Şimdi Ara

Yüzme ile ne kadar sürede vücut yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
63.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haftada toplam 5 saat yüzme ile ne kadar sürede vücut oluşur ? Yarın başlasam Haziran 2009'da güzel olur mu ?

• Yüzme ile vücut yapılsa idi balinalar Herkül gibi olurdu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Yüzme ile vücut yapılsa idi balinalar Herkül gibi olurdu.

bu sözünden yüzme ile vücut yapılmaz gibi bir sonuç çıkarmamızı mı bekliyon yoksa öylesine mi dedin=?
  • Bence haftada 5 saat haziran 2009 a kadar yüzmek vücudunu ciddi anlamda toparlar ama o kaslı vucutlardan yapar mı bilemiyorum.
  • Yüzme ile tabii vücut yapılarbilir ama Olimpiyat şampiyonu michael phelps gibi çalışmak gerek..!
    Haftada beş saat ile çok zor.
  • ben yaz boyu denizden nerdeyse hiç çıkmadım evimin deniz kenarında olma sebebiyle:) gözle farkedilir derecede göğüs kasları meydana geliyo
  • Yüzme Kasıyla Normal Ağırlıkla çıkan kaslar farklıdır.Yüzücüler Ağırlık çalışmaz bu yüzden.Göğüs Kası Omuz kasın gelişir ama çok çalışırsan
  • [Deleted by Admins]
  • tabi uzun süre yüzen ınsanların bacak eklemleri için kara sporu d yapması gerekiyor. Haftada 5 saat yüzmeyi arttırıp, bir de üstüne koşu tarzı bir spor eklersen dengesiz kas yapmamış olursun. Michael Phelpsin de en büyük sorunlarından biriymiş bu. Antrenörü koşmayı yasaklamış kendisine asla kara sporuyla desteklemedikleri için, çok fazla suyun içinde kalmaktanda da eklemlerinin bi kısmı yumusadıgı ıcın kosarken düşüyormuş diye duymuştum ben.
  • dostum şişme kas istiyosan body ye git sadece üçgen geniş göğüs şekilli bir vücut istiyosan yüz ama sırf şınav lada oluyor haberin olsun 5 ay düzenli bir şekilde şınav çekersen görüceksin şekilli güzel bir vücudun olur.
  • yüzme iç organlarda bir miktar yağlanmaya sebeb olur
    yüzücülere dikkat ettiyseniz kasları fazla belirgin değildir
  • haftada 5 saat yüzersen fazla gelişmez vücudun haziran 2009 da önemli birşeymi var acaba?
  •  Yüzme ile ne kadar sürede vücut yapılır?

Şöyle vücüt olacak varya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnuR -- 14 Aralık 2008; 20:12:27 >
  • Yüzme göğüs ve kanat kaslarını çalıştırır..
    Biceps fazla gelişmez..
    Kalça ve baldırlarda farklı büyüme olur..
    Mesela baldır büyürken bilek normal kalır,topu üstü ayak arkası kas torbasıda gelişmez..

Bölgesel gelişim olur..
    İstenilen her yer için bodybuilding yapmak gerekir..
  • yüzme vücuttaki çoğu kası çalıştırır ama daha çok vücudu forma sokup kondüsyon sağlar.

vücudundaki kas kütlesinin artmasını istiyorsan kaslarını zorlamalısın.şöyle örnek vereyim.

1. çalışma şekli
    her hareketten 3 setten 15 adet.
    örneğin bir dambıl o kadar ağır olmalı ki bunu anca 15 kere kaldırabilmelisin ve bunu 3 defa tekrar etmelisin.bu şekilde kaslarına gerekli uyartıyı vermiş olursun ve kas kütlen gelişir.üstelik fazla tekrar yapmadığın için enerji harcaman düşük olur.

2.çalışma şekli.
    her hareketten 3 ya da daha fazla setten 50 adet.
    bu çalışma şekli kas kütlesini çok fazla artırmaz fakat kaslarının yapısında değişiklik olur.Bu çalışma şekli ile kas kütlesinden ziyade dayanıklılık artar.hareket sayısı fazla olduğundan daha fazla enerji harcanır.

Yüzme 2. çalışma şekline daha yakın bir antreman şeklidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: ekostros

dostum şişme kas istiyosan body ye git sadece üçgen geniş göğüs şekilli bir vücut istiyosan yüz ama sırf şınav lada oluyor haberin olsun 5 ay düzenli bir şekilde şınav çekersen görüceksin şekilli güzel bir vücudun olur.

Bir spor bu kadar kötü anlatılabilirdi.
    Şişme kas=Body yani öyle mi?
    Ayrıca şişme kas nedir yahu?

Ayrıca yüzme kas falan yapmaz.Kas sadece ağırlık çalışma ve ona destek olarak beslenmeyle oluşur.
    Yüzücülerin vücutlarının görünümünün sebebi ise yağ oranlarının düşük olmasıdır.Bunu fitness'la bile yapabilirsiniz.
  • Teşekkürler yardımlar için..

Haziran 2009'da özel birşey yok okul bitiyor falan diye dedim zaman hedefledim öyle..

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bell-mere -- 29 Temmuz 2021; 22:16:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kaan_G

sağlıklı bi güzel vücut istiyosan yüzme

yukarda arkadaş da demiş yüzücülerin yağ oranı az diye

boyun da uzar hem ..

yüzelim mi yüzmeyelim mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

quote:

Orjinalden alıntı: Kaan_G

sağlıklı bi güzel vücut istiyosan yüzme

yukarda arkadaş da demiş yüzücülerin yağ oranı az diye

boyun da uzar hem ..

yüzelim mi yüzmeyelim mi?

Derisiyle yiyecek değiliz heralde yüz gitsin

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.