Şimdi Ara

Yurtiçi Kargo sıktı artık (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
936
Cevap
10
Favori
44.449
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
142 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yurt içi kargo çok kötü..telefonlara cıkmıyorlar..kargolar günlerce sonra geliyor..
  • aslında sorun şube ile alakalı teslimat için sorun yaşatıyorlar.
  • Bugün gelmesi gereken kargom yine teslim edilemedi. Kendim almaya gittim daha dağıtımda dediler. Telefon numarasını aldım adamın telefonu kapalı. Lanet olsun böyle firmaya. Umarım batarlar
  • https://www.facebook.com/sikayetteyim/

Yurtici kargonun videosu mevcut...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • afyonda iyi sayılır pek sıkıntısı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut3513 -- 16 Şubat 2016; 22:07:45 >
  • Cumartesi akşam gelen kargom sözde pazartesi dağıtıma çıktı ama gelmedi.Salı günü dağıtıma çıktı tüm gün boyunca evdeydim yine gelmedi.Ama kargo hareketlerine baktım ve kargonuz şubededir.Gelip alabilirsiniz yazmışlar.Adrese teslim kargoyu adamlar 2 gündür hem eve getirmiyor hemde gel şubeden al diyorlar..Bu şube ile ilk sorunum değil zaten.Çoğu kez başıma geldi.Başka kargo seçeneği çıksa zaten uğraşmıcam ama alternatifi yok..
  • Mr. Wayne kullanıcısına yanıt
    Oda birşey mi benim burdaki şube efsane.

Yurtiçinden kargo bekliyorum (dağıtıma çıktığını netten gördüm gözüm pencerede) yurtiçi arabası geldi eleman apartmana girdi elinde ufak bir poşetle. (Benim kargo büyükçe paketti) baktım alt kattaki komşuya teslim etti ufak kargoyu gidiyor zor çevirdim. Dedim benimde paketim vardı diye elindeki listeye baktı sonrada pişkin pişkin “evet varmış haber etmesen yarına kalacaktı” diyor.

Döver misin sabaha mı bırakırsın :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En nefret edilen şirketler listesinde ilk sıralarda bunlar. Adam gibi kanun hukuk olmadığından istedikleri gibi takılıyorlar.
  • Eskiden en kaliteli hizmeti veren şirketti 99 - 2005 en güzel dönemleriydi 2005 den sonra E-ticaret sisteminin gelişmesi ve örümcek ağı gibi bütün e ticaret siteleriyle anlaşmasıyla artık bana bir şey olmaz köpek gibi mecbur bütün müşteriler havasına girince son yıllarda iyice bozdu. Artık kargo şehire ulaşınca dağıtıma çıkartmayın ben gelip alacağım diyorum. Çünkü ya evime gelmiyor ya da evde bulamadık deyip geri gidiyorlar. Bir şehirde bir sürü şubesi varken kargo dağıtımı artık yetişmiyor. Eskiden daha az şubesi vardı ama kargolar gün içinde teslim ediliyordu. Yani git gide memnuniyet azalıyor son müşteri tarafında ama son müşteri zaten artık yurt içi kullanmıyor farklı alternatifler deniyor ama e-ticaret siteleri bu yurt içine prim vermeye devam ettikçe müşteri de sürekli mağdur olmaya devam edecektir.

Kullanıcıların yapması gereken tek şey, mümkün oldukça daha az alışveriş yapıp yurt içi ile çalışmayan satıcı ve siteleri tercih etmek olacaktır.

Nazar değmesin şu ana kadar bir gram sorun yaşamadığım tek şirket ups kargo. Adamlar her seferinde eve gelmeden 5dk önce arıyor kargonuz var evde misiniz diye. Bir kere anca 10dk sonra evde olabilirim yoldayım dedim kapının önünde beklemiş beni, ben gider sanmıştım. Yurt içi kapı ziline bile basmadan gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Eskiden en kaliteli hizmeti veren şirketti 99 - 2005 en güzel dönemleriydi 2005 den sonra E-ticaret sisteminin gelişmesi ve örümcek ağı gibi bütün e ticaret siteleriyle anlaşmasıyla artık bana bir şey olmaz köpek gibi mecbur bütün müşteriler havasına girince son yıllarda iyice bozdu. Artık kargo şehire ulaşınca dağıtıma çıkartmayın ben gelip alacağım diyorum. Çünkü ya evime gelmiyor ya da evde bulamadık deyip geri gidiyorlar. Bir şehirde bir sürü şubesi varken kargo dağıtımı artık yetişmiyor. Eskiden daha az şubesi vardı ama kargolar gün içinde teslim ediliyordu. Yani git gide memnuniyet azalıyor son müşteri tarafında ama son müşteri zaten artık yurt içi kullanmıyor farklı alternatifler deniyor ama e-ticaret siteleri bu yurt içine prim vermeye devam ettikçe müşteri de sürekli mağdur olmaya devam edecektir.

