Şimdi Ara

Yurtdışından İki Telefon Getirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şu an İngiltere'deyim. Yeni çıkacak iPhone modelinden arkadaşlarıma iki adet alıp kapalı şekilde ülkeye sokmak istiyorum. İşletecek pasaport mevcut, telefon sahiplerinin pasaportlarına işlenecek. Sorum şu ki iki cihaz ile ülkeye giriş yapabilir miyim, yasal olmayan bir durum var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım aynı üründen 5 adet getirme izni var. Bi sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iso_m10 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuda emin misiniz? Amerika'dan dönerken 5 tane iPhone geçirebilir miyim kapalı kutuda gümrükten?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_Rdv -- 7 Eylül 2016; 7:27:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iso_m10 kullanıcısına yanıt
    Hocam bulmuşken sorayım ben ABD'den 2 Xbox one s bir tane iPhone 7 getirmeyi düşünüyorum duruma göre belki bir elektronik cihazdaha. Sıkıntı olmaz değil mi? Birde iPhone Türkiye de çıkmadan Türkiye'de garanti gecen modeli bilemeyiz değil mi?

İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • By_Rdv kullanıcısına yanıt
    Ben Mart 2013'te New York'tan aldığım 2 iphone 5 ve 2 ipad 4 ü sorun olmadan getirdim. 3.5 yıl geçti aradan ve bu tarz şeylerde iyileştirmeler oldu

Ayrıca şu konudan referans alabilirsiniz. https://forum.donanimhaber.com/m_99980530/tm.htm

+Aynı üründen en fazla 5 tane alabilirsiniz, fazlası ticarete girer, paketinize gümrükte el koyulur ve sizden ağır vergiler talep ederler. (Farklı ürünlerini almanızda bir sakınca yoktur.) CTRL+F YAPIP "5 TANE" DİYE ARATIRSANIZ KOPYALADIĞIM METNİ OKURSUNUZ.
  • herkese selamlar. hocam iki hatta 5 telefon geciyor diyorsunuz. peki iki telefon pasaport kaydina alinabilir mi? bir web sitesinde bir pasaporta sadece 1 telefon kaydedilir diyor??

Simdi ben akrabalarima telefon hediye almak istiyorum. getirdigim telefonlar benim pasaporta kayit edilecek. ben pasaportuma kac telefon kayit ettirebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meala

herkese selamlar. hocam iki hatta 5 telefon geciyor diyorsunuz. peki iki telefon pasaport kaydina alinabilir mi? bir web sitesinde bir pasaporta sadece 1 telefon kaydedilir diyor??

Simdi ben akrabalarima telefon hediye almak istiyorum. getirdigim telefonlar benim pasaporta kayit edilecek. ben pasaportuma kac telefon kayit ettirebilirim?

Tek seferde 1 tane kayıt ettirebilirsin. İkinci telefonu kayıt ettirmek için birinciyi kaydetmenin üzerinden 2 sene geçmesi gerek. Yani her iki senede 1 telefon kaydetme hakkın var aynı pasaporta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

quote:

Orijinalden alıntı: meala

herkese selamlar. hocam iki hatta 5 telefon geciyor diyorsunuz. peki iki telefon pasaport kaydina alinabilir mi? bir web sitesinde bir pasaporta sadece 1 telefon kaydedilir diyor??

Tek seferde 1 tane kayıt ettirebilirsin. İkinci telefonu kayıt ettirmek için birinciyi kaydetmenin üzerinden 2 sene geçmesi gerek. Yani her iki senede 1 telefon kaydetme hakkın var aynı pasaporta.

+1.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.