Şimdi Ara

Yurtdışından iPhone4 nasıl ne kadara?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iPhone4 199 ve 299 dolara yurtdışında satışa çıkıyor.. Burda muhtemelen 2 2.5 milyar arası olur.. Bu bariz bi soygun.. Soruma gelecek olursak bu bas bas bağırdıkları 199 ve 299 dolara satışa çıkaran ülkeler hangileri acaba? Ve yurtdışından alışveriş olayını pek bilmiyorum ama acaba Türkiyeden bu fiyatlarla almaya kalksak 199 dolara getirtebilirmiyiz gerçekten? Birde bunun için kargo (varsa vergi) ıvır zıvır ücretleri ile bize ne kadara gelir? Son olarakta diyelim bi şekilde getirttirdik. Türkiyede kullanmak için gerekli olan kilit kırılması vs.. işlemleri hazırda varmıdır yoksa çıkmasını mı beklememiz gerekir? Biraz uzun oldu ama sabırla cevaplayan arkadaşlar olursa çok işime yarayacak.. Şimdiden teşekkürler hepinize..

• vay bee biz kazık yiyiyoz yaniii enayi gibi...

asıl amerikadan alırsan kazık yersin... halbuki turkcell'de bedava...

biraz araştır dostum sana zahmet... iphone 199 dolar falan degil operator sozlesmeli fiyatlar onlar...
  • turkcell in sözleşmeli fiyatları ortada.. en basidinden en ucuz turkcell iphone3g 8gb sözleşmeli fiyatıyla toplam 2000 lirayı geçiyor.. 199 ve 299 dolar denilenin gerçekten sadece sözleşmeli fiyatı olduğundan eminmisiniz? eğer öyleyse yurtdışındaki sadece cihaz satış fiyatlarından haberi olan varmı? onları kıyaslayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: -sadness-

turkcell in sözleşmeli fiyatları ortada.. en basidinden en ucuz turkcell iphone3g 8gb sözleşmeli fiyatıyla toplam 2000 lirayı geçiyor.. 199 ve 299 dolar denilenin gerçekten sadece sözleşmeli fiyatı olduğundan eminmisiniz? eğer öyleyse yurtdışındaki sadece cihaz satış fiyatlarından haberi olan varmı? onları kıyaslayalım

evettt dostum....
    299 doları veriyosun bastan nakit AT*T'ye sonra aylık 69 89 dolar gibi sabit faturalar oduyosun...
    turkcell'in turkiyede yaptıgı paketlerle aynı mantık...
  • ben 3gs i mi alirken 2 yil kontratli fiyat 299 dolardi fakat ben kontratsiz aldigim icin 699 dolar + kdv odeyerek aldim yani oyle 199 dolara fln getirtemezsin
  • quote:

Arkadaşlar iPhone4 199 ve 299 dolara yurtdışında satışa çıkıyor.. Burda muhtemelen 2 2.5 milyar arası olur.. Bu bariz bi soygun.. Soruma gelecek olursak bu bas bas bağırdıkları 199 ve 299 dolara satışa çıkaran ülkeler hangileri acaba? Ve yurtdışından alışveriş olayını pek bilmiyorum ama acaba Türkiyeden bu fiyatlarla almaya kalksak 199 dolara getirtebilirmiyiz gerçekten? Birde bunun için kargo (varsa vergi) ıvır zıvır ücretleri ile bize ne kadara gelir? Son olarakta diyelim bi şekilde getirttirdik. Türkiyede kullanmak için gerekli olan kilit kırılması vs.. işlemleri hazırda varmıdır yoksa çıkmasını mı beklememiz gerekir? Biraz uzun oldu ama sabırla cevaplayan arkadaşlar olursa çok işime yarayacak.. Şimdiden teşekkürler hepinize..

ABD'deki kontratlı fiyatlar bunlar. Gerçekten iPhone'un perakende satış fiyatı 199$ ile 299$ arasında değişseydi bir kişi bile Türkiyeden almazdı tahminimce.

• ya şu iphone çıkalı 3 nesil geçti bu 4. nesil ama hala 199$ söylentileri bitemedi bence SJ çıkıp bu konuda bi açıklama yapmalı artık anlaşılsın olayın özü
  • dünün dolar kuruna göre kontratsızolarak 1030 liraya denk geliyordu
    pasaport kaydı vs. yok
  • quote:

ya şu iphone çıkalı 3 nesil geçti bu 4. nesil ama hala 199$ söylentileri bitemedi bence SJ çıkıp bu konuda bi açıklama yapmalı artık anlaşılsın olayın özü

demiş arkadaş fakat yolu iPhone a düşmeyen adam ne bilsin? ben ilk defa iPhone almayı düşünüyorum ve şimdi araştırmaya başladım..

quote:

dünün dolar kuruna göre kontratsızolarak 1030 liraya denk geliyordu
    pasaport kaydı vs. yok

1000 liraysa yine iyi ya burda 2000 liradan aşağı çıkmaz.. gerçi ordan alıp getirtsekte en aşağı 1500 liraya falan gelir ama yine çok.. sanırım 3g yi düşünücem.. son olarak şu iPhone 4 ün çıkış tarihi kesin bellimi? o çıkınca 3g ler ucuzlar heralde o zaman bakayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -sadness- -- 27 Haziran 2010; 14:07:45 >

• güzel kardeşim yurt dışından yarı fiyatına daha ucuza alınan ıvır zıvırları hiçmi duymadın görmedin duymadında yurdum insanı diye ezip kendi cehaletini ortaya koyuyosun? elektronik eşya bu.. sen garantilisini 1000 dolara aldığın eşyanın garantisizi nasıl 600 dolara satılıyor? 400 dolara mı garanti yapıyorlar sanıyosun? yardımcı olmayacaksanız saçma sapan yorumlar yapmayın lütfen.. bilmediğimiz kısımları öğrenme amaçlı yardım konusu açıyoruz buraya .. herneyse..
  • yurt dışından getirtmeye kalksak hangi ülkelerde en ucuzdur acaba ve internet üzerinden hangi sitelerden temin edebiliriz bilen yada daha önce alışveriş yapan varmı yardımcı olabilirmi?
  • quote:

yurt dışından getirtmeye kalksak hangi ülkelerde en ucuzdur acaba ve internet üzerinden hangi sitelerden temin edebiliriz bilen yada daha önce alışveriş yapan varmı yardımcı olabilirmi?

Hangi modeli istiyorsun?
  • 199-299 mi ?
  • quote:

Hangi modeli istiyorsun?

3g 16gb beyaz olandan düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -sadness- -- 9 Temmuz 2010; 20:41:25 >
  • quote:

quote:

Hangi modeli istiyorsun?

3g 16gb beyaz olandan düşünüyorum

En ucuza mal edebileceğin yer sahibinden.com olacaktır.
    Kesinlikle elden almak üzere anlaş.
    Altta bizim forumun ikinci el bölümünün linkini veriyorum sana faydası dokunabilir.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_528/tt.htm#
  • hocam yurt dışından sıfır getirtmeyi düşünüyorum öncelikle tabi daha ucuza gelirse.. yurt dışından alan arkadaşlar varsa kaça aldılar nerden aldılar yazabilirlerse (SIFIR OLACAK) çok sevinirim.. sahibinden de satanlar ya ikinci el satıyor yada yurt dışından getirip üstüne kâr ekleyip satıyor haliyle..
  • hocam hiç araştırma yapmadan direkt konuya dalmışsın ben bir malı alırken en az 1 ay incelerim neyse sana soyle yardımcı olayım yurtdışından iphone olsun samsung olsun telefon alamazsın alırsan gumrukte takılır gumruktende geri yollarlar veya gümrük memurunu ıkna edersın 2 katı paran gıder cıhazı ancak alırsın neden dersen yurtdısından cıhaz sokmak yasak bazı fırmalar gumruktekılerle anlaşıyorlar ve bıraz gumruk ucretı odeyıp cıhazı gonderıyorlar ornek vereyım ben 600 tl lık bir fotoraf makınesıne 70 dolar gumruk ucretı vererek sahıp oldm tabı bunu satıcı odedı iphone satan bir site vardı adı aklıma gelmıyor forumda vardı iphoneal mı neydı 200 dolar gumruk ucretı dahıl telefon parası ve sıteye 15$ kayıt parası ile alabiliyorsun veya varsa tanıdığın yurtdışında bu tarafa gelirken getirsin ozaman ucret felan almıyor gumruk.En sağlıklısı gg veya sahibinden al satıcı ile anlaş elden al dukkanlarda var satan sahibindende yardımcı bu kadar olabilirim
  • hocam çok sağol ilgilendiğin için.. evet pek bilgim yok ama sora sora öğrenmeye çalışıyorum böyle forumlardan tanıdıklardan ordan burdan.. gittigidiyor a da güvenemiyorum adam gerçekten sıfır mıdır sakatmıdır bilemiyosun.. ki zaten gittigidiyorda sahibinden de falan yurtdışından gelme sıfır cihazlarda burdaki sıfır cihazlarla aynı fiyata satılıyo.. nası yapıcam bilemiyorum artık kafayı yicem ya.. 2. el almayada korkuyorum çoğu iphone bozuk wifi çekmiyo ses gitmiyo bilmemne.. sorun yaşamak istemiyorum az para değil sonuçta..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.