Şimdi Ara

Yurtdışından Gelirken Fotoğraf Makinası Getirmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
7.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , forumda aradım fakat genel itibariyle konular yurtdışı kaynaklı alışveriş sitelerinden sipariş vermek ve gümrük mevzuatlarıyla ilgili ve çok eski konular sormak istediğim şey tam olarak şu :

Yurtdışı seyahatinde bulunacağım 3 ay kadar bir programla gidip dönüş yapacağım dönerken
    •Yanımda kaç adet fotoğraf makinası
    •Kaç Adet Laptop
    •Kaç adet telefon getirebilirim

Fotoğraf makinalarının yada aldığım ürünlerin bir fiyat sınırlaması var ise hangi fiyat düzeyini aşınca kaç para ödemem gerekiyor
    Hediye olayı tam olarak nedir ?

Atıyorum Kendime kullanmak için bir makina aldım iki tane annem babama abime neyse bir tane de laptop yine kendime aldım bu hediyenin sınırı nedir hangi elektronik alet gurubundan kaç adet kendime kaç adet hediye diye alabiliyorum bide aldığım şeyin hediye niyetinde olduğunu nasıl kanıtlayacam yada yasal prösedür var mı her aile bireylerinden 18 yaşını geçmiş yetişkinler için bilmem şu kadar gibi

bide lenslerle ilgili bir sorun yok sanırım hazır konuyu açmışken bunuda sormuş bulunayım

şimdiden teşekkürler

• Forumda aramasak, google falan gibi daha geniş çaplı arama yapsak ne olur acaba ?
    Bir de bu yurdun dışında 1 tek yer mi vardır ! ? Hep bi "yurtdışı" denir de neresidir söylenmez . Niye dedim ? Çünki bugün artık bir çok şey TR'de Avrupa fiyatından bile ucuza bulunabiliyor. Üstelik de resmi garantili de oluyor. Dijital fotoda uzak doğu (Japonya hariç) ucuz sanırım Amerika'dan bile, bir de Dubai. Bilgisayar bileşenlerinde sanırım USA'dır yine en uygun ama Avrupa'da ya daha pahalı yada ufak farklar var benim gördüğüm. Telefon işi de 1 adet pasaporta kayıt işlemi + 150 TL mi ne ödeyerek kullanabiliniyor TR'de. 2 adet kesin sorunsuz getirirsiniz de 3 ve üzeri adet getirebiliniyor mu bilmem ama hani pasaportu olan kişiler bulunup ona kayıt ettirilebilir de ondan önce başka bir yerde sorun olur mu bilmiyorum.

Canon ve Nikon foto makina + lenslerinde TR pahalı olabilir tabi. Fakat Fujifilm, Olympus ürünlerinin resmi ithalatçısından TR fiyatları kesin Avrupa'dan daha uygun hatta Amerika'dan da uygun. Sony'i çok araştırmadım bilemiycem onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Forumda aramasak, google falan gibi daha geniş çaplı arama yapsak ne olur acaba ?
    Bir de bu yurdun dışında 1 tek yer mi vardır ! ? Hep bi "yurtdışı" denir de neresidir söylenmez . Niye dedim ? Çünki bugün artık bir çok şey TR'de Avrupa fiyatından bile ucuza bulunabiliyor. Üstelik de resmi garantili de oluyor. Dijital fotoda uzak doğu (Japonya hariç) ucuz sanırım Amerika'dan bile, bir de Dubai. Bilgisayar bileşenlerinde sanırım USA'dır yine en uygun ama Avrupa'da ya daha pahalı yada ufak farklar var benim gördüğüm. Telefon işi de 1 adet pasaporta kayıt işlemi + 150 TL mi ne ödeyerek kullanabiliniyor TR'de. 2 adet kesin sorunsuz getirirsiniz de 3 ve üzeri adet getirebiliniyor mu bilmem ama hani pasaportu olan kişiler bulunup ona kayıt ettirilebilir de ondan önce başka bir yerde sorun olur mu bilmiyorum.

Canon ve Nikon foto makina + lenslerinde TR pahalı olabilir tabi. Fakat Fujifilm, Olympus ürünlerinin resmi ithalatçısından TR fiyatları kesin Avrupa'dan daha uygun hatta Amerika'dan da uygun. Sony'i çok araştırmadım bilemiycem onu.

Yurtdışı kastımı belirtmeyi unutmuşum : Amerika :) Emin olabilirsin googleda bir haftadır bu konu hakkında tam net detaylı bilgi arıyorum fakat ulaştığım bilgilerin hepsi ama hepsi internet sitesi üzerinden alışveriş ve gümrük konusuyla alakadar veyahutta aracı sistemler.

Yorumun için çok teşekkür ederim fakat tam olarak kesinlik belirtmediği için malesef aradığım cevap değil. :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_ana_l

Yurtdışı kastımı belirtmeyi unutmuşum : Amerika :) Emin olabilirsin googleda bir haftadır bu konu hakkında tam net detaylı bilgi arıyorum fakat ulaştığım bilgilerin hepsi ama hepsi internet sitesi üzerinden alışveriş ve gümrük konusuyla alakadar veyahutta aracı sistemler.

Yorumun için çok teşekkür ederim fakat tam olarak kesinlik belirtmediği için malesef aradığım cevap değil. :/

Zaten kesin cevabı bulun diye bir nevi konunuzu güncelleme-yukarı taşıma aksiyonu olarak da etkisi olması açısından vaktimi ayırdım. Yoksa cevabı bilmediğimin farkındayım. Forum ortamında bilmesek de bildiğimiz kadarı ile ne kadarcık da olsa faydamız olabilir mi acaba diye bir hareketti benimkisi. Rica ederim...

Demek ki Yurtdışında "Amerika" diye bir yer varmış . Öyle bir laf ki çünki bu sanırsın Türkiye 360 derece her yanı "yurtdışı" isimli bir yerin merkezinde. Çıkıldı mı buradan nere çıkarsan çık orası hep aynı yer "yurtdışı". Yanlış anlamayın size özel demiyorum bunu. Sizin bu mesajınızı görene kadar yüzlercesine denk gelmişimdir.

Umarım net cevaplar bulabileceğiniz arkadaşlar da konunuzu görür ve yanıtlarınızı alırsınız en kısa sürede. İyi günler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 25 Mayıs 2017; 4:19:35 >
  • Eeee ne yaptınız? Sorunuzun cevabını yaşayarak aldıysanız bizi de bilgilendirebilir misiniz? Yakın zamanda Almanya'ya gideceğim. Ben de eğer uygun fiyata bulursam laptop ve telefon almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım TL'nin değeri düşmesi ile biraz olsa da TR'de elektronik daha ucuza gelebiliyor. Yurtdışı = heryer ise zaten çoğu yerden ucuz, mesela Euro bölgesinden çoğu zaman ucuz. Yurtdışı : Amerika ise oradan bile ucuz olabiliyor bazı elektronik ürünler ama Avrupa'dan ve TR'den ucuz genel olarak halen elektronik sanki.

Cep telin harç ve gaaarç parası ile de farkına değecek ve uğraşmaya değecek bir durum olmuyor diye biliyorum. TR'den almak daha zahmetsiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.