Şimdi Ara

Yurtdisindayim, cagri alamiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 haftadir yurtdisindayim. Birkac gun once faturali hattan kontorluye gecince cagri alamamaya basladim. Birisi beni aradiginda bir muzik sesi duyuyor, benim telefonum hic calmiyor. Ama ben birisini arayabiliyorum.

Cagri merkezini aradim telefonla ilgili oldugunu soyledi. Sahiden de telefonu kapattigimda artik arayanlara ulasilmiyor diyor.

LG G4 Android kullaniyorum. Bu ayari bir turlu bulamadim. Bilen var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustihi -- 12 Nisan 2018; 21:40:48 >

• Telefon ayarlarına girip,yurtdışında kullanımı aktif etmen lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda öyle bir ayar yok yanlış yönlendirme yapmayın lütfen, muhtemelen 4g üzerinden görüşme açık, ya onu kapayın yada cihazı 3g ye alin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yurtdışında kullanima actirdin mi?

Ttelekom bu konuda cok iyi. 200mb icin 150tl istiyor. Konismalar, paketler bir cok ulkede gecerli degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Android'de bu ayar nerede? Bir turlu bulamadim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufo

Yurtdışında kullanima actirdin mi?

Ttelekom bu konuda cok iyi. 200mb icin 150tl istiyor. Konismalar, paketler bir cok ulkede gecerli degil
    actirdim. telefonda bi ayarla ilgili oldugunu soyluyorlar ama ne oldugunu soylemiyorlar
  • Telefonda sadece yurt dışı veri dolaşımı aç kapa var baska bir ayar yok onunda konuyla alakası yok! Avea faturasızda da volte desteği vermediği icin sorunu yaşıyorsun 3G yada 2g yap telefondan 4g yi devre dışı yap sorun çözülecektir!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk telekomun online işlemler uygulamasını yükleyin ayarlar bölümünde yurt dışı kullanımını açın...

Birde ben şimdi prime tarifeye geçtim. Yurtdışında 60 dk konuşma paketi tanımlıyorlar.. demek ki normal tarifelerde yurt dışında konuşursan yüksek fatura geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 17 Nisan 2018; 13:0:33 >
  • Arkadaşlar selamlar , ben yurtdışına çıkacağım fakat babamın haberinin olmaması gerekiyor.Turk Telekom kullanıyorum yani bizim Avea:)

Paketin yurtdışında diye bir tarifesi varmış Tr deki paketini yurtdışında kullanabiliyormussun yalnız şu şekilde bir durum var:

1. ben ucaktayken telefonum kapalı olacak tabiki o sırada beni arayan olursa nasıl bir anons duyacak Türkçe mi yoksa aradığınız numaraya ulaşılamıyor mu diyecek..

2. Ben gideceğim yere vardığımda o ülkede Avea'nın anlaşmalı olduğu operatöre roaming le baglanacagim beni arayanlar aynen tr deki gibi herhangi bir degisiklik olmadan (arama anonsu) arayabilecekler mi?

3.ben oradayken telefonu kapatsam beni babam aradığında nasıl bir anons duyacak Türkçe mi yoksa oradaki operatörün anonsunu mu?

Açıkçası ben müşteri hizmetlerini aradım bunları sordum bana tr den arayanların telefonum kapaliken aradığınız numaraya baglanilamamaktadir şeklinde bir anons duyacaklarini söylediler .Fakat güvenemiyorum.Aranizda daha önce yurtdışına çıkmış ve Avea'nın bu paketini kullanmış arkadaşlar varsa lütfen tecrübelerini aktarabilirler mi ? Benim için çok önemli bir durum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.