Şimdi Ara

Yurtışında Elektrik-Elektronik Müh. Master/Doktora

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
5
Favori
2.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Konu kapandı, bilkent ee'den devam ediyorum.

İyi günler herkese, yurt dışı üniversite müracaatları ile uğraşıyorum 4.sınıf elektrik-elektronik öğrencisiyim, ortalamam 3-3.5 arası. Master/doktoramı sinyal işleme alanında yapmak istiyorum. Aramızda aşağıya yazdığım üniversiteler hakkında veya Amerika/Avrupadaki diğer üniversitelerin başvuru/kabul/burs süreçleri hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi özelden ya da bu başlık altına?

En ufak bilginin kıymeti büyüktür, büyük iyilik yapmış olursunuz. Şimdiden teşekkürler :)

Şimdiye kadar araştırdığım başvurmayı düşündüğüm üniversiteler şunlar:
    -University of Illinois at Urbana-Campaign, USA
    -Carnegie Mellon University, USA
    -University of Texas at Austin, USA
    -Rice University, USA
    -North Carolina State University, USA
    -ETH Zurih, İsviçre
    -Imperial College London, İngiltere
    -EPFL, İsviçre
    -Delft University of Technology, Hollanda
    -Technische Universität München, Almanya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheUlas -- 16 Temmuz 2017; 10:5:10 >

• Burs/basvuru surecine pek hakim degilim fakat mhhendisligin ulkesi Amerika'dir. Urbana Campaign ve Mellon saglam universitelerdir. Umarim gonlune gore olur her sey
  • Vespucci kullanıcısına yanıt
    Urbana'nın min gpa sınırını bulamadım sitelerinde, Mellon benim de gitmeyi en çok istediğim okul lakin asistanlık bursları hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var. Malum Amerika'da senelik 150bin liradan aşağı eğitim ücreti isteyen okul çok nadir oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheUlas

Urbana'nın min gpa sınırını bulamadım sitelerinde, Mellon benim de gitmeyi en çok istediğim okul lakin asistanlık bursları hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var. Malum Amerika'da senelik 150bin liradan aşağı eğitim ücreti isteyen okul çok nadir oluyor :)
    Güncel.
  • Hocam ileride başvurularınızdan hangileri kabul edildi?Hangisini seçtiniz?Vb yazarsanız ben ve şu an burada olmayan yüzlerce arkadaşım seviniriz
  • Jetixmen kullanıcısına yanıt
    +1
  • Amerikada master için burs alabilen olmadı bizim bölümden, doktoraya illinois gibi yerlerden burslu doktora kabul alanların 3.75+ ortalaması vardı, avrupadan epfl ve ethdan burs master bursu almak için de 3.7-3.8 ortalama gerekiyor, 3.6yla burssuz giden oldu (isviçrede burssuz yaşamak ne kadar akıl karı bilemem). Bana da başvurduklarımdan burssuz kabul geldi o yüzden türkiyede odtü ya da bilkentte devam etmeye karar verdim mastera.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheUlas -- 14 Temmuz 2017; 7:1:29 >
  • TheUlas kullanıcısına yanıt
    Lisansi hangi okulda okudunuz?

Yukarid yazdiginiz okullarin hangilerinden kabul aldiniz?

Saygilar,
  • Khal Woof kullanıcısına yanıt
    Odtü'de.
    Endüstriden bir çocuk vardı galiba burs alan. İvy league di adını unuttum okulun, 4 e yakındı ortalaması.
    Hangilerinden kabul.aldiniz??
  • Illunois ve eth dışındakilerden aldım ama olay burslu kabul almakta, sonuçta kimsenin senelik 60-70k usd verecek imkanı olmuyor.
  • Hocam süreci anlatabilir misiniz çok merak ediyorum da
  • askerim102 A kullanıcısına yanıt
    Hangi süreci tam olarak
    Yurt dışında master
    Almanya goreceli olarak karsilanabilir aslinda, almanya'dan kabul almis miydiniz? Cok merak ettigim icin israrla soruyorum.

Tesekkurler.
  • askerim102 A kullanıcısına yanıt
    Yurtdışında master yapmadığım/yapmayacağım için yardımcı olamayacağım malesef.

Başvuru süreciyle ilgili merak ettiğin varsa konuşabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheUlas -- 17 Temmuz 2017; 8:14:3 >
  • Khal Woof kullanıcısına yanıt
    Almanyadan kabul almak nispeten kolay, ben de aldım. Türkiyede ee alanında çok bir geçerliliği olmadığı için düşünmedim almanyada master yapmayı.
    Amerika'ya Bütünleşik Doktora için neden başvurmadınız?Master için burslu kabul almak imkansıza yakın çünkü.
  • kızgın boğa K kullanıcısına yanıt
    Amacım bütünleşik başvurup masterdan sonra dönmekti zaten. Amerika'ya mastera başvurmadım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.