Şimdi Ara

Silinsin lütfen :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
2
Favori
46.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllar önce üniversiteye ilk başladığım zamanda , tecrübesiz , özgüvensiz ve hazırlıksız olmam yüzünden yaşadığım dramın hikayesiydi.
    Bu süreçte onlarca insanla konuştum , acil durumda yardım etmek isteyen , bana fikir akıl ve tavsiye veren , bana maddi destekte bulunan , destek veren herkese teşekkür ederim, yardımınız için minnettarım , hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4120976BF -- 7 Temmuz 2023; 5:51:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Üniversitenin itiraf sayfalarına eve ihtiyacın olduğunu belirt (durduğun süre boyunca elektrik su yemeğe ortak olcağını da belirt tabi ki hatta paran varsa kiraya da) paylaşsınlar. Muhtemelen birkaç gün veya hafta da olsa misafir eden birileri çıkar. Hatta ev arkadaşı arayanlar varsa belki ucuza konaklamayı da halletmiş olursun.
    40 yıl düşünsem bu hükümetin bir kurulusunu savunacağım aklıma gelmezdi.

Sokaga atıyor diye birşey yok. Adamların yeri yok. Adı üzerinde "yedek". Zaten ufacık yerde çok kişi kalıyorlar bildiğime göre, daha nereye yatak atacaklar?

Konu sahibi ise durumun yoksa neden şehir dışına gidiyorsun okumaya? Ailen bilmiyor mu durumu?
    Türkiye'de eğitim sistemi sıfırları toplamaya benziyor. Kısır döngü. Okuyunca bir şey olmuyor ama okuyorsun. Sonra hiçbir yere ait olmayan amaçsız hedefsiz kitleler yaratılıyor sonra bu kitleler bilmem kimlerin kucağına düşüyor. Özellikle devletin kucağına düşmek en kötüsü. Devlet zararlı örgütlerin en beteri.
  • konuş yurtla bir yer bulana kadar misafir odası gibi biyerde kal
  • bunun önlemini almadıysan senin suçun.
  • AleynaFox kullanıcısına yanıt
    1 saat boyunca konuştum ama yapabilecegi birşey olmadığını söyledi

• Nasıl alabilirdim , ne gibi örnek verirmisin

• Aga yedeksin çıkarılma ihtimalin var. Bir yer ayarlayacak parayı alıp yanına gitmen lazımdı.
  • Doğru ama en fazla 1 ay kalabilirim çoğu yeri arayıp konuştum durumu izah ettim hepsi yıllık sözleşme istiyor kesin bir bilgi olmaması beni endiselendiriyor kyk yedek çıkacakmi yurttan ayrılan olurmu hicbisey belli değil

• Netleşene dek bir pansiyon gibi ucuz bir yerde kalamaz mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B57C57CDE

Netleşene dek bir pansiyon gibi ucuz bir yerde kalamaz mısın?
    Etrafta araştırdım ama öğretmen evi var 70 tl ve yerleşimin yüzde 50 si dağ ve ormanlık

• Bilmiyorum kanka zor durumdasın allah yardım etsin.
  • Alakası yok Tramwayın orada daire, otel, pansiyon öğrenci yurdu herşey var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bir kaç arkadaş bul ortak eve çık...
  • hocam hemen acele karar verme ben zamanında kocaeli üniversitesinde okurken 123. yedektim normal gelip kayıt olacaklara 1 hafta süre veriliyordu ilk 100 kişiye bir hafta ikinci 100 e bir hafta gibi sonradan sıra sıra yedekler alınıyordu bence sen 15 20 gün kalacak bir yer ayarla kendine hiç olmadı 3 5 gün öğretmen evinde kal okulda sınıf arkadaşlarından birini illaki razı edersin biraz girişken olman lazım yoksa bana kyk yurdu çıkacak diye bekleme

haa şunuda unutma senin çektiğin zorlugu çeken çok insan var sen hele okula 1 hafta devam et yokmu sınıfında senin durumunda olan geçici de olsa 1+1 2+1 bir eve çık rahat edersin. Ben zamanında 3,5 sene kyk yurdunda kaldım daha sonra 4 sene evde tecrübe konuşuyor.
  • Üniversitenin itiraf sayfalarına eve ihtiyacın olduğunu belirt (durduğun süre boyunca elektrik su yemeğe ortak olcağını da belirt tabi ki hatta paran varsa kiraya da) paylaşsınlar. Muhtemelen birkaç gün veya hafta da olsa misafir eden birileri çıkar. Hatta ev arkadaşı arayanlar varsa belki ucuza konaklamayı da halletmiş olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 15 Ekim 2018; 23:2:42 >
  • Aga 500 lira para mı allasen.

Ben istanbulda 30 metrekare 1 odada 4 kişi kalıyordum üstüne 1400 lira veriyordum
  • straptezlo S kullanıcısına yanıt
    hocam istanbul şartlarında ve bazi semtlerde 500 tl para olmayabilir ama samsunda da kiralar ucmus mu yahu
    Öncelikle kardeşim Allah yardimcin olsun bir kac gun ogtetmen evi pansiyon idare et sonra sana tavsiyem apart bak kendine biraz daha ucuz ve rahat olur sanki yurda göre

• reiz diyanetin misafirhaneleri var. durumu izah et belki alırlar.

• Kutahya da olsaydin bende kalirdin hocam ama cok uzaksin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.