Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN GELMEYEN MALLAR İÇİN PTTYİ ŞİKAYET EDİN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
180
Cevap
22
Favori
11.491
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kendi şikayet sistemlerine yazınca sallamıyorlar.

Herhangibir devlet kurumuyla ilgili bir sorun sıkıntı da BİMER e yazın, direk Başbakanlık oradan kaymakamlık oradan da ilgili kuruma gidiyor. Memurlar çok endişe ederler bimer den çünkü bir leke gibidir nereye gitseler sicil gibi peşlerinden gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle dilekçeyi oluşturan ve örneğini koyan arkadaşa teşşekürler. ben de izmirdeyim ne zapals'dan ne gear'dan ne de aliexpress'ten verdigim son 6-8 spariş elime ulaşmadı. Bu sparişlerden daha sonra söylediğim bazıları elime ulaşmış olmasına rağmen asıl beklediğim ürünleri almış değilim. Ptt'den şüpeleniyordum hep. şikayet dilekçesi oluşturdum. ürünler elime ulaşırsa tekrar haber veririm.
  • Aliexpress 11.11 festivalinden ürün alip da eline geçmeyen var mi benim gibi

• fighton kullanıcısına yanıt
    Bimerde sallar

• quote:

Orijinalden alıntı: demores

Bimerde sallar

Bimer o gördüğün sıradan devlet memurlarının yaptığı tarzda bir oluşum değil, bilmeden cahil cühera konuşmak bu olsa gerek.

Her türlü devlet kurumu yada kişisini şikayet edeceğimiz ve önce Başbakanlık sonra kaymakamlık sonrada ilgili kurum müdürlüğüne yazı gönderilen ve aynı silsile ile cevap verilmesinin zorunlu olduğu bir sistem.

• fighton kullanıcısına yanıt
    Bana gelen cevapları okusan sen daha bim derken biz o sistemi yazıyorduk

• quote:

Orijinalden alıntı: demores

bimere ne yazdığın önemli. biz nerden bilelim senin ne tür sorular sorunlar belirttiğini. benim bildiğim tek şey pttnin şikayetimden sonra korktuğu, görmediğin için inanmayabilirsin. ama bi şekilde genel müdürlükten şamarı yemişler.
  • 070294970381

Arkadaslar kargo nosu hicbir yerden takip edemiyorum 10 gunu gecti nereden takip eeliyim.

Bu arada bizim ptt ci bu aralar kapiya birakip gitmeye basladi ama takiplilerde hala sorun yok

• Arkadaşlar madem konu gelmeyen siparişler o halde sizlere bir şey danışayım.
    Ürünü 05/10/2015 tarihinde sipariş geçtim. Ürün ip misina. Şöyle birşey :http://tr.aliexpress.com/item/LineThink-GOAL-500M-100-PE-Spectra-Dyneema-Braid-line-X4Strands-Braided-Fishing-Line-Free-Shipping/1698856870.html
    iki yerden sorgulattım ve resimdeki gibi sorgu sonucu çıkıyor. Burada ne demek isteniyor ? Çin'den hiç çıkmamış mı yoksa ürün Türkiye de mi ?

Birinci resimde ürün Türkiye'ye uçmuş gibi ancak ikinci resimde 01/01/2016 tarihinde bile yanılmıyorsam Çin'de gözüküyor. Zaten Uyarı sekmeni aktif.
    Ne dersiniz PTT'nin günahını mı aldık ? Ürün daha Çin'den bile çıkmamış mı ?
    Bilen birileri yardım ederse çok hora geçer... En azından boşa beklemiyim dispute açayım...

YURTDIŞINDAN GELMEYEN MALLAR İÇİN PTTYİ ŞİKAYET EDİN YURTDIŞINDAN GELMEYEN MALLAR İÇİN PTTYİ ŞİKAYET EDİN
  • Antalyada ptt 3. Kata cikarmiyor. Zil e basip yurt disi kargonuz var kapidan alin kaybolmasin diyor ve cekip gidiyor. Daha hic kapiya getirmedi. Ben zorunluluklari yok diye dusunuyordum.

Sizde de boyle mi?

• PTT taşeron firmalarla anlaşma yaptığında sorunlar başladı. Eskiden 1 haftada gelen paket şimdi 2-3 haftadan önce gelmiyor. Hatta bir ara bırakın paketi fatura vs. hiçbir şey gelmiyordu. En sonunda şikayet ettim, dağıtım merkezine gittim şefle konuştum. O şikayetten sonra gelen her paket dağıtım merkezine ulaştıktan 1 gün sonra dağıtıma çıkmaya başladı. Son 1 aya kadar sorun yoktu ancak yine gecikmeler başladı. Şimdi yine 3 farklı yere şikayet ettim. Sorun yaşıyorsanız, paketleriniz kaybolursa şikayet edin. Bakın 3 aydır gelmeyen paket nasıl ertesi gün mucizevi bir şekilde geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagala

Antalyada ptt 3. Kata cikarmiyor. Zil e basip yurt disi kargonuz var kapidan alin kaybolmasin diyor ve cekip gidiyor. Daha hic kapiya getirmedi. Ben zorunluluklari yok diye dusunuyordum.

Sizde de boyle mi?

Takipsiz ise posta kutusuna bırakıp gider, posta kutusu yoksa kapının önüne atar. Zile basma veya daireye kadar getirip elden teslim etme gibi bir zorunluluğu yok. Zile basan dağıtım elemanı iyi dağıtım elemanıdır, öyle düşünün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: demores

Şu yazın bile anlamsız, mantıksız ve manasız
    Sana değil bu beyinle bimer, mahalle bakkalı dahi sallamaz

• Takipsiz kargo almayın arkadaşlar. Ha 1 dolara mp3 filan alırsınız onu anlarım da adam 15 dolarlık ürün alıp kargo takibi almayıp ağlamasın. Krdş bura Türkiye ne bklion
  • umut_aydogan U kullanıcısına yanıt
    bosna hersekte yasiyorum. ailem leptop gondermisti. kargo ülkeye girdikten sonra takip edilmiyor. o ülkenin milli posta kurulusu ne ise ona veriyorlar kargoyu. kargoyu gonderdiginiz ulkede hangi kargo kurulusu teslim aldiysa onlar ile iletisime gecmeniz gerekiyor.

Ben ptt yi aradim biz bilmiyoruz dediler. Bosnia post ile gorustum sonuc aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87

En iyisi takipsiz almamamak biraz fazla ver takipli al

ben de bundan sonra takipsiz almamaya karar verdim..

takipsiz alıp boşuna beklemektense 2-3dolar fazla veririm neyin ne olduğunu bilirim..
    bir ürünü satın almaya karar verdiğiniz zaman satıcıya mesaj atıp takipli gönderip göndermediğini sorun..
    gerçi 3-5dolarlık şeyleri kesin takipsiz gönderiyorlar ama bazen belli olmuyor.. sormak en iyisi..
    satıcı takipsiz gönderdiğini söylerse "takipli almak istiyorum ne yapmam lazım" diye sorun. 2-3dolar fark ödemenizi istiyorlar o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

....ha bazı ürünler kayboluyor o konuda haklısınız... ya da bilerek gönderilmiyor satıcı tarafından.

bu adamlar tüm dünyaya satış yapıyor ve bu işten ciddi paralar kazanıyorlar.. adamların tek korkusu "olumsuz yorum" yazılması..
    bu nedenle çok kibarlar ve en ufak bir sorunda haber verin hemen çözelim diyorlar, sen yeterki olumsuz düşünme..
    birçok insan bu satıcıların referansına bakarak alışveriş yapıyor, bu satıcılar 3-5dolar için kimseye kazık atmaz..
  • benim de 2 paketim kayboldu gitti.. haliyle ben de PTT'ye şikayet maili gönderdim,
    hatta EBAY'den aldığım iki ürünün görselini ve alış tarihi de SS olarak ekledim.
    2 gündür bi ses yok bakalım PTT nasıl bi dönüş yapacak merak ediyorum.

hatta 60kuruş damga vergisi aldığı gibi, yurtdışından gelen takipsiz paketleri ülkeye girer girmez direkt sisteme kaydedip gerekirse 1-2lira ücretlendirin dedim.
    bu işlemin bi maliyeti olacaksa ben ödemeye razıyım. bu şekilde boşuna beklemekten kurtulmuş oluruz. yada takipli göndersin diye elin çinlisine 2-3dolar ödemekten kurtulmuş oluruz.

bu takipsiz gönderilerin kaybolması konusunda PTT'nin acilen önlemler alması lazım, bu güvensizlik ortamı PTT'ye hiç yakışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87

En iyisi takipsiz almamamak biraz fazla ver takipli al

ben de bundan sonra takipsiz almamaya karar verdim..

takipsiz alıp boşuna beklemektense 2-3dolar fazla veririm neyin ne olduğunu bilirim..
    bir ürünü satın almaya karar verdiğiniz zaman satıcıya mesaj atıp takipli gönderip göndermediğini sorun..
    gerçi 3-5dolarlık şeyleri kesin takipsiz gönderiyorlar ama bazen belli olmuyor.. sormak en iyisi..
    satıcı takipsiz gönderdiğini söylerse "takipli almak istiyorum ne yapmam lazım" diye sorun. 2-3dolar fark ödemenizi istiyorlar o kadar.

2 dolarlir mal alirsam bile 1,5 dolar kargo ucreti oduyom takipli oluyor sonucta o urun burda 5 kati oluyor

• Kayıtsızlara adi posta diyolar aralarında. Bir gün postaneden kendim almaya gittiğimde duymuştum.

Bu sene aldıklarım gayet hızlı geldi. Taşeronla çalışmaya başlamışlar sanırım. Boğaz Kargo gibi farklı isimlerde şirketler getiriyor.

Bir USPS değil tabi ki. Türklerin görev bilinci ve iş ahlakı ulusal posta kurumuna da gayet güzel yansımış.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.