Şimdi Ara

Yüzde yağlanma nasıl geçer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüzümü yıkadıktan 1 saat sonra yağlanıyor çözümü varmı sabun filan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben yağlanma ve sivilce izleri için effaclar duo+ aldım 1 haftadır kullanıyorum, 1 gram yağlanmiyor. Ama her cilt için aynı olur mu bilmem doktora falan sormak gerekebilir.
  • Yağlanma ergelikte başladı değilmi? Cevabın kesinlikle evet. Çünkü testislerden üretilen testesteron hormonu periferdeki androjen reseptörlerine bağlanıp 2.cil seks karakterlerini geliştirirken aynı zamanda subdermal sebase bezlerini aktive ediyor. Yağ salgısı katlanarak artıyor. Taşaklarını aldırabilirsin. Böylece testesteron salgısı büyük ölçüde düşer ve yağlanman azalır. Ama adrenal bezlerde bir miktar erkek gonadal hormonları yapıldığından sorunun tam olarak geçmeyecektir. Geçmiş olsun

• Gözenekler dolduğu için yağlanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen 2 saatte bi yıkamam gerekiyo yoksa boyundan yukarısı full yağ saçlarda dahil ama vücut gayet iyi
  • Aynen öyle. Mesela insanın T bölgesi denilen yeride sebum bezleri örnek veriyorum genital bölgeye göre fazla olur. Saçlarda da yağlana oluyorsa saç dökülmesi yaşaman da bir diğer risktir. Yağlı saç dökülme açısından risk grubudur. Bunun malesef tek çaresi suratına antiandrojenik madde sürmek olacaktır. Yada sürekli silmek zorundasın. Ama dert etme yaş ilerledikçe yağlanman da azalma eğilimi gösterecek. Bu genetiksel durumdan kaçış yok. Bunları yaşayacaksın

• quote:

Orijinalden alıntı: noxcho95

Yağlanma ergelikte başladı değilmi? Cevabın kesinlikle evet. Çünkü testislerden üretilen testesteron hormonu periferdeki androjen reseptörlerine bağlanıp 2.cil seks karakterlerini geliştirirken aynı zamanda subdermal sebase bezlerini aktive ediyor. Yağ salgısı katlanarak artıyor. Taşaklarını aldırabilirsin. Böylece testesteron salgısı büyük ölçüde düşer ve yağlanman azalır. Ama adrenal bezlerde bir miktar erkek gonadal hormonları yapıldığından sorunun tam olarak geçmeyecektir. Geçmiş olsun

amin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.