Şimdi Ara

Yusuf hoca hikayeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 3
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 25 dakika
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • @KlavYE@ (3 mesaj) Dr. Alfred Blalock (1 mesaj) PAUL WALKER (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (4 mesaj) Mini (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • 1- BUNDAN YILLAR ÖNÇE 2015 SENESİNDE BİR YAKINIM (RIZA SALAĞI) HOMOROYİD AMELİYADI OLDUĞU İÇİN HASDANEYE ĞİTMİŞDİM. AYLARDAN MARTIN ONBEŞİYDİ. AMELİYADIN BİTMESİNİ BEKLERKEN SIKILDIĞIM İÇİN BARİ AMELİYADANEYE ĞİREYİM HEM RIZAYADA BİR SELAM VERİRİM MORAL OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM.

  2- UZUN ISRARLAR SONUÇU ZORLAN İÇERİ ĞİRDİM FAKAD HEM RIZA ĞEBEŞİ BENİ ĞÖRÜNCE NARKOZUN ETKİSİ ALTINDA UYUYOR TAKLİDİ YABDIĞI HEM ORADADA ÇOK SIKILDIĞIM VE ÜŞÜDÜYÜM HEMDE KAN GÖRMEYE DAYANAMADIĞIM İÇİN BAŞHEKİMİN ODASINA ÇIKMAYA KARAR VERDİM.

  3- İÇERİ ĞİRDİM "SELAMUN ALEYKÜM KOLAY ĞELSİN BAŞHEKİMİM SİZİNDE İŞİNİZ ZOR. KAN LAZIMMI" DEDİM. BENİM KAN GURUBUM AB RHAŞ (-) OLDUĞU İÇİN BULUNMASI EN ZOR KANDIR SİZEDE KAN LAZIM OLUR SONUÇDA İŞİNİZ BU DİYE KANIMI TEKLİF ETDİM.

  4- BAŞHEKİM BENİ ĞÖRÜNCE "OOO YUSUF HOÇAM ŞU AN BOKUNU YEMİŞ BİR TAVUK GİBİ OTURDUĞUMA BAKMAYIN TAMDA AŞŞAĞIDA ACİL KANAMALI BİR HASDAYA AB RHAŞ (-) KAN LAZIMDI İYİKİ ĞELDİN VE HASTANEMİZE BU TEKLİFİ SUNDUN" DEDİ. ĞİZLİDEN ĞİZLİYE ĞELECEK OLAN SEVABLARIN SEVİNCİNİ
  YAŞIYORDUM.

  5- KOŞARAK AŞAĞIYA ĞİTDİK. VAKİD KAYBETMEDEN KOLUMA BİR TAKIM ŞEYLER BAĞLAYIB KANIMI ALDILAR. ALDIKLARI KANI HEMEN SEDYEDEKİ HASDAYA NAKLETDİLER. BİR HAYAD KURDARMANIN HAKLI ĞURURUNU YAŞIYORDUM.

  6- BEN ĞURURUMU YAŞAMAYA DEVAM EDERKEN HASTA BİRDENBİRE TİTREMEYE VE SARSILMAYA AĞAZINDAN KÖBÜKLER ÇIKMAYA BAŞLADI. KUDUZ OLDU ZANNEDEREK SUYLAN KORKUDMAYA ÇALIŞDIM AMA ELİMDEKİ SUYA TEBKİ VERMEDİ. DEMEKKİ KUDUZ DEYİLDİ. O SIRADA DOKDORLAR HEMŞİRELER KOŞARAK YANIMIZA ĞELDİ.

  7_ HASDAYI DERHAL AMALİYADHANEYE ALDILAR. YİNE ISRAR ETDİM AMA BU SEFER ZORLA İÇERİ ĞİREMEDİM. ÇARESİZ BİR ŞEKİLDE KABININ ÖNÜNDE BEKLEMEYE BAŞLADIM. SONUÇDA HASTAYA BİRŞEY OLURSA HEM BİR SÜRÜ KANIMDAN HEMDE ĞELECEK OLAN EN AZ 2 HURİLİK SEVABIMDAN OLACAKDIM.

  8- BİR SÜRE SONRA DOKDOR İÇERİDEN ÇIKDI. "NE OLDU DOKDOR BEY NE OLUR SÖYLEYİN YAŞIYICAKMI" DİYE SORDUM. MASKESİNİ ÇIKARDI. "NE YAZIKKİ HASDA EKS OLDU" DEDİ. "EKS NE LAN" DİYE BAĞIRARAK DOKDORA TOKADI BASDIM VE AMELİYADANEYE DALDIM. AZ ÖNCE KAN VERDİYİM ADAM ÖLMÜŞDÜ :::(

  9- "NEDEN ALLAHIMMM NEDEENNNNNN" DİYE ALLAH"A İSYAN EDİÇEKDİM. AMA SONRA BU HAVADA TEVBE NAMAZI KILMAYA HALİM OLMADIĞI İÇİN İSYAN MİSYAN EDMEDİM EFENDİ GİBİ DURDUM. SEVAB ĞELECEK DİYE BEKLERKEN ĞÜNAHA ĞİRECEK KADAR KERİZ DEYİLDİM.

