyor olabilir misiniz? Eğer kolunuz oturduğunuz yerden çok yukarıda duruyorsa bu tip uyuşmalara o da sebep olabilir. Fare kaynaklı bir uyuşmadan öte dediğim gibi sürekli yukarıda tutuyorsanız o elinizi bu yüzden de uyuşuyor olabilir.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Mouse/logitech-910-001882-m570-wireless-trackball-mouse/productdetails.aspx?I_ID=50961
    Uzun süreli kullanıyorsanız buna benzer alışması biraz daha zor fakat daha rahat farelere de göz atabilirsiniz.
    Mionix Naos 8200 gibi fareler de yüzük parmağına destek veriyor fakat onları yurtdışından getirtmek burada garantili bir Logitech G600 almaktan daha pahalıya gelir bu yüzden G600 oyun oynamayacaksanız bile daha iyi bir tercih olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silence34 -- 11 Ağustos 2013; 6:35:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Silence34

quote:

Yüzük parmağımda uzun süreli mouse kullanımında uyuşma hissizlik gibi şeyler oluyor. Ülkemizden alabileceğim yüzük parmağımı destekleyecek avuçiçi mouse arıyorum ama Logitech G600 dışında bulamadım. O da pek rahat edebileceğim bi mouse gibi durmuyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Örnek:
    Func MS-3

G600 MMO gibi oyunlar için olan bir fare daha çok. 8200 DPI'lık sensörü var ve yüzük parmağınıza gelen kısım aslında bir tuş. G-Shift diye geçiyor ve üzerindeki her tuşa ikinci bir fonksiyon ekliyor yani G5 tuşuna ikinci bir fonksiyon atıyorsunuz yüzük parmağınızdaki G-Shift tuşuna basıp G5'e bastığınızda o ikinci fonksiyon işliyor. Eğer kullanmayacaksanız böyle özellikleri veya MMO gibi oyunlar oynamıyorsanız pek işinize yaramaz. Şu anda kullandığınız fareyi merak ettim acaba fare ufak olduğu için böyle bir sorun yaşıyor olabilir misiniz? Eğer kolunuz oturduğunuz yerden çok yukarıda duruyorsa bu tip uyuşmalara o da sebep olabilir. Fare kaynaklı bir uyuşmadan öte dediğim gibi sürekli yukarıda tutuyorsanız o elinizi bu yüzden de uyuşuyor olabilir.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Mouse/logitech-910-001882-m570-wireless-trackball-mouse/productdetails.aspx?I_ID=50961
    Uzun süreli kullanıyorsanız buna benzer alışması biraz daha zor fakat daha rahat farelere de göz atabilirsiniz.
    Mionix Naos 8200 gibi fareler de yüzük parmağına destek veriyor fakat onları yurtdışından getirtmek burada garantili bir Logitech G600 almaktan daha pahalıya gelir bu yüzden G600 oyun oynamayacaksanız bile daha iyi bir tercih olabilir.

Hocam yorumunuz için teşekkürler. G600ün incelemelerini izlemiştim o durumunu biliyorum. Ama ona rağmen tercih edebilirim çünkü başka bir şey bulamadım.
    Şu anda logitechin orta boylarda bi parmak ucu faresini kullanıyorum. 20-25 liraya idareten almıştım. Küçük geldiği için uyuşmaya katkısı olabilir bilemiyorum. Kolumun yukarıda olmasından dolayı uyuştuğunu hatırlıyorum da bu farklı bi uyuşma Tam adını koyamadığım bir şey. Huzursuz bacak sendromu gibi.
    m570 alsam oyunlarda kullanmak için ayrıca bi mouse ihtiyacım daha doğar sanırım Karşıma istediğim mouse çıkmazsa g600 alacakmışım gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat.92 -- 11 Ağustos 2013; 7:04:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Silence34

quote:

Örnek:
    Func MS-3

Hocam yorumunuz için teşekkürler. G600ün incelemelerini izlemiştim o durumunu biliyorum. Ama ona rağmen tercih edebilirim çünkü başka bir şey bulamadım.
    Şu anda logitechin orta boylarda bi parmak ucu faresini kullanıyorum. 20-25 liraya idareten almıştım. Küçük geldiği için uyuşmaya katkısı olabilir bilemiyorum. Kolumun yukarıda olmasından dolayı uyuştuğunu hatırlıyorum da bu farklı bi uyuşma Tam adını koyamadığım bir şey. Huzursuz bacak sendromu gibi.
    m570 alsam oyunlarda kullanmak için ayrıca bi mouse ihtiyacım daha doğar sanırım Karşıma istediğim mouse çıkmazsa g600 alacakmışım gibi duruyor.

Aradığınız şey gerçekten zor o yüzden yapabileceğim pek öneri yok. G600 ile FPS tarzı oyunları oynamak nasıl bir his verir bilmiyorum fakat güzel bir fare. Eğer imkanınız varsa ödünç de olsa büyük bir fareyle deneyin derim fakat imkanınız yoksa G600 tek alternatifiniz gibi görünüyor. Kolay gelsin şimdiden :)

• Sizin sorununuz boyun fıtığı gibi farklı bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir.Bence bir hekime başvurun.Uzun süre bilgisayar başında duruyorsanız ara verin .Spor yapmıyorsanız spora başlayın.Egzersiz de olabilir.Aynı şeyleri yaşadığımdan biliyorum.
  • @Silence34 büyük bi fare bulup tecrübe etmeye çalışırım teşekkürler

@nirvanha Hocam sorun parmağımın rahat etmemesinden dolayı bi rahatsızlık. Zamanında dediğiniz gibi hareketsizlikten uyuştuğu olmuştu 1 haftaya yakın elimin sağ tarafında karıncalanma vardı. Powerball almıştım arada onunla çalışarak geçirmiştim onu fakat şu anki huzursuzluğumun sebebi mousela alakalı
  • g500s al buyuk bır mouse ben de sıparıs ettım salı gelır gercekten ele oturuyor
  • Teşekkürler bikaç güne Vatan Bilgisayar'da g600 g500 ve thermaltake'in mouselarını biraz kurcalayıp rahat edebileceğimi düşündüğüm bişey alıcam. Ülkemize çoğu marka girmiş olsa da hala birçok marka modeli bulamamak üzücü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.