Şimdi Ara

Yurtdışından oyun alacakların dikkatine (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Son 1-2 hafta içinde toplam 7-8 tane oyun geldi bana ki 2 tanesi kocaman Guitar Hero full bundle idi. Bence şu an uygulanmıyor bu yasa.

Aynen öyle. 20'ye yakın oyun geldi elime, herhangi bir sorun yaşamadım.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gny* -- 11 Mayıs 2011; 9:17:37 >
  • Girdimi uygulamaya bu ay,bayağı şey aldım,model araba filan ,hiç böyle bir uygulamaya şahit olmadım.
  • Konu açmışsın ama,herkesin bildiği şeyler bunlar.Önemli olan senin başına neler geldiği.Ne kadar vergi ödedin,zorluk çıkardılar mı?Başıma geldiği için biliyorum,vergi oranları ya da istenilen evraklar oradaki görevlilerin inisiyatifinde.Bu yüzden kanunda yazanlar değil,başına gelenler önemli.Yorum yapan arkadaşlar da merak etmemiş başına gelenleri,garip valla:)
  • 100'den fazla oyun getirttim, sadece Rock Band 2 Band Kit takilmisti onu da telefonla hallettim ve boyle bir uyari almadim.

Ancak 2 gunde Hong Kong'dan Turkiye'ye giren ama Istanbul'dan Izmir'e 10 gunde gelemeyen pakedi gorunce killandim.

Izmir gumrukte tutuluyordu, bos yere yarim saat kontrol ettiler (aldigim site, paypal hesabim vs.) ve sonunda koliyi verdiler (2.5 TL karsiligi =)). Bir daha disardan urun getirtmem durumunda sorgusuz sualsiz islem yapilip iade edilecegi uyarisini yaptilar ve bu kanundan bahsettiler.

Koliyi aldiktan sonra bir guzel konustum oradaki mudurle, belki biraz dusunmustur. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: canikoblivan

100'den fazla oyun getirttim, sadece Rock Band 2 Band Kit takilmisti onu da telefonla hallettim ve boyle bir uyari almadim.

Ancak 2 gunde Hong Kong'dan Turkiye'ye giren ama Istanbul'dan Izmir'e 10 gunde gelemeyen pakedi gorunce killandim.

Izmir gumrukte tutuluyordu, bos yere yarim saat kontrol ettiler (aldigim site, paypal hesabim vs.) ve sonunda koliyi verdiler (2.5 TL karsiligi =)). Bir daha disardan urun getirtmem durumunda sorgusuz sualsiz islem yapilip iade edilecegi uyarisini yaptilar ve bu kanundan bahsettiler.

Koliyi aldiktan sonra bir guzel konustum oradaki mudurle, belki biraz dusunmustur. =)

O zaman senin oyunun gümrüğe takılmamış,takılmış olsaydı 2.5 TL'den daha fazla öderdin.O 2.5 TL'yi daha önce 2 kere ödedim ben.Postacı evde kimseyi bulamayınca,ilgili postanenin gümrük bölümünden alırsın paketini.Gariptir,kendin gidip almana rağmen para ödersin bir de:)Sanırım depo kirası mantığıyla alıyorlar o parayı.3 senedir aynı ücret olması da enterasan,zam yapmamışlar demek:)

• 25 nisan ve 26 nisan tarihlerinde sipariş ettiğim 1 adet oyun ve 2 adet ds3 için silikon kılıf hiçbir sorun çıkmadan 5 mayıs ve 6 mayıs tarihlerinde kapımın önüne bırakılmış şekilde teslim aldım :) sorun yok..
  • PTT'den takip numarasini girdigimde "GUMRUKTE TUTULUYOR" ifadesi yer aliyordu, dagitima cikmadi bile, zaten adres isyeri, her hafta en az 3 paket geliyor.