  10-- BAŞHEKİM YANIMA ĞELDİ. OMZUMA DOKUNARAK "HOÇAM. SİZİN DAMARLARINIZDA ASİL OSMANLI KANI DOLAŞIYORMUŞ. BU CEHABELİYE NAKLEDİNÇE DAYANAMADI KANINIZIN ASALETİNİ KALDIRAMIYARAK SALAK ĞİBİ KIVRANA KIVRANA ÖLDÜ" DEDİ.

  11- BENDE ĞÖZYAŞLARIMI SİLDİM VE "YAHU CEHABELİMİYMİŞ. BİLSEYDİM KANIMA MOJİDO KATIB ÖYLE KAN VERİRDİM O ZAMAN HİÇBİRŞEY OLMAZDI SONUÇDA CEHABELER ALKÖLE ALIŞKINDIR" DEDİM. BAŞHEKİMLE MIHMIHMIH DİYE ĞÜLÜŞDÜK. SONRA MÜSADE İSDEYİB RIZANIN KALDIĞI ODAYA ÇIKDIM.

  12- ŞÜKÜRKİ RIZA İYİYDİ. KENDİNE TAM ĞELEMEMİŞDİ AMA ĞÖREBİLDİYİM KADARIYLAN BİR ŞEYİ YOKDU. "SEN AMELİYAD OLURKEN EKS OLUÇAKSIN DİYE ÇOK KORKDUM RIZA" DEDİM. "EKSMİ EKS NE DEMEK HOÇAM" DEDİ "SEN ANLAMAZSIN CAYİL KÖBEK. BUNLAR TIBBİ TERİMLERDİR. MAL ĞELDİN MAL ĞİDİCEN" DEDİM

  SON • okucam bunu sonra

 • Çoq qomiq xD aqLadImM

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • HARF DEVRİMİ NASIL YAPILDI?

  1- BUNDAN SENELER EVVEL BİR AKŞAM ĞAZ LANBASININ IŞIĞI ALTINDA QUENTİN FİZİYİ ÇALIŞIYORDUM. EVDEKİ HERKEZ KENDİ ODASINA ÇEKİLMİŞ BİLİMSEL DENEYLER YABIYORDU.

  2- O GECE ĞÖRECELİK KURAMI HAKKINDA ÖNEMLİ BURĞULAR ELDE EDMİŞDİM. MESELA AKŞAM NAMAZINDA CEMAADİN KILDIĞI REKAD SAYISI AYNI OLMASINA RAĞMEN NAMAZ BAZISINA KISA BAZISINA UZUN ĞELİYORDU.

  3- İŞDE TAM O ANDA ĞÖRECELİK KURAMIYLAN İLĞİLİ DÜNYANIN KADERİNİ DEYİŞDİRİÇEK BİR ŞEY KEŞFEDDİM. AYNŞIDANLA YANYANA OLSAK KENDİMİ TUDAMAZ, SEVİNÇDEN KENDİME HAKİM OLAMAYIB ÜNLÜ FODOĞRAFINDA ÇIKARDIĞI DİLİNİ ISIRIRDIM.

  4- "YUSUF HOÇANIN QUENTİN FİZİYİ REHBERİ" İSİMLİ DEFDERİME UZANIB KALEMİ ELİME ALDIM. TAM DENEYLER SONUCU ELDE ETDİYİM BURĞULARIMI YAZÇAKDIMKİ BİRDENBİRE YAZAMADIMI FARKEDDİM.
  ELİF YAZAMIYOR, BE YAZAMIYOR, TE HİÇ YAZAMIYORDUM...

  5- ZEL HARFİNE KADAR DENEDİM. OLMUYOR OLMUYORDU. KOŞARAK DEDEMİN LABARODURUNA GİRDİM. ĞÖRDÜYÜM MANZARA KARŞISINDA DEHŞEDLEN DONAKALMIŞDIM. DEDEM SOĞUK FÜZYON DENEY TÜBÜNE ZEYDİNYAĞI KOYUYORDU. DEDE NE YABIYORSUN DEYİNÇE "SOĞUK FÜZYON ZEYDİNYAĞIYLAN YABILIR" DEDİ AĞLAMAYA BAŞLADIM

  6- O AN HERŞEYİN FARKINA VARMIŞDIM "DEDE" DEDİM
  "SAKİN OL... SANIRIM BİRAZ EVEL CAYİL BIRAKILDIK....."