Kullanıcıların yapması gereken tek şey, mümkün oldukça daha az alışveriş yapıp yurt içi ile çalışmayan satıcı ve siteleri tercih etmek olacaktır.

Nazar değmesin şu ana kadar bir gram sorun yaşamadığım tek şirket ups kargo. Adamlar her seferinde eve gelmeden 5dk önce arıyor kargonuz var evde misiniz diye. Bir kere anca 10dk sonra evde olabilirim yoldayım dedim kapının önünde beklemiş beni, ben gider sanmıştım. Yurt içi kapı ziline bile basmadan gidiyor

hocam işte tamamen şubeye bağlı

Sende bende Eskişehir'deyiz . Bana mesela Y.Emre şubesi bakıyor . Şeker gibi çalışanları var , ben olmazsam komşuya bırakırlar yani işimi görürler . Haa yalnız yeni elemanları bırakmıyor ama onlarda beni 2 ay da tanımaya başlayınca iş rayına giriyor .

Ben kendi adıma memnunum ama bu demek değildir ki , sorunsuz süper kargo .Ama bana sıkıntı asla çektirmezler .
    misal ups nin bıraktığı ilan

25 / 35 YAŞ ARALIĞINDA
    ASKERLİK HİZMETİNİ TAMAMLAMIŞ veya ENAZ 3 YIL TECİLLİ
    LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNU
    TERCİHEN EVLİ
    ŞEHİRİÇİ KARGO DAĞITIM / TOPLAMASI YAPABİLECEK
    B-C-E SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ OLAN
    AKTİF ŞEHİRİÇİ SÜRÜŞ TECRÜBESİ OLAN
    UZUN SÜRELİ ÇALIŞMAYI HEDEFLEYEN
    KURYELER ALINACAKTIR

SADECE SÜRÜCÜLÜK İÇİN ARAMAYINIZ

GÜNLÜK ÇALIŞMA SAATİ 12 SAAT
    PAZAR GÜNLERİ TATİL

SERVİS VARDIR

Acaba verdikleri maaş ne ? 2000 TL bile verseler gene az . Haftada 72 saat çalıştırıyor hemde yasal sürenin çok üstünde . UPS i bende severim ama bu insanlığa aykırı eğer aylık çift maaş vermiyorsa !

bu ilanı her 2 ayda bi yazarlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 25 Şubat 2016; 5:40:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Eskiden en kaliteli hizmeti veren şirketti 99 - 2005 en güzel dönemleriydi 2005 den sonra E-ticaret sisteminin gelişmesi ve örümcek ağı gibi bütün e ticaret siteleriyle anlaşmasıyla artık bana bir şey olmaz köpek gibi mecbur bütün müşteriler havasına girince son yıllarda iyice bozdu. Artık kargo şehire ulaşınca dağıtıma çıkartmayın ben gelip alacağım diyorum. Çünkü ya evime gelmiyor ya da evde bulamadık deyip geri gidiyorlar. Bir şehirde bir sürü şubesi varken kargo dağıtımı artık yetişmiyor. Eskiden daha az şubesi vardı ama kargolar gün içinde teslim ediliyordu. Yani git gide memnuniyet azalıyor son müşteri tarafında ama son müşteri zaten artık yurt içi kullanmıyor farklı alternatifler deniyor ama e-ticaret siteleri bu yurt içine prim vermeye devam ettikçe müşteri de sürekli mağdur olmaya devam edecektir.

Sende bende Eskişehir'deyiz . Bana mesela Y.Emre şubesi bakıyor . Şeker gibi çalışanları var , ben olmazsam komşuya bırakırlar yani işimi görürler . Haa yalnız yeni elemanları bırakmıyor ama onlarda beni 2 ay da tanımaya başlayınca iş rayına giriyor .

Ben kendi adıma memnunum ama bu demek değildir ki , sorunsuz süper kargo .Ama bana sıkıntı asla çektirmezler .

25 / 35 YAŞ ARALIĞINDA
    TERCİHEN EVLİ
    KURYELER ALINACAKTIR

PAZAR GÜNLERİ TATİL

SERVİS VARDIR

Acaba verdikleri maaş ne ? 2000 TL bile verseler gene az . Haftada 72 saat çalıştırıyor hemde yasal sürenin çok üstünde . UPS i bende severim ama bu insanlığa aykırı eğer aylık çift maaş vermiyorsa !

Zamanında benimde Yurtiçi Kargoda çalışan tanığım bir abi vardı..Hiç sorun olmazdı kargolar..Fakat o abi arasa geçince Yurtiçinde aksaklıklar geç getirmeler başladı..O zamanlar benim içinde iyi kargo gibi geliyordu ama malesef her yer her kişi aynı değil..Adamın varsa iyi yoksa kötü olay bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadwood -- 25 Şubat 2016; 9:21:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

25 / 35 YAŞ ARALIĞINDA
    TERCİHEN EVLİ
    KURYELER ALINACAKTIR

PAZAR GÜNLERİ TATİL

SERVİS VARDIR

Tabi hocam şubeden şubeye de çok fark ediyor. Denetim yok işte maalesef, her araçta her indirme bindirme şubesinde merkez tarafından kontrol edilen bir kamera sistemi olması lazım. Aylık olarak kontrol edilip o bayiye bir güven notu verilecek her ay da hangi bayi ve bayiler o güven notunu almışsa ek prim verecekler aylık belki zor olursa 3 aylık periyotlar olabilir. İstenilse sistem güzel oturtulur, işini hakkıyla yapan adamla yapmayanı ayıran bir sisteme ihtiyaç var. Sen ben olsak bize 1000 TL verip çalıştırsalar orada yine de emanet mala ihanet etmeyiz hocam. Maaşımız düşük der küfrederiz belki ama mala zarar vermeyiz. Karakter meselesi bu bence ve dediğimiz gibi şubeden şubeye farklılık göstermesinin sebebi bu.

Dorlion şube Atatürk Bulvarından taşındıktan sonra acayip şekilde bozulmaya başladı. Bir de eskiden kargo teslim edilemezse şubeden alın derlerdi akşam gider alırdık. O da kalkmış, soruyorum şu an araç merkeze döndü diyor yarın alırsınız ancak diyor. Evde olsan da bulamıyorlar zaten 1 Günümü heba ettim kargo gelecek diye evde oturdum. Gelip apartmanda birine bırakıp gitmiş yan blok bir de. Ben de kargom gelmedi diyorum, yarın teslim edilir diyor adam da. Sabah bir baktım kargo teslim edildi yazıyor. Sinirlerim tepeme fırladı, aradım taradım meğer apartman görevlisinin eşine bırakmışlar. Hadi onların bize haber vermemesi ayrı bir saçmalık da. Kargocunun benim imzam olmadan teslimat yapması nasıl bir sorumsuzluk anlamak güç. Ya içinde değerli bir şey olsa ve teslim ettiği kötü niyetli olsa ? Apartman görevlisiyim diyen yoldan geçen birine teslim edebilir o zaman nasıl güveneceksin.

İşte ilk paragrafta olduğu gibi memnuniyet sistemi getirmeli. Teslimattan sonra merkez arayıp anket yapacak memnuniyet konusunda, araçlar ve yükleme yerleri depolar kameralarla izlenecek, araçların içi istiflemeye müsait şekilde düzenlenecek raflı tasarlanacak düzgünce dizilecek ürünler ve en son ücretsiz kargo diye anlaştıkları firmalar sürekli müşterilerine kargo konusunda memnuniyet anketi yapacak memnun değillerse sözleşmelerini iptal edecekler. Yani şu anda gördüğüm kadarıyla hiç bir kontrol mekanizması olmadığı gibi, bir de bütün sitelerle anlaşma sağlamışlar çalışanlarına da düşük ücret verip köle gibi çalıştırıyorlar, saçma sapan bir işleyiş var. Sadece yurt içi değil hepsi böyledir eminim. :/

• firmaların % 80 kadarlık büyük bölümü bu kargo ile anlaşma yapmış ve bu durumda ne kadar uğraşsak elimiz mahkum kalıyor
    ben alım yapmadan önce satıcıya ricada bulunuyorum ama satıcılar kabul etmiyor
    bu durumda kaçsam bile başa çıkamıyorum
    özellikle hepsiburada sadece yurtiçi gönderisi yapıyor (zaten kendi firmaları yurtiçi kargo) ,bu durumda niye başka firma ile anlaşsınlar ?
    sadece hepsiburada gönderileri bile müthiş yük getiriyor ,ne zaman şubenin önünden geçsem hb. kargoları dolu oluyor

geçtiğimiz günlerde 2 adet kargoyu almadım ,iade istedim ve bundan sonra zamanında gelmeyen kargoları almayacağımı söyledim
    sizde kritik olmayan ürünleri iade edin ,böylece satış firmaları da mağdur olsun ,böylece belki bir çözüm getirirler
    sözde kargo ücretsiz numarasına yatıyorlar ,çoğu kargoyu 4-5 tl. anlaşmalı olarak gönderiyorlar ve bu gideri ürüne ekliyorlar
    bunun satıcıya avantajı şu oluyor ,misal bir satıcı farklı kargo firması ile gönderip 7-8 tl. ödüyor ve bunu ürün fiyatına eklediğinde diğerinden 3-4 tl. fazla oluyor ,tabi bu durumda alıcılar daha ucuz gördüklerine yöneliyorlar ,böylece yurtiçi kargonun eline düşmüş oluyorlar

bu sorunun tek çözümü alıcılara birden fazla kargo firması seçme hakkının verilmesi ile olacaktır ,böylece herkes bölgesindeki sorunsuz kargo firmasını seçecek ve sorun bitecektir (tabi bunu yapmayı satıcılar istemez ,o nedenle devletin el atması şart)

• yurtiçi olduğunu bildiğim halde mecbur kalıp, alım yapıp yine aynı serüvene başladım :)
    bildiğin halde niye alıyorsun diye sorarsanız ,dediğim gibi mecburiyetten (satıcı başka kargoyu kabul etmiyor ve ayrıca aynı ürünü satanlarda anlaşmış gibi hepsi yurtiçi ile gönderiyor)

cuma günü aynı anda 3 ayrı firma ile kargolar yola çıktı

cumartesi -mng. kargo getirdi
    pazartesi - aras kargo getirdi
    salı - yurtiçi hala yok ve takip sisteminde dağıtım günü çıkartılacağı yazıyor

sorsan dağıtım gününü dahi söyleyemezler ,çünkü bu sadece küçük yerler için geçerli (salı-perşembe dağıtım günü gibi)
    birde sistemleri çok mükemmel
    bu gün getirmedilerse akşam sistemde dağıtım gününde çıkacak yazıyor
    bir sonra ki günde getirmedilerse ,teslim edilemedi -dağıtım gününde çıkacak yazıyor

ve bu böyle uzayıp gidiyor ,ta ki efendilerin canı isteyecek de senin kargonu getirecek
    ha bazen teslim edildi dahi yazabiliyor (yalan tabi)
    adreste bulunamadı yalanı da ayrı bir mevzu
    bunlara göz yuman yöneticilere diyecek söz bulamıyorum

• bütün gün evde olan birisine kargoyu teslim etmeyip kapıya ulaşılamadı diye kağıt bırakmışlar
    kapıya kadar gelip kağıt yapıştırıyorlar ürünü neden getirip teslim etme zahmetinde bulunmuyor bunlar da palavra sallıyorlar
  • En saygısız çalışanlarına ok meydanı şubesinde tanık oldum şubeleri fizan da kargonuzu alın mesajı gönderiyolsr sonra almaya gidince tekrar dağıtıma çıkardık diyen ne yaptığını kendi de bilmeyen şube

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şikayetim nedeniyle saat 13:30 civarında aradılar ve kargomun 1 saat içinde teslim edeceğini bildirdiler
    lakin geldiklerinde saat 17:00 idi
    neyse artık hiç değilse yurtiçi kargoyu saat 15:30 dan sonra ilk defa kargo getirmesini sağlamış oldum :)

hem işi yetiştiremezler hemde 15:30 dan sonra kargo dağıtmazlar
    cumartesi günü çalışmazlar

yani bunların iş yapmaya niyetleri dahi yok ,biz iteleyerek bunlara kazanç sağlıyoruz :)
  • Hem şikayet ediyorsunuz hemde vazgeçemiyorsunuz, neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum.Kullan UPS kargo kafan rahat etsin.
  • Bugun yurtiçi kargonun şube müdürünü elimden zor aldılar bundan sonra muhtemelen kargoyu özel araçla bırakırlar. Bırakmazlarsada artık müdürleri işi bırakıp kaçar diye düşünüyorum. Gelelim neler olduğuna ;

Bir kargom var geçtiğimiz hafta perşembe ilçeye geldi. dağıtıma çıkarıldı yazmışlar bekledim evde gelen giden yok cuma oldu dağıtıma çıkarıldı teslim edilemedi denildi. Cumartesi oldu dağıtıma çıktı adres yetersiz yazdı. Herhalde adreste sıkıntı var dedim araya Pazar girdi geçti. Pazartesi gittim dağıtıma cıkardık dedi. Kardeş adres yetersizmiş nasıl dağıtımda dedim. Beyfendi sistem öyle düşüyor falan fıstık hadi tamam dedim eve gidiyorum bak gelicek değilmi dedim gelicek bekleyin diyorlar gittim eve bekledim gelen giden yok.
    Gelelim bugüne . Sabah gittim müdürleriymiş. Yinemi bu geldi bu nedir yaa diye bir ses çıkardı. Bana dediğini anlamama rağmen sessiz kalmayı tercih ettim ve öndeki çalışana kargom nerede dedim. Beyfendi kargo dağıtım için araca yüklendi dedi. Araç nerde dedim kapı önündeymiş getirin dedim çabuk ürünü hadi alayım dedim. Ve zurnanın son deliği Müdürümüz konuşmaya başladı :

Kimsenin keyfine göre iş yapamayız koca arabayı senin için boşaltıcak değiliz oturursun tıpış tıpış evinde bizde keyfimiz gelince getiririz gelip burada bize hesap sorar gibi hergün kapıya dikilemezsiniz Eşikyamısınız nesiniz cahil köpek sürüsü falan diye söylenmeye başladı. Daha sonrasını hatırlamıyorum birşeyler daha diyecekken kafayı gömdüm. Dışarı çıkardım dükkanından kendisini çay boyu dediğimiz bir mevki var oldukça sakin bir yer. oraya doğru götürürken etraftaki insanlar gelip elimden aldılar. Üstümü başımı değiştirmek için eve gittim benden önce kargocu gelmiş beni bekliyordu. Muhtemelen müsait olduğum bir günümü yurtiçi kargonun müdürünü ciddi anlamda dövmek için ayıracağım. Hayatımdan bir günü şube müdürünü tatlı tatlı saatlerce dövmek için ayırıcam ciddi ciddi bunu planlıyorum.

Şikayet et diyenler olucaktır. Ben bu kargo firmasıyla 2 yıldır problem yaşıyorum. Şu zamana kadar hiçbir ürünümü getirmediler. Her seferinde hem alttan alıp laf yedim hemde kapılarına gidip ürünü aldım. Bunun yanında araya tanıdık falan soktum daha duyarlı olmaları için yine olmadı. Genel merkezlerine 8 kez şikayet oluşturdum. Yine çözülmedi. Hatta daha öncede kavga pozisyonunda kaldık lakin hadi boşver dedim bıraktım. Mecbur kalmasam uğrayanı bilmem ne yapsınlar. Lakin çoğu firma bunlarla çalışıyor ayda en az 5 kezde mecburen işimiz düşüyor.

Bundan sonra nasıl yürür işler bilmiyorum ancak bu yazdığımı editler düzelip düzelmediklerini öğrenirim. Düzelmediyseler dayağı bir doz daha arttırırım mutlaka imana gelirler diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Üye

Hem şikayet ediyorsunuz hemde vazgeçemiyorsunuz, neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum.Kullan UPS kargo kafan rahat etsin.

ya kardeşim firmaların % 80 den fazlası yutiçi ile anlaşmış iken nasıl kurtulacağız ?
    misal hepsiburada firmasında bir fırsat bulup alsan kesinlikle yurtiçi ile gelecek demektir
    seçme şansı verseler bizde başka kargo seçeceğiz ama vermiyorlar
    ben hatta rica ediyorum ,başka kargoyla gönderirseniz memnun olurum diye ,lakin kabul etmiyorlar
    çünkü yurtiçi 4-5 tl. ye anlaşma yapıyor ,diğerleri 7-8 tl.
    ve bu şartlarda satıcılar yurtiçini seçiyor ve zaten o sadece gönderiyor ,asıl çileyi müşteri çekiyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.