Uzun lafin kisasi, korkacak bir sey yokmus, PTT calisanlari ne b.k yedigini bilmiyormus. =)
  • Gerçekten başta korkutucu, sonunda güldürücü bir olay. Ben de buna benzer olayların, paket büyüklüğü ve 100$ /100€ üzerinde olan eşyalar ile alakalı diye biliyordum. Şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamadım çünkü hiç büyük paketli ( koleksiyoncu versiyonları ) yada 100$ /100€'ı geçen alışveriş yapmadım. Belki bununla alakalı belki de şans.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canikoblivan

tekrar söylüyorum geçmiş olsun oltaya gelmişsin. o anda tepki vermen gerekirdi. kimin malını iade ediyomuş o herif? yeni kanunda "gerçek kişi senede getirebileceği ürün limitini aşarsa ürünleri iade edilir" diye bir madde mi varmış? muafiyete 5 sınırı geldiyse muafiyete geldi ithalata yasak gelmedi. ben istersem her ay 10 ürün alırım 2 ayda 1 tanesi 150 euro altındaysa muafiyete girer, diğerlerinin vergisi neyse veririm parasını öyle alırım.

• işte gördüğünüz gibi hüküet herşeyden sömürmeye çalışıyor. amaç? amerikanın cebini doldurmak
    iyice faşist bir düzene doğru ilerliyoruz.
    aklı olan kaçsın yurtdışına bu memlekette hayat yaşanmaz yaşanmıyorda zaten
  • Bu yasayı şuan uygulamıyor olabilirler. malum gündemde yeterince rezillik var , bir yenisini daha istemezler ama seçim sonrası bu adamlar başta olursa eziyet ede ede uygulayacaklar şu yasayı.
  • Kusura bakma ama son günlerde o kadar çok yalan konu açılıyor ki kime inanacağız bilmiyorum. Bazı insanlar diğerlerini proveke etmek için saçma sapan konular açtı hala da açılıyor o yüzden başıma gelene kadar siparişimi veririm ben:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: arielortega77
    Kusura bakma ama son günlerde o kadar çok yalan konu açılıyor ki kime inanacağız bilmiyorum. Bazı insanlar diğerlerini proveke etmek için saçma sapan konular açtı hala da açılıyor o yüzden başıma gelene kadar siparişimi veririm ben:)

umarim bana ithafen soylememissindir bu sozu.

ben yillardir aliyorum, almaya devam da edecegim. sadece kendi gordugumu, bana soyleneni sizinle paylastim.
  • yahu kotayı doldurunca annenizin adına verin siparişi oda dolunca babanızın adına,sırayla kardeşinizin teyzenizin halanızın devam edin gitsin ,niye bu kadar büyütüyorsunuzki
  • Buyutmek degil, ne kadar sessiz ve derinden yasaklar ulkesi haline geldigimizi gorun yavaaas yavas.
  • Ayın 5'inde verdiğim spariş az önce geldi. PSN açılsın bir sipariş daha vereceğim o zaman emin olurum yasa var mı yok mu çünkü çoğu kişi yasanın yürürlükte olmadığını ve bizlere etki etmeyeceğini söylüyordu e mileltin oyunalrı da shopto ve zavvi konularında takır takır geliyor.

NOT: İlk kez postacı posta kutusuna bırakıp gitmiş.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/11/3314.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopto

yahu kotayı doldurunca annenizin adına verin siparişi oda dolunca babanızın adına,sırayla kardeşinizin teyzenizin halanızın devam edin gitsin ,niye bu kadar büyütüyorsunuzki

insanların hakkı elinden alınıyor, sahip çıkmamız lazım fakat sen gelmiş büyütmekten bahsediyorsun. işi yasalar çerçevesinde adam akıllı çözüp uymak varken bizi usulsüz sakat yollara girişmek zorunda bırakıyorlar. ben zorunda mıyım yurt dışından binbir takla ile ürün getirmeye? vatandaş mıyız esir miyiz belli değil
  • şehzademiz kozmetik işinden gemicik parası çıkarmasın mı ?
    bu yasanın amacı kozmetik ürünlerinin tr ye sokulmasının yasaklanması yoksa dvd vs umurlarında değil kılıf olsun diyerek kapsamını genişlettiler o kadar..

ha olurda şehzadelerimizden birisi aral a ortak filan olur, o zaman ortada ne spotçu kalır ne gümrükten oyun geçirme ihtimali

bu arada ben de zavvi den deneme amaçlı bir sipariş verdim
  • aa evet onu unutmusum, kozmetik girisi komple yasaklandi. nisanlim surekli strawberrynet'ten alisveris yapiyordu oysa ki. =)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.