  DEDEM DEHŞED İÇİNDE BAYILARAK YERE YIĞILDI. ONU ÖYLEÇE BIRAKIB SOKAĞA FIRLADIM. HALK EKMEKÇİ RIZA LABARODORDA BULDUĞU URANYUMU YALIYOR, BERBER FEVZİ AĞAZINA DENEY TÜBÜ SOKUYORDU

  7- CAYİL BIRAKILMALARI İÇİN DİLLERİ DEYİŞEN DİYER MÜMÜNLER BİÇARE ŞEKİLDE SOKAKLARDA KOŞDURUYOR PARMAKLARIYLAN AĞAZLARINI İŞARED EDİB "ĞĞIIIAAĞĞĞAĞĞAĞĞII" DİYE TUHAF SESLER ÇIKARARAK DİLLERİNİN DEYİŞDİYİNİ ANLATMAYA ÇALIŞIYORLARDI... SOKAĞIMIZA BİR KAĞOS VE KARMAŞA HAKİMDİ...

  8- O AN ĞÖKDEN BİR NUR İNDİ. BAŞDA CİN SANIB NAS FELAK OKUYARAK TAŞ ADDIM ĞİDMEDİ. BUDA YEDMEZMİŞ ĞİBİ "TAŞLAMASANA LAN" DİYE ÇEMKİRDİ. HER OLĞUN MÜMÜN ĞİBİ ÖZÜR DİLEDİM. HER OLĞUN MÜMÜN ĞİBİ ÖZÜRÜMÜ KABUL ETDİ VE KONUŞMAYA BAŞLADI:

  9- "EY MÜMÜNLER. SİZLERE ĞELECEKDEN HABER ĞETİRDİM. YILLAR SONRA KARAYAĞIZ UZUN BİR DELİKANLI ÇIKIB BUGÜNÜN HESABINI SORAÇAK. CAYİL BIRAKILIŞINIZIN VE DEYİŞEN DİLİNİZİN İNDİKAMINI ALAÇAK" DEDİ.

  10- BENDE YENİ CAYİL BIRAKILMIŞ OLMANIN VERDİYİ ÖFKEYLEN "LAN SOKDUĞUMUN IŞILDAĞI ŞİMDİ ÇIKSIN HESAB SORSUN QUENTİN FİZİYİ DENEYİM YARIM KALDI BURĞULARIMI DERHAL DEFDERİME KAYDEDİB ĞELECEK NESİLLERE MİRAS OLARAK BIRAKMAM ĞEREKİYOR" DİYE PATLADIM.

  11- IŞIKLI CİSİM (NUR) BENİ SUSDURMAK İÇİN İŞARED PARMAĞINI AĞAZIMA DOKUNDURARAK "ŞŞŞŞ YUSUF....." DEDİ. "HENÜZ DEYİL DAHA ZAMANI VAR GELDİYİNDE ANLIYÇAKSINIZ" DEDİ VE ĞELDİYİ ĞİBİ YOK OLDU. 2002 SENESİNE KADAR BU NURUN O ĞECE BİZE KİMDEN BAHSETDİYİNİ ANLAMAMIŞDIM.

  12- KAĞOS VE KARMAŞA BİRAZ DAHA DURULUNÇA FEVZİYİ HASDANEYE KALDIRIB AĞAZINA DİKİŞ ATDIRDIK. PLEKSİGILAS DENEY TÜBÜ AĞAZINI İÇİNDE KIRILMIŞ LİME LİME ETMİŞDİ. BUĞÜNE KADAR O DEHŞED VERİCİ ĞECEYİ HİÇ KİMSEYE, EN YAKINLARIMA DAHİ ANLATAMAMIŞDIM.

  13- 2002 YILINDA AKB SEÇİLDİYİNDE O GECE ĞÖRDÜYÜMÜZ RUHANİ VARLIĞIN KİMDEN BAHSEDDİYİNİ, ĞELİBDE CAYİL BIRAKILMAMIZIN HESABINI SORACAK OLAN KARAYAĞIZ DELİKANLININ KİM OLDUĞUNU ANLAMIŞDIM. DEDEMSE HALA CAYİL KALMIŞ OLUCAKKİ "LAN BU SIRIKDAN Bİ CACIK OLMAZ" DEMİŞDİ.

  14- SIRF O CÜMLESİ YÜZÜNDEN DEDEMİ DEDELİKDEN REDDETDİM VE "BEN FADİHİN TORUNUYUM SEN BENİM ĞERÇEK DEDEM DEYİLSİN" DİYE DÖVEREK HASDANELİK ETDİM. O ZAMANDAN BERİDE BİR DAHA ĞÖRÜŞMEDİK. ÇÜNKÜ LAF ARAMIZDA UZUN ADAMA AŞIĞIM VE EN YAKINLARIMA DAHİ ÖLÜMÜNE SAVUNURUM

  15- KISAÇA CAYİL BIRAKILMAMIZIN HİKAYESİ BUDUR. DAHA ÖNÇE HİÇ SİZE ANLATAMAMIŞDIM AMA FAZLA KAÇIRINÇA MÜBAREK ÇENEM AÇILDI MAŞALAH. ::::)
  EYER BU İBRED DOLU HİKAYEYİ FİLİME ÇEKİCEKSENİZ TELİF HAKLARINI SATABİLİRİM. BAŞKA ALICISIDA VAR O YÜZDEN ALICAKSANIZ HEMEN SÖYLEYİN.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.