Şimdi Ara

Yurtdışından telefon getirme süresi üç yılda bire çıkarıldı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
4
Favori
15.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni telefon almıştım. Bu hafta içi başkasının üzerine kayıt yaptırsam nasıl olur acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • drksnt D kullanıcısına yanıt
    Daha yürürlüğe girmediyse yapabilirsin

• AliExpressten getirebiliyomuyuz yani cep telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Japon Şarkısı.
    Neden bu kadar artı aldı bu yorum? Daha doğrusu ilişkiyi kuramadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reis biz böyle olmeyiz füze atın
    Ver mehteri inlesin forum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

618,60 cok az duz hesap 1500 lira yapmalilar.
    Dr. Ozan Bingöl demişti 1000 lira olması kesin gibi birşey diye. Tam düz bir sayı

• quote:

Orijinalden alıntı: drksnt

Yeni telefon almıştım. Bu hafta içi başkasının üzerine kayıt yaptırsam nasıl olur acaba?
    30 mayisa kadar yaptirirsan olur, yoksa yapamayacaksin.. Ben sirf bunun icin haftaya gunubirlik kibrisa gidip gelecem

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Neden bu kadar artı aldı bu yorum? Daha doğrusu ilişkiyi kuramadım.

Alıntıları Göster
    https://youtu.be/htw9Y0td8rg

• Hocam eksik bilgi var. Haberi buna göre editlerseniz sevinirim.

3 yıllık sureye ek olarak hat kısıtlaması da getirildi. Artık pasaportla kaydedilen telefonlar sadece pasaport sahibinin TC Kimlik Numarasına kayıtlı hatlarla kullanılabilecek. Artık yurtdışından geldim pasaportum müsait olayı bitecektir.

Bir TC numarasına en fazla 5 adet bireysel hat açılabiliyor. Ticari hatlar için ticareti belgeleyen mükellefiyet kaydı vs. isteniyor. Ticari hatlar sadece faturalı olabilir, faturasız ticari hat açılamıyor.

• Yurtdışından telefon getirme süresi üç yılda bire çıkarıldı

• http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/05/20190515-6.pdf
    Kusura bakmayın. Forumdaki sorun nedeniyle mesajımı duzenleyemediğimden peşpeşe mesaj atıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Hocam eksik bilgi var. Haberi buna göre editlerseniz sevinirim.

3 yıllık sureye ek olarak hat kısıtlaması da getirildi. Artık pasaportla kaydedilen telefonlar sadece pasaport sahibinin TC Kimlik Numarasına kayıtlı hatlarla kullanılabilecek. Artık yurtdışından geldim pasaportum müsait olayı bitecektir.

Bir TC numarasına en fazla 5 adet bireysel hat açılabiliyor. Ticari hatlar için ticareti belgeleyen mükellefiyet kaydı vs. isteniyor. Ticari hatlar sadece faturalı olabilir, faturasız ticari hat açılamıyor.
    Benim adima turkcell de 3 vodafone da 5 hat var.. 30 mayisa kadar pasaporta kayit ettirisen sorun yok ama 30 mayistan sonra hat kisitlamasi geliyor, yuruluge girdikten 15 gun sonra gecerli olacak diye madde var

• Hat sayısı olayı sonradan gelen bir şey. Sınırlama öncesi açılmış olan hatlar kazanılmış hak olayından dolayı geçerliliğini koruyor.

Açık hat denilen başkasının adına kayıtlı hatların yaygınlaşmasını engellemek için sınır getirildi. Sınır 5 tane diye biliyorum.

• kenbalx K kullanıcısına yanıt
    Vatandaş Vestel'lensin istiyor hükümet. Vestelden ısıtıcı, pardon telefon alsınlar istiyor. Yerli malına teşvik ediyor. Hafif bir darbede -15 temmuz değil- feleği şaşan telefonları kullanmamızı istiyor.

Hükümet seni ayakta sevmek istiyor. Sen de bir kedi edasıyla yanına gidip kendini okşatıyorsun. Koyun mu demeliydim?
  • * peki şöyle bir soru geldi aklıma;

3 yıl pasaportumuza kaydettiğimiz teli, kendi TC mize ait hatla kullandıktan sonra, 3 yıl bitiminde bu telin hat kullanım kısıtlaması kalmış olacak mı? 3 yıl sonra pasaportun kısıtlaması kaltığından ?

yoksa yeni getirilen telefonlar elimizde patlayacak!
  • Buna dair bişey yok. Kısıtlama devam edecektir diye sanıyorum.

• hat kısıtlaması devam edecekse hiç bir anlamı yok o zaman yurtdışından telefon getirmenin.
    işin b.k u çıktı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus -- 16 Mayıs 2019; 14:13:7 >
  • Amaç zaten bireysel telefon ithalatını bitirmek. Amaç da bu. Hat kısıtlamasının amacı pasaport kaydının ticarete dökülmesini engellemek.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.