Şimdi Ara

Yurtdışından giyim alışverişine gümrük vergisi ödeniyor mu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yurtdışından 2 adet hoodie ve 1 adet eşofman sipariş etmek istiyorum. Bunlar toplam 115 euroya denk geliyor. Bunlarda yurtdışından ülkemize girdiğinde vergiye tabii tutuluyor mu ? Tutuluyorsa ne gibi bir miktardan bahsediyoruz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herseye ödeniyor artık 115 euro yazarsa birde satıcı tatmin edici vergi ödersin

• quote:

Orijinalden alıntı: 4n1L

Herseye ödeniyor artık 115 euro yazarsa birde satıcı tatmin edici vergi ödersin
    Ne kadar olur vergisi?

• Tahminen 25 euro civar bi ücret cıkar acma kapama vergi vs.
    Belki daha fazla belki daha az aliexpress de 350 liralık bir urünü alıp 80 lira ödeyende var 160da ben o şekilde yorumlara bakıp tahmin ediyorum ama bir standart göremedim muhtemelen fyatlari farklı gösteriyorlar göndericiler yada gümrük memurunun insiyatifi diye düşünüyorum artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4n1L -- 31 Ağustos 2019; 16:31:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4n1L

Tahminen 25 euro civar bi ücret cıkar acma kapama vergi vs.
    Belki daha fazla belki daha az aliexpress de 350 liralık bir urünü alıp 80 lira ödeyende var 160da ben o şekilde yorumlara bakıp tahmin ediyorum ama bir standart göremedim muhtemelen fyatlari farklı gösteriyorlar göndericiler yada gümrük memurunun insiyatifi diye düşünüyorum artık
    Peki vergiyi ödeme işlemi nasıl yapılıyor ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.