Şimdi Ara

Yurttan Ayrılmak İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler cemaat yurdunda kalıyorum hem okul hem yurd dersi görüyoruz benim eğitimden yana bi sıkıntım yok evelallah güzel yalnız çok sıkılıyorum artık bıktım bi yandan anne baba küçük kardeş özlemi bi yandan arkadaş ortamı özlemi , sonra yurd içinde bıkıyorum durmadan ders ders ders hiç boş zamanım yok dinlenmeye bile hastalığm var zaten sinüzit nezaman boş bi zaman bulsam hatta derslerde bile uyoyorum başım arıyor hep , birde okula gidiyoruz okul bitince herkes evine ailesinin yanına arkadaşlarının ne biliyim sevgilisinin yanına gidiyor biz yurda o bana öyle bir koyuyor ki inanamassınız yani , cumartesi izin pazar dönüş ne anladım ben bundan izinde gezip tozup dolaşıyoruz arkadaşlarla takılıyoz yurda geldimide bıkkınlık özlem geliyo insana öyle bir koyuyoki sıkılıyosun , ben kaç kere ağladım bu yüzden gidip tolete geceleri ağlarım yada yatakta , bu yüzden derslerede kendimi veremiyorum birinci dönemden beri bi kere bile çalışmadm yemn ediyorum ama teşekkür aldm çalışsaydm belki takdir alıcaktım , psikolojimde değişti artk içime kapanmaya başladım ruh halim bi değişti evde başka yurdta bi başka oluyorum , siz evinizde televizyon pc yada telefon başındayken biz full etüt yapıyoruz siz böyle dışarda arkadaşlarınızla gezerken biz etüt yapıyoruz, evinizde yayılmış rahat rahat oturup keyif yaparken etüt yapıyoruz, daha çook şey sayarım , program şu kalk okula git okuldan gel etüt yemek etüt yat full böyle , sade ben deil baya var böyle sıkıntılı ama onlarda benm.gibi ben arkadaşlarıma anlatıyorum sen nasıl kalıyon orda ben bi gün kalsam deliririm kafayı yerimdiyorlar okadar yani ha ben kötülemiyorum asla süper biyer eğitim olarak ama bana uymuyor işte . ben ayrılmak istiyorum arkadaşlar burdan ayrılırsam daha derslerime verimli olurum ibadetimide yaparım yeterki babam alsın babamla konuştum ama almaya niyeti yok ya yurt yada sanayi diyor , beyler benim bişey yapmam lazım ayrılmak için nabıyım bilemiyorum bazen diyorum sinir krizi geçirsem babam alır heralde diye ama bilmiyorum o seviyeyede geldim yani ayrılayım babam ne isterse yapıcam bi şekilde ikna edip aldırmam lazım kendimi bi fikir verin. Şuan telden yazıyorum telide zaten kaçak kullanıyorum . Bakın ben yurdu asla kötülemiyorum süper biyer ders çalışmak için ilim örenmek için gidin yapabilen yapsın en azından deneyin ama bana uymuyor işte ben evde devam ettirmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gerçekten zor bi durum ailenle bu konuyu hiç konuştun mu yoksa part time iş yapabilirsin
  • geçen sene bende bu yurtlardan birindeydim ama aile arasında aldığımız kararla eve döndüm ve evimizin yanında ki anadolu öğretmen lisesinden devam ediyorum. Ailene anlat durumu seni anlayacaklardır,şu anda sana güvenmiyo olabilirler yani eve dönersen ders çalışmazsın pc başından kalkmazsın diye düşünüyor olabilirler.
  • 1. lise de misin?
    2.hangi cemaatin yurdu?
    3. cevap gülen cemaati ise dediklerine hayatta inanmam çünkü onlar fazla kasmaz bu tip konularda
    4.yurttan atılma tehlikesi yoksa biraz aykırı takıl okuldan veya yurttan ark ların ile gezmeye filan git
    5.eğer liseliysen o yurtta kalmaya devam et bence çünkü üniversitede çok rahatlarsın

6. dediklerin bana pek inandırıcı gelmedi.
  • ''Bakın ben yurdu asla kötülemiyorum süper biyer ders çalışmak için ilim örenmek için gidin''

Beyin yıkama işlemi tamamlanmıştır.
  • Ailene ders çalıştırmıyorlar konu monu anlatmıyorlar ne çalışırsak kendimiz falan de ailenle abi mabi görüşürse adamın suratında da öyle söyle,ben öyle kurtulmuştum
  • insanın manevi motivasyonu olmayınca ders çalışamaz bence ya da psikolojisi bozulur en iyisi çık o yurttan sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: beratad

1. lise de misin?
    2.hangi cemaatin yurdu?
    3. cevap gülen cemaati ise dediklerine hayatta inanmam çünkü onlar fazla kasmaz bu tip konularda
    4.yurttan atılma tehlikesi yoksa biraz aykırı takıl okuldan veya yurttan ark ların ile gezmeye filan git
    5.eğer liseliysen o yurtta kalmaya devam et bence çünkü üniversitede çok rahatlarsın

6. dediklerin bana pek inandırıcı gelmedi.

evet lisedeyim hangi cemaat olduğnu söylemek istemiyorum ama fetullah gülen değil . dediklerimin hepsi harfi harfine doğru .